Community Based Approach to Local Development
Kharkiv region
Monday, 15 June 2015

У геріатричному пансіонаті відкрили відділення для переселенців з обмеженими можливостями

У Хорошевському геріатричному пансіонаті відкрили відремонтоване відділення для проживання переселенців з обмеженими можливостями
Сьогодні, 28 травня, в Хорошевському геріатричному пансіонаті (Харківський район) урочисто відкрили відремонтоване відділення, де будуть проживати тимчасово переміщені особи з обмеженими фізичними можливостями. У відкритті нового приміщення для переселенців взяли участь заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична, перший заступник голови Харківської облради Олена Олешко, представники Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», співробітники і підопічні пансіонату.
Приміщення в геріатричному пансіонаті відремонтували з урахуванням специфічних потреб проживання осіб з обмеженими фізичними можливостями: встановлено спеціальне обладнання для їх самостійного пересування по приміщенню (розширені дверні прорізи, облаштовані поручні в коридорах і кімнатах), а також забезпечені комфортні санітарно-гігієнічні умови (встановлені спеціальні сантехнічні прилади, ванні кімнати облаштовані підйомними механізмами).
Вартість ремонту склала 860 тис.грн., з яких 688 тис.грн. (80%) - за рахунок коштів проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», і 171,5 тис.грн. (20%) - за рахунок коштів обласного бюджету. У відремонтованому відділенні зможуть розмістити понад 90 осіб із зони АТО. На сьогоднішній день в пансіонаті перебуває 40 переселенців.
«Сьогодні в Хорошевському геріатричному пансіонаті ми відкриваємо відремонтоване відділення, де будуть проживати тимчасово переміщені особи, які прибули із зони антитерористичної операції. Ці люди потребують комфортного перебування. Відремонтоване крило пансіонату раніше було непридатним для проживання. Але завдяки спільному проекту Європейського Союзу та ПРООН, завдяки органам влади Харківської області було прийнято комплекс заходів, що дозволило провести в цій установі ремонт і розмістити додаткову кількість людей, які прибули із зони АТО», - зазначила Юлія Світлична.
Заступник голови ХОДА нагадала, що в березні в рамках спільного проекту ЄС, ПРООН та органів місцевої влади в Балаклійському районі відкрили відремонтоване приміщення Дитячої спортивної школи для проживання переселенців. За словами Юлії Світличної, є ще два проекти, які будуть реалізовані в Ізюмському та Барвінківському районах області. Зокрема, умови для проживання внутрішньо переміщених осіб з обмеженими можливостями створять на базі Червонооскільського психоневрологічного інтернату, а на базі Барвінківського територіального центру облаштують житло для сімей-переселенців з дітьми.Read more...

 
Tuesday, 02 June 2015

ЗАПОРУКА УСПІХУ В АКТИВНОСТІ МІСЬКИХ ГРОМАД

У рамках муніципального компоненту третьої фази спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) у травні місяці було підписано Угоди про партнерство між Программою розвитку Організації Об'єднаних Націй з містами-партнерами Харківської області: Мерефа та Чугуїв. Заходи зібрали разом представників місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей.
Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме наступну підтримку в сфері розвитку міст:
Запровадити кращі практики та знання щодо принципів мобілізації громад та участі організацій громад у вирішенні питань місцевого розвитку. Сприяти розвитку ефективного місцевого самоврядування, вирішенню питань децентралізації та соціально-економічного розвитку міст, запровадженню сучасних принципів та методів муніципального управління. Підвищити спроможність місцевих громад та органів самоврядування впроваджувати кращі принципи та практики місцевого розвитку орієнтованого на громаду, спільно визначати та вирішувати пріоритетні питання розвитку. Сприяти впровадженню ефективних моделей надання якісних муніципальних послуг. Сприяти становленню «ефективного власника житла», впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Сприяти, на умовах спільного фінансування, реалізації ініціатив організацій місцевих громад, спрямованих на вирішення питань капітального ремонту та підвищення енергоефективності житлових будинків та будівель навчальних закладів, питань водопостачання та водовідведення в районах забудови садибного типу, раціонального використання ресурсів у житловому секторі, у впровадженні інноваційних технологій та підвищенні обізнаності населення в цих сферах.
Умови спільного фінансування реалізації місцевих ініціатив (мікропроектів): Фінансова участь Проекту МРГ у спільному фінансуванні ініціатив організацій місцевих громад становитиме до 50% кошторисної вартості мікропроекту. Обов'язкова фінансова участь організації громади – не менше 5% кошторисної вартості мікропроекту та від влади не менше 45%. Орієнтована сума коштів співфінансування від Проекту на кожне місто складає 62000$ на 2015 рік.Read more... Read more...

