Community Based Approach to Local Development
Cherkasy region
Tuesday, 04 November 2014

Виховання культури енергоспоживання - запорука добробуту держави

Виховання культури енергоспоживання -запорука добробуту держави. 

Під таким гаслом 31 жовтня 2014 року в Катеринопільському районі відбувся шкільний семінар по енергетиці та навколишньому середовищу, в межах проведення на Черкащині проектом ЄС/ПРООН « Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» циклу заходів з підвищення громадської обізнаності в галузі ощадливого споживання енергії.

 В семінарі прийняли участь директори та вчителі загальноосвітніх закладів Катеринопільського району, сільські голови, фахівці відділу освіти та інших управлінь та відділів Катеринопільської РДА.

Під час заходу, учасники мали можливість відвідати дитячий садок в с. Пальчик, в якому познайомилися з результатами впровадження нових технологій, що потребують менших затрат енергії, в рамках компоненту з інноваційного енергозбереження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ», а саме  розглянули принцип дії піролізного котла, переваги та недоліки його застосування в освітянських закладах, проаналізували економічний та соціальний ефект від впровадження комплексу заходів з енергозбереження в закладах комунальної сфери.

Координатори Черкаського ОПВ презентували аудиторії підбірку матеріалів з альтернативного енергозбереження, поділилися досвідом впровадження проектів із застосуванням відновлювальних джерел енергії в Черкаській області.

Також учасники заходу дискутували на тему, як зробити свій учбовий заклад та свій будинок або квартиру затишними, теплими та сприятливими для здоров’я учнів та робітників, зменшивши при цьому споживання енергії та заощадивши кошти.

Оскільки нині проблемам енергозбереження приділяється особлива увага, та все актуальнішим стає поглиблене вивчення цих питань в шкільних курсах, на семінарі основну увагу з акцентовано на важливості залучення школярів та молоді до зазначених процесів, оскільки молодь – це та сила, яка здатна здійснити перетворення на краще і забезпечити справедливіше майбутнє.

 
Tuesday, 04 November 2014

Комфортний навчальний заклад - ефективний навчальний процес

Комфортний навчальний заклад - ефективний навчальний процес.

Ще зовсім нещодавно, наприкінці травня 2014 року затверджені мікро проекти додаткової квоти з інноваційного енергозбереження на Черкащині.

Так співпало, що в громадах, які отримали можливість пройти цей не легкий шлях,об’єктами впровадження покращень стали сільські загальноосвітні навчальні заклади. Поряд з низкою не вирішених проблем, кожну громаду турбувала лише одна – як зробити так, щоб діти взимку в школі чи дитсадку не мерзли. Навіть ті громади, які досить давно опалюють приміщення  природнім газом, замислилися над пошуком розумних альтернатив, що дозволять не лише економити бюджетні кошти, а й перш за все отримувати якісні послуги теплопостачання. Серед великого розмаїття ефективних технологій, громади обирали саме таку, яка б спричиняла найменше навантаження на навколишнє природнє середовище та враховувала наявний потенціал території.

Взявши участь у семінарах, ознайомившись з кращими практиками використання альтернативних джерел енергії в країні та області, проконсультувавшись з фахівцями, провівши аналіз можливостей та необхідні обстеження, громади - учасниці прийняли рішення про використання відновлювальних джерел енергії, зокрема  енергії біомаси.

Внаслідок чого з’явилися проекти встановлення піролізних котлів у дитячому садочку с. Пальчик Катеринопільського району, в Сорокотязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Сорокотяга Жашківського району та в Бужанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Бужанка Лисянського району.

«Ми сперечалися всією громадою, але все ж вирішили, що на дітях економити не можна»,- розповіла Голова ГО с. Пальчик «Успіх» Раїса Глущенко та зауважила: «Адже коли взимку дітки мусять ютитися в двох кімнатах( одна з яких їдальня) про ефективність занять взагалі мова не йде. Ось, дякуючи проекту МРГ-ІІ, і замінили свою пічку на піролізного котла, а ще і нові вікна та двері встановили, замінили туби та радіатори, своїми силами робили відкоси, клеїли шпалери та фарбували підлогу».

Вже в останні дні жовтня, під час урочистостей з нагоди відкриття садочка  в с. Пальчик після ремонтних робіт, присутніх переповнювала гордість за те, що спільні зусилля громади, Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІ та спонсорів дозволили омріяне зробити реальністю, а маленькі вихованці дитсадка раділи та щиро дякували всім за довгоочікуване тепло.

