Community Based Approach to Local Development
Monday, 17 November 2008

Голова Представництва Європейської Комісії в Україні відвідує громаду Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Одеській області

2008_11_17_OD.jpg15 листопада Голова Представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра відвідав громаду села Шабо (Білгород-Дністровського району Одеської області), яка бере участь у спільному Проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Метою візиту було знайомство з громадою, та її діяльністю в рамках Проекту для реалізації ініціативи з покращення умов проживання.


Ставши учасницею Проекту, громада багатоповерхового будинку села Шабо зареєструвалась як організація співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) «Квартал». На зборах громада обрала керівництво своєї новоствореної організації та обговорила ряд проблем із умовами проживання. Серед низки таких проблем громада визначила для себе пріоритетним встановлення системи опалення, саме цей проект громада подаватиме для фінансування Проектом (50%) та місцевим бюджетом (45%), ще 5% внесе сама громада.

 
Громада відмітила, що відчула користь від самоорганізації вже зараз, адже мешканці стали більш згуртованими, і ще до отримання фінансування від Проекту, вони за власні кошти ремонтують та утеплюють фасад будинку. Спостерігаючи такий прогрес, мешканці сусіднього будинку також вирішили приєднатись до ОСББ «Квартал» і взяти участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».


Мешканці розповіли Голові Представництва Європейської Комісії про діяльність своєї новоствореної організації, поділились планами та продемонстрували різні способи опалення квартир, якими користуються зараз мешканці, в квартирах яких уже не перший рік відсутнє центральне опалення.


Ж.М. Пінту Тейшейра подякував громаді за гостинність та зауважив: «Робота Представництва Європейської Комісії у Києві більше зосереджена на співпраці з органами влади, ми рідко контактуємо безпосередньо з  місцевими громадами. Результати такої роботи є дуже вагомими, проте вони не є негайними і не завжди їх помітно одразу. Саме тому мені дуже приємно бачити, що кошти Європейського союзу ідуть і на фінансування таких Проектів та ініціатив, які допомагають людям вже зараз покращувати умови проживання. Для мене особисто було дуже зворушливим знайомство з такою активною та організованою громадою села Шабо. Незважаючи на труднощі, ця громада, що більшістю складається з пенсіонерів, бере своє майбутнє у власні руки, і у цьому сенсі вони можуть слугувати прикладом для багатьох інших українських громад».


На завершення зустрічі, громада подякувала панові Послу за допомогу, яку надає Європейський союз українським громадам і запевнили його у своєму намірі реалізувати цей та багато інших проектів.