 
Friday, 15 May 2015

Самоорганізація громади м. Мерефа

14 травня 2015 року в м. Мерефа у рамках муніципального компоненту третьої фази спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) була підписана Угода про партнерство між Программою розвитку Організації Об'єднаних Націй та Мереф'янською міською радою. Захід зібрав разом представників місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей.

На офіційному заході були присутні такі почесні гості, як координатор муніципального компоненту у Харківської області від Проекту МРГ Умерова Джеміле, голова Мереф'янської місокї ради Сітов Веніамін, а також керівники відділів міської ради.

Завдання Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в сфері розвитку міст полягає в сприянні до становлення «ефективного власника житла», впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Сприяти, на умовах спільного фінансування, реалізації ініціатив організацій місцевих громад, спрямованих на вирішення питань капітального ремонту та підвищення енергоефективності житлових будинків та будівель навчальних закладів, питань водопостачання та водовідведення в районах забудови садибного типу, раціонального використання ресурсів у житловому секторі, у впровадженні інноваційних технологій та підвищенні обізнаності населення в цих сферах.http://fotki.yandex.ru/next/users/alisabudnik/album/472927/view/1041551

Read more...

 
Friday, 15 May 2015

Сотрудничество Проекта с агенциями ООН и не только

Ежемесячно в Харьковской области проводятся рабочие встречи под координацией  УКГВ ООН, ПРООН, ЮНИСЕФ, ВОЗ, ВПП и других по вопросам оказания различных видов помощи внутренне перемещенным лицам (ВПЛ), гуманитарным вопросам, на которые приглашаются представители из числа международных, национальных и волонтерских, а также донорских организаций.

Недолгий опыт сотрудничества Проекта МРГ в Харьковской области включает успешную координацию действий, связанную с оказанием помощи ВПЛ. В частности,  в спортивной школе г. Балаклея, здание которой было отремонтировано для 50 переселенцев в рамках Проекта, была оказана гуманитарная помощь  УВКБ ООН в виде одеял, полотенец, термального белья. Также при поддержке Проекта МРГ в конце мая состоится торжественное открытие двух отремонтированных корпусов гериатрического пансионата для 81 ВПЛ с ограниченными физическими возможностями в пгт. Хорошево Харьковского района, а в июне в г. Барвенково и с. Червоный Оскол Изюмского района будут завершены объекты для ВПЛ из малообеспеченных семей и страдающих психическими нарушениями. Также областной организации Красного Креста созданы мобильные бригады скорой помощи, которые  приезжают в медучреждения населенных пунктов, где проживает большое количество переселенцев, ВОЗ занимается вопросами вакцинации  и поставкой других медикаментов и т.д. Read more...

