Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Сумська область

Історія діяльності Проекту в області

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочав свою діяльність в Сумській області 20 лютого 2008 р. з підписання угоди про співпрацю.

Під час презентації Проекту, представникам районних органів влади було запропоновано подати заявки на участь у процедурі відбору 8 пілотних районів. Дивно, але тільки 11 з 18 районів області виявили бажання співпрацювати. В чому причина? Можливо, в традиційній недовірі і обережному ставленні до нових форм співпраці. Можливо, нерозуміння і недооцінка додаткових можливостей для депресивних громад району. В будь-якому разі, через встановлений термін комісією, що складалася з представників обласної влади, менеджменту Програми розвитку ООН, та Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було відібрано 8 пілотних районів для співпраці з Проектом.

За період 2009-2010 р. Проект інвестував в розвиток сільських громад Сумській області 3 млн. 522 тис. 591 грн. 25 коп. Всього було успішно реалізовано 49 мікропроектів у 43 громадах.

 

Партнери

Сумська обласна рада: http://www.oblrada.sumy.ua

Сумська обласна державна адміністрація: http://www.state-gov.sumy.ua

 

Результати діяльності Проекту

Підхід, орієнтований на розвиток території (РТП), запропонований ПРООН в Україні, довів ефективність та економічність децентралізованого підходу у досягненні соціальних цілей.

Узагальнивши досвід від реалізації попередніх проектів, ПРООН в Україні розробила комплексний метод в розвитку територій за принципом «знизу - догори», який отримав своє вираження в Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (далі - Проект).

Проект забезпечує послідовність політики державного національного планування на місцевому рівні. Відповідно до підходів, вироблених Національною індикативною програмою 2004-2006 України, Планом Дій ЄС-Україна, та політикою ЄС, цей Проект передбачає покращення адміністративних послуг на місцевому рівні.

Стратегічною метою Проекту є розбудова потенціалу місцевих громад для політичної участі в процесах прийняття рішень та спрямування цього потенціалу на широку співпрацю з усіма зацікавленими сторонами у всіх секторах суспільства для зміцнення місцевого самоврядування, що в кінцевому результаті приведе до забезпечення сталого соціального розвитку.

Пріоритетними сферами діяльності Проекту обрано:

  • охорона здоров'я (підтримка мережі первинних пунктів медичної допомоги;
  • енергозбереження (заходи з енергозбереження, збільшення використання відновлюваних джерел енергії););
  • збереження та поліпшення навколишнього середовища (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
  • комунальне водопостачання;
  • комунальний транспорт (подолання ізольованості в сільській місцевості, шкільний транспорт).

Розподіл мікропроектів за типологією  та пріоритетами

clip_image002

1Охорона здоров’я10
2Енергозбереження15
3Водопостачання19
4Навколишнє середовище2
5Шкільний транспорт3
Всього 49

 

Історії успіху

istorii_1

istorii_2

 

Мапа:

sumy

Відео:

  

Фото:

1