Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Черкаська область

Історія діяльності Проекту в області

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочав діяльність у Черкаській області 28 серпня 2008 року проведеннямрегіонального семінару для керівників області та районів. На регіональному семінарі було представлено Проект, його мету, стратегію та план його впровадження на обласному та районному рівні, а також умови партнерства з обласними та районними органами влади.
На презентацію Проекту у малій сесійній залі Черкаської обласної ради Проекту зібралися понад 40 представників з 20 районів області.

Партнерство між обласною адміністрацією, обласною радою та ПРООН було формалізовано 28 серпня 2008 року підписанням відповідної тристоронньої угоди. В тексті Угоди звертається особлива увага на те, що сторони співпрацюватимуть для розробки механізму прийняття рішень за принципом участі громадськості та для мобілізації ресурсів для фінансування проектів, спрямованих на соціальну інтеграцію, відновлення та сталий розвиток. Угода, також закріплює зобов’язання щодо співфінансування Проектів громад.

Під час регіонального семінару до присутніх звернулися заступник голови ОДА П.І.Гаман та заступник голови ради В.В.Павлюченко. Обидва виступаючих зазначили велику зацікавленість обласної влади в успішній реалізації проекту на теренах Черкаської області. В свою чергу менеджер проекту Джейсінгх Сах завірив присутніх у готовності команди ефективно працювати над реалізацією проектів громад та покращення якості життя сільських мешканців Черкащини.

На регіональному семінарі було оголошено конкурс на відбір 8 пілотних районів для участі в Проекті. Усі 20 районів Черкаської області виявили високу зацікавленість у співпраці, подавши заявки на участь у Проекті.

У результаті учасниками проекту було визначено наступні громади:

Городищенський район: Вільшанська, В’язвіська, Ксаверівська, Мліївська, Зеленодібровська сільські ради. Як резервні обрані Валявська, Петропавлівська, Дирдинська сільські ради.  В процесі реалізації проекту Ксаверівську сільську раду було замінено на Валявську.

Уманський район: Гродзівська, Краснопільська, Іванівська, Дубіївська, Бабанська сільські ради. Як резервні визначені наступні сільськи ради: Ладижинська та Собківська.

Канівський район: Келебердянська, Яблунівська, Литвинецька, Бобрицька, Чернишівська сільські ради. Як резервні обрані наступні сільські ради: Грищинецька, Мартинівська та Пекарівська. В процесі реалізації проекту Мартинівська сільська рада  увійшла до складу пілотних громад.

Звенигородський район: Боровиківська. Вільховецька, Козацька, Неморозька, Юрківська сільські ради. Як резервні обрані Мизинська, Пединівська, Чемериська сільські ради. В процесі реалізації проекту Пединівська сільська рада увійшла до складу пілотних громад.

Тальнівський район: Веселокутська, Білашківська, Гордашівська, Соколівоцька, Майданецька сільські ради. Як резервні обрані наступні сільські ради: Онопріївська, Кобринівська, Заліська.

Кам’янський район: Вербівська, Лузанівська, Косарівська, Михайлівська, Баландинська сільські ради. Як резервні обрані наступні сільські ради: Жаботинська, Тимошівська, Ребедайлівська.

Чигиринський район: Боровицька, Вершацька, Рацівська, Тіньківська сільські ради та Чигиринська міська рада. Як резервні обрані Іванківська, Краснопільська та Матвіївська сільські ради.

Шполянський район: Кримківська, Матусівська,Топилянська, Лозуватська, Капустинська. Як резервні визначені наступні: Водянська, Нечаївська та Журавська сільські ради.

Таким чином на Черкащині було реалізовано 54 проекти у 42 громадах з 8 районів. Серед яких 1 міська, 2 селищні ради та 39 сільських рад.

Аналіз розроблених та реалізованих мікро-проектів громад:


Загальна кількість проектівЗа пріоритетамиЗагальна вартістьКошти ПРООНКошти місцевих бюджетівКошти громадКошти бізнесу
ЕнергозбереженняMедицинаЯкісна питна вода
5426226707735735696092768110553749185889

 

Партнери

Черкаська обласна рада: http://www.oblrada.ck.ua
Черкаська обласна державна адміністрація: www.oda.ck.ua

 

Документи

Скачать файл (Newsletter_СК R_01.09.doc) бюллетень 09.2009

Скачать файл (Newsletter_СК R_03.02.2010.doc) бюллетень 02.2010

Скачать файл (Newsletter_СК R_10.10.2010.doc) бюллетень 10.2010

Скачать файл (Newsletter_СК R_11.08.doc) бюллетень 11.2008

Скачать файл (Sample_consolidated ck 2.doc) Консолідований звіт

Скачать файл (книга.pdf) Соціальна мобілізація громад Черкащини. Звіт

Скачать файл (обложка.jpg) Соціальна мобілізація громад Черкащини. Звіт

Скачать файл (редагований варіант[1].doc) Соціальна мобілізація громад Черкащини. Досвід реалізації проекту ЄС/ПРООН

Скачать файл (Успешные истории.doc)  Успішні історії

 

Мапа:

cherkasy

Відео:

 

Фото:

P1070418

P1070441

P1070485

P1070436

otpusk_003

P1030287

DSCN1279

DSCN1267