 
Monday, 16 March 2015

Переселенцям вручили ключі від тимчасового житла в Балаклії

13 березня, у Балаклії урочисто відкрили відремонтоване приміщення Дитячої спортивної школи, де проживатимуть тимчасові переселенці з Донецької та Луганської областей. У заході взяли участь заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична, перший заступник голови облради Олена Олешко, голова Балаклійської райдержадміністрації Степан Масельський і представник Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Світлана Слабінська.
На даний момент завершено перший етап реконструкції будівлі. Спільними зусиллями влади, благодійних організацій та громадськості з грудня 2014 зроблено чимало роботи: встановлений енергозберігаючий котел, замінено вікна та двері, облаштовано загальні кухні, туалети та душові. Під час першого етапу реалізації проекту освоєно 456,9 тис. грн., з яких 80% - кошти ПРООН, а 20% - внесок місцевих бюджетів. Сьогодні Юлія Світлична, Олена Олешко та Світлана Слабінська разом з майбутніми маленькими мешканцями цього будинку урочисто перерізали стрічку, а потім оглянули відремонтовані приміщення.
«Дуже приємно відвідувати такі заходи й розуміти, що та робота, яка була проведена менше ніж за півроку, завдяки спільним зусиллям нарешті реалізована. І сьогодні ми можемо запропонувати дах над головою тим людям, які цього так потребують. Дозвольте мені передати найтепліші побажання від голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Львовича Райнін, який безпосередньо займався цим проектом», - сказала Юлія Світлична.
Після закінчення реконструкції тут зможуть жити більше 50 чоловік. Перші мешканці отримали ключі від кімнат вже сьогодні. Поки сім'ї переселенців поселять на першому поверсі, а на другому продовжать ремонт. Підрядникам ще потрібно замінити дах і перестелити підлогу, а також завершити ремонт в кімнатах і обставити їх новими меблями. Представники обласної влади запевняють, що другий етап реконструкції теж вдасться завершити в короткі терміни.
«Я дуже сподіваюся, що у тих сімей, які сьогодні отримали квартири від нового житла, буде можливість повернутися в свої рідні домівки. А поки ми будемо робити все можливе, щоб полегшити їх перебування на території Харківської області, адже багато переселенців не мали можливості взяти з собою нічого з дому», - запевнила заступник голови облдержадміністрації.
У свою чергу Степан Масельський зазначив, що Балаклійський район приймає переселенців з травня 2014 року, і подякував обласній владі за те, що на XXXIV сесії облради на другий етап реконструкції приміщення для тимчасового проживання сімей з Донецької та Луганської обалстей було виділено 90 тис. грн.
Довідка. Окрім ремонту будівлі ДЮСШ в Балаклії, спільний проект ЄС/ПРООН реалізує ще один проект - в селищі Хорошево (Харківський район) для проживання внутрішніх переміщених осіб з особливими потребами (інвалідів та інвалідів-колясочників). У геріатричному пансіонаті будуть замінені двері, облаштовано коридори і додаткові санвузли, встановлені спеціальні поручні в коридорах, актових залах, влаштовані пандуси на переходах і спеціальні підйомники у ванних кімнатах.

Read more...Read more...Read more...Read more...Read more...Read more...Read more...Read more...

 
Monday, 16 March 2015

Вітаємо переможців конкурса планів робіт Центрів місцевого сталого розвитку

11 березня, на засіданні кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку, координатор співпраці від Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова з проектом ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", Бібік Н.В. отримала за перемогу у конкурсі планів роботи Центрів місцевого сталого розвитку при ВНЗ від регіональних координаторів Проекту Галини Чалої та Джемілє Умерової ноутбук та принтер у користування та подальшу реалізацію спільних проектів. Вітаємо наших партнерів з перемогою!!!

Read more...Read more...Read more...

 
Thursday, 19 February 2015

Візит Нила Вокера да громад Харківської області

18 лютого з робочим візитом на території району перебувала делегація від ООН на чолі з Нілом Вокером, Координатором системи ООН, Постійним Представником ПР ООН в Україні, в зв'язку з тим, що через небезпечну ситуацію в зоні АТО чимало постраждалих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) шукають притулку в сусідніх областях. Кількість таких людей з кожним днем невпинно зростає. Для надання допомоги переселенцям ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримав ряд мікропроектів у тих регіонах, що приймають людей зі сходу.

