Community Based Approach to Local Development
Thursday, 02 September 2010

Координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам відвідав сільські громади Донеччини та привітав їх з успішним завершенням спільних проектів

561Під час візиту, місцеві громади мали можливість представити, як вони само-організувалися та почали свою вдалу співпрацю з міжнародними донорами та місцевими органами влади. За час такої співпраці Лисівська громада вже реалізувала два проекти. Вони відремонтували систему водогону завдовжки 1,7 км та провели капітальний ремонт Лисівської сільської школи. А громада с. Новоекономічне значно поліпшила енергоефективність в дитсадку шляхом заміни старих вікон та дверей на нові енерго-ощадні вікна. У с. Гродівка місцева громада також реалізувала два проекти, вирішивши дві найболючіші проблеми свого розвитку. Селяни спільно збільшили рівень енергоефективності в дитсадку смт. Гродівка шляхом заміни вікон та дверей на металопластикові та провели капітальний ремонт Гродівської селищної лікарняної амбулаторії (де також були замінені застарілі вікна та двері на металопластикові). Проекти виконувались з листопада 2009 по серпень 2010, середня тривалість виконання проектів – 4 місяці.Середня вартість мікро-проекту громади – 160 тис.грн.
«Ми довго не вірили в результат. Ходили на збори, але не вірили. Коли почалися роботи на водоводі, з’явилась надія на те, що вода буде в наших будинках. Зараз ви бачили наші поліпшені умови. Це щастя, щастя, зроблене спільними руками – громади, влади та Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», - поділилась радістю мешканка с.Лисівка Наталя Сергієнко. «Люди тепер впевнені в нашій організації, впевнені в тому, що майбутнє нашого села – в наших руках», - зауважила Голова Лисівської громадської організації «Джерело» Людмила Мартиненко.
Олів’є Адам привітав громади з визначними успіхами у самоорганізації та виконанні ініціатив з покращення умов проживання. Результати впровадження цих мікро-проектів – це свідчення величезного потенціалу розбудованих громад. Крім фізичних результатів втілення проектів, важливим є те, що відбуваються світоглядні зміни, завдяки яким громадяни почуваються більш впевнено та на рівних співпрацюють з органами влади/самоврядування. Ми є лише каталізаторами цього процесу вивільнення потенціалу місцевих мешканців». Координатор системи ООН в Україні високо оцінив результати, яких вдалось досягнути у Донецькій області за такий короткий проміжок часу та підкреслив зацікавленість ПРООН шукати додаткові ресурси для таких затребуваних і корисних ініціатив.
У рамках візиту до Донецької області Постійний Координатор системи ООН також відвідав Донецький університет управління. Олів’є Адам привітав студентів, аспірантів та професорсько-викладацький склад університету з початком навчального року, а також презентував напрямки діяльності Представництва ООН в Україні і відповів на запитання аудиторії. Згодом відбулося урочисте підписання Меморандуму про співробітництво між Університетом та Програмою розвитку ООН в Україні. Відповідно до меморандуму, сторони співпрацюватимуть для дослідження та поширення концепції сталого місцевого розвитку із залученням місцевих громад.
Проект, який фінансується ЄС та спів-фінансується та впроваджується ПРООН, має на меті створити передумови для довгострокового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення місцевого врядування та реалізація ініціатив громад на усій території України. Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, НУО та приватного сектору для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою сприяння принципам сталого розвитку на місцевому рівні.
На Донеччині Проект реалізовується з 18 грудня 2008 року. За цей час у сільських місцевостях само-організувалось 40 громад, які створили самоврядні організації, і в партнерстві з Проектом та місцевою владою працюють над підвищенням рівня життя в своїх громадах шляхом комплексного відновлення, ефективного використання та системного управління базовими об’єктами місцевої інфраструктури. В стадії впровадження знаходяться 51 мікро-проект громад. Загальна вартість їх складає більше 7,4 млн. грн., на які Проект виділяє 3,5 млн.грн., сільські, селищні, міські ради – більше 3 млн. грн., районна влада – 407 тис. грн., внесок приватного сектору – 40 тис. грн., а місцевих громад– 405 тис. грн.
За докладнішою інформацією про виконання проекту в Донецькій області, будь ласка, звертайтесь: у м. Донецьк: Людмила Шинкаренко та Олексій Лизенко, координатори Донецького обласного ресурсного центру громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел. (050) 4177360; E-mail: lyudmyla.shinkarenko@undp.org.ua та alexey.lyzenko@undp.org.ua.
Контактна особа у центральному офісі Проекту: Ганна Яцюк, спеціаліст з моніторингу та зв’язків з громадськістю. Тел./ факс: (+380 44) 280 36 18, 280 43 58; E-mail: ganna.yatsyuk@undp.org