 

 
Thursday, 26 June 2014

Маємо нове сільськогосподарське обладнання для роботи БСОК «Обрій»

Read more...Сьогодні члени багатофункціонального сільськогосподарського кооперативу «Обрій» с.Черепин, Корсунь-Шевченківського району отримали трактор МТЗ-82.1, плуг та косарку. На днях постачальники привезуть і причеп. Сільгосптехніку було закуплено у ТОВ «Агроресурс» м. Кіровоград, яке 12 червня 2014 року стало переможцем тендеру і серед 5-ти учасників надало найдешевшу цінову пропозицію.
На свято в село Черепин завітали координатор Черкаського ОПВ – Анна Бабкова, голова районної ради Корсунь-Шевченківського району – Гаркуша Г.А., перший заступник голови Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації – Біленко А.І., сільські голови сусідніх сіл та журналісти.
Після святкових заходів координатор Черкаського ОПВ обговорила з керівництвом району можливості та перспективи розвитку сільськогосподарської кооперації у Корсунь-Шевченківському районі та можливості підтримки і перспективи розвитку БСОК «Обрій». Голова Черепинської сільської ради повідомив, що на сьогоднішній день розглядається питання залучення БСОК «Обрій» у роботу по благоустрою села, а саме буде підписано угоду з кооперативом на вивіз сміття, обкошування території села та взимку залучатимуть до розчистки території від снігу. Зараз питання фінансування даних робіт розглядаються фінансовим відділом району.

 

 
Wednesday, 25 June 2014

Поширюємо досвід розвитку сільських територій

У рамках співпраці з Черкаським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та з метою поширення результатів впровадження Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» в Черкаській області, координаторами Черкаського ОПВ щомісяця проводяться семінари для сільських голів та представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На заходах обговорюються проблеми розвитку сільської соціальної інфраструктури та зайнятості сільського населення, шляхи підвищення рівня добробуту сільських мешканців та зменшення диференціації рівнів життя міських та сільських громад через призму діяльності Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІ на території області, отримані результати, здобутий досвід громад та створені проектом можливості.

Особливу зацікавленість в учасників викликали створення Національного порталу - Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку, а також два нових компоненти проекту: компонент з інноваційного енергозбереження та компонент з економічного розвитку сільських територій, які в світлі реалій сьогодення стають неабияк актуальними для розвитку сільських територій.

Цікаво, що обговорюючи результати впровадження ІІ фази Проекту ЄС/ПРООН МРГ на теренах Черкащини та аналізуючи досвід громад-учасників Проекту, сільські голови громад, яким не випала на долю участь в Проекті, висловлювали велику надію та сподівання, що і їхні громади зможуть об’єднуватися та вирішувати нагальні проблеми розвитку своїх населених пунктів, залучаючи місцеві органи влади, соціально орієнтовані підприємницькі структури та міжнародні донорські організації.

 

 
Wednesday, 25 June 2014

Проведено тендери в громадах, що отримали додаткову квоту по компоненту з енергозбереження

Реалізація ПроекRead more...ту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Жашківському районі продемонструвала зацікавленість більшості громад та місцевої влади у співпраці з Проектом, активізувала використання нових підходів для мобілізації громад, дала можливість забезпечити співфінансування та впровадження місцевих ініціатив.
В ході реалізації Проекту, одночасно з вирішенням соціальних питань громад, було досягнуто зменшення навантаження на районний бюджет для фінансування об’єктів соціальної інфраструктури, зросла активність громад, здобуто позитивний досвід участі у проектах. Відтак, з'явилась і зацікавленість у подальшій ефективній співпраці з Проектом та налагодженні нових партнерських стосунків.
На даний час співпраця з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» продовжується. Так, у рамках Проекту у Сорокотязькій загальноосвітній школі впроваджується програма переходу на альтернативні види опалення із встановленням піролізних котлів. Заклад освіти має автономне газове опалення, але в умовах значного здорожчання та дефіциту газу актуальним є перехід на дешевші види палива.
Сорокотязька громада вже замовила виготовлення проектно-кошторисної документації і отримала її погодження в київському офісі Проекту. Вартість робіт по встановленню двох піролізних котлів та переведенню котельні на енергоощадне опалення становить близько 300,0 тис. грн., 200,0 тис.грн. з яких отримано від європейської спільноти.
П'ять відсотків коштів буде зібрано жителями села та членами громадської організації, частину коштів надасть місцеве сільськогосподарське підприємство «Злагода» та інші приватні підприємства, що працюють на території сільської громади.
У рамках впровадження мікропроекту 20 червня 2014 року було проведено тендер на виконання робіт серед трьох учасників. При проведенні тендерних процедур була присутня обласний координатор Проекту Людмила Страшна.