За участі голови райдержадміністрації Масельського С.І., заступника голови районної ради Чуприна В.В. та координаторів обласного підрозділу впровадження Проекту МРГ в Харківській області Чалої Г.Б. та Умерової Д.Е. делегація відвідала амбулаторію загальної практики-сімейної медицини с. Гусарівка КЗОЗ БРР "Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги", гребну базу Балаклійської дитячо-юнацької спортивної школи та готель "Ювілейний", де відбулася зустріч з переселенцями з Донецької та Луганської областей. Кількість таких людей з кожним днем невпинно зростає. Для надання допомоги переселенцям ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримав ряд мікропроектів у тих регіонах, що приймають людей зі сходу.

Завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), місцевої влади та організацій громад створюються всі необхідні умови для благоустрою найбільш нужденних ВПО: матерів із дітьми, людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями. Так, у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській областях проект підтримав по два мікропроекти на загальну суму понад 12 млн. грн.

У Харківській області Проект ЄС / ПРООН МРГ реалізує одразу два мікропроекти щодо створення сприятливих житлових умов для ВПО – в м. Балаклея (ремонт у дитячо-юнацькой спортивної школи) та смт. Хорошево (геріатричний пансіонат).

Один із таких об'єктів МРГ в місті Балаклея 18 лютого відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер, представники Управління по координації гуманітарних питань від ООН Іване Бочорішвілі та Гульсара Пулатова, представиники ПРООН Оксана Реміга та Олена Рудич. У місті в приміщенні дитячо-юнацькой спортивної школи Проект ЄС / ПРООН МРГ створює умови для розміщення ВПО. У 2-титиповерховій будівлі вже відремонтовано систему опалення, встановлено новий котел для опалення, встановлені нові металопластикові вікна та двері, у окремих приміщеннях встановлені душові кабінки та санвузлі, а також кухня.

Ніл Вокер, зокрема, ознайомився з приміщенням та процесом впровадження проекту, особисто поспілкувався з переселенцями.

У свою чергу, люди подякували ПРООН за надання допомоги та підкреслили, що така підтримка сьогодні для них є дуже важлива. Мешканці будівлі висловили сподівання на те, що по завершенні ремонтних робіт їхнє життя зміниться на краще.

По завершенні ремонтних робіт біля 50 людей розмістять у приміщенні дитячо-юнацької спортивної школи. Загальна вартість мікропроекту – понад 400 тисяч грн. Загалом спільний Проект МРГ надає підтримку Харківській області з 2008 року. Фотографії з заходу

 
Tuesday, 03 February 2015

Сільські ради Харківщини у ІІІ фазі Проекту

Рішенням комітету з конкурсного відбору ІІІ фази спільного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для участі в проекті визначено 32 сільські ради в 8 районах Харківської області. Про це розповіла заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.

Ними стали: Лозовеньківська, Пришибська, Савинська, Вербівська (Балаклійський р-н), Мечебілівська, Іванівська, Іванівська Друга, Грушуваська (Барвінківський р-н), Григорівська, Вільхуватська, Гнилицька Перша, Шипуватська (Великобурлуцький р-н), Довжицька, Одноробівська, Писарівська, Великорогозянська (Золочівський р-н), Кобзівська, Хрестищенська, Октябрська, Піщанська (Красноградський р-н), Лигівська, Багаточернещинська, Дубовогрядська, Дар-Надеждинська (Сахновщинський р-н), Лизогубівська, Хорошівська, Веселівська, Малороганська (Харківський р-н), Мосьпанівська, Есхарівська, Новопокровська, Малинівська (Чугуївський р-н) сільські ради. 

«На сьогоднішній день проводиться робота щодо укладання партнерських угод між проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та сільськими радами-переможцями, а також розпочата підготовка до безпосередньої реалізації мікропроектів спрямованих на вирішення актуальних потреб