 
Friday, 13 June 2014

Підведено підсумки другої фази проекту на Черкащині

30 травняRead more... 2014 року відбулася Обласна координаційна рада під головуванням першого заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації - Старікової Н.В.

Координатором у Черкаській області Л.Страшною було презентовано основні результати, які досогла область у впроваджені 4 компонентів: основного, реплікаційного,  компоненту з енергозбереження та економічного компоненту. Загальна вартість всіх затверджених та реалізованих компонентів на день презентації склала близько 11 млн. грн. Анна Бабкова розповіла про успіхи та перешкоди, з якими стикалися всі учасники процесу у впроваджені компонентів.

 
Friday, 13 June 2014

Кроліки, це не тільки....Про перспективи розвитку сільських територій Черкаської області

 

Координатори Черкаського ОПRead more...В та координаторр від ОДА - Вдовиченко Віта прийняли участь у 20-ій обласній виставці з кролівництва, тваринництва та птахівництва на базі ПрАТ НВО "Прогрес" в м. Черкаси, що відбулася 30 травня 2014 року.

Крім того, на виставці були присутні і голови та члени створених на Черкащині сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, голови всіх районних рад та адміністрацій. Виставку відкрив губернатор області Юрій Ткаченко, після чого всі присутні мали змогу ознайомитися з породами кролів, нутрій, лисиць, птахів та інших тварин, що вирощуються не тільки на Черкащині, а і в інших областях України.

 
Friday, 13 June 2014

Ще один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив став учасником другої фази проекту

 

"Допомогають тим, хто стукає"Read more... - таким сталим висловом можна визначити підгрунтя співпраці черепинців з проектом ЕС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ". З того моменту, як громада відзвітувалася про свій перший проект у другій фазі з ремонту ФАПу в с. Карашина, Черепинський сільський голова та голова ОГ "Дружба" вторував не те що дорогу, а широкий шлях до координаторів проекту у Черкасах. І все з єдиною метою - дізнатися про нові можливості і прийняти участь у інших ініціативах та проектах.

- "Ми і не сподівалися. що нам одразу пощастить. Тому восени почали створювати сільськогосподарський обслуговуючий кооператив самостійно, але ретельно вивчивши методологію проекту за методичними посібниками" - говорить голова БСОК "Обрій" Анатолій Стрикаль. Саме це відіграло визначальну роль у розподілі додаткових квот на компонент з економічного розвитку на початку 2014 року.

20 травня 2014 року у Черепині відбулася маленька, але значима подія - відкриття новостворенного технічно-інформаційного центру БСОК "Орбій" в с. Черепин. На відкритті були присутні координатор Черкаського ОПВ - Анна Бабкова, координатор від ОДА, начальник відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Департаменту інвестеційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних звязків ОДА - Віта Вдовіченко, голова Корсунь-Шевченківської РДА - Володимир Зуєнко, голова Корсунь-Шевченківської районої ради - Григорій Гаркуша, представники ЗМІ, голова села та члени кооперативу.

Інформаційний центр розташувався у приміщені сільської ради і вже в день свого відкриття отримав подарунки від проекту - необхідне технічне забезпечення - ноутбук, багатофункціональний пристрій та 10 стільців. Вистачає в центрі і інформаційного матеріалу, який голова кооперативу намагається постійно поповнювати та оновлювати, тож члени БСОК "Обрій" готові ділитися досвідом та надавати інформаційну допомогу і іншим сільським радам.

Крім того, у цей день для членів кооперативу пролунала ще одна гарна звістка - підтримано їх мікропроектну пропозицію на закупку омріяної сільгосптехніки - трактора, прицепу, косарки та плугу. Загальна вартість мікропроекту склала 330 941 грн., з яких Проектом було виділено 281300,00 грн та близько 50 тис. грн - були надані членами кооперативу. Тому, на завершення зустрічі члени кооперативу отримали "домашнє завдання" - готуватися до тендеру з відбору постачальників сільгосптехніки.

 

 
Friday, 20 December 2013

Енергоефективність та енергозбереження – важливі проблеми розвитку сільських територій.

 

Read more...Такі висновки зробили учасники круглого столу, ініційованого Черкаським обласним підрозділом впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який днями відбувся в обласному центрі.

Під час зустрічі учасники обговорили низку важливих проблем енергозбереження в сільських населених пунктах, серед яких: застарілість обладнання та мереж теплозабезпечення закладів соціальної сфери і приватних споруд, зношеність житлового фонду та закладів комунальної сфери, великі витрати на енергозабезпечення, відсутність коштів для термомодернізації будівель, ремонту тепломереж, встановлення енергоефективного обладнання, відсутність повної інформації щодо інноваційних технологій тощо.

Координатори проекту МРГ-ІІ познайомили учасників з методологією проекту та процедурами компоненту з інноваційного енергозбереження, поділилися досвідом впровадження нового компоненту на Черкащині, використання інноваційних технологій громадами для ресурсозбереження та покращення якості життя в своїх населених пунктах.

Крім цього учасники зібрання отримали інформацію про існуючі енергоефективні технології для сільської місцевості,які можна застосовувати, як в побуті, так і для поліпшення закладів комунальної сфери; розглянули взірцеві приклади впровадження заходів з енергозбереження в сільських населених пунктах, дискутували з приводу обмеженості бюджетного фінансування для реалізації заходів з енергозбереження та строків окупності інноваційних технологій.

Висловлюючи власні міркування, голова громадської організації «Світоч» с. Тарасівка Звенигородського району Іван Безверхий  зауважив: «Енергозбереження – це майбутнє нашого села! Адже, в решті-решт, впроваджуючи енергоефективні заходи та заощаджуючи на цьому, ми зможемо вирішувати інші нагальні проблеми та дбати про громаду. А отже будемо робити все для того, щоб в нашій Тарасівці хотілося жити!» 

 

 
Tuesday, 10 December 2013

Громадські організації Черкаської області розпочинають впровадження проектів в рамках компоненту з інноваційного енергозбереження

 

Read more...Грудень 2013 року розпочався знаменними подіями для громад с. Балаклея та с. Носачів, що на Смілянщині. Лідери громадських організацій «Сріблянка» та «Затишок» підписали грантові угоди з Проектом розвитку ООН на впровадження громадських ініціатив в галузі інноваційних енергозберігаючих технологій. Проекти громад спрямовані на покращення якості надання освітніх послуг в цих населених пунктах.

Громада с. Балаклея планує здійснити інноваційні енергоефективні заходи в дитячому садку, відремонтувавши систему опалення з влаштуванням електроакумуляційного обігріву.

Громада с. Носачів також переймається проблемою низького температурного режиму в школі в холодну пору року та прагне замінити систему опалення в Носачівській ЗОШ І-ІІІст. з встановленням піролізного котла.

Невдовзі, громади шляхом проведення тендерних процедур оберуть підрядні організації для виконання робіт на об’єктах та розпочнуть комплекс необхідних ремонтних робіт.

В листопаді 2013 року відповідні грантові угоди підписали й громадські організації Звенигородського району «Калиновий край» с.Богачівка та «Світоч» с. Тарасівка, а також громадські організації Драбівського району: «Погребськ еоб’єднання громадян» с. Погреби та «Бирлівське об’єднання громадян» с. Бирлівка.

Загалом всі шість проектів компоненту з інноваційного енергозбереження на Черкащині спрямовуються на здійснення капітальних ремонтів систем опалення з використанням різних альтернативних джерел енергії, встановивши: піролізні котли, теплові насоси та електроакумуляційний обігрів. Здебільшого покращення відбуватимуться на об’єктах освітньої галузі області. В межах проекту МРГ-ІІ, інноваційні технології будуть застосовані в 3 дитячих садках та 2 загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів.

Також позитивних змін зазнає ФАП с. Богачівка, що в Звенигородському районі, в якому планується здійснення комплексних заходів з енергозбереження шляхом термомодернізації будівлі та ремонту системи опалення з встановленням теплового насосу. 

 

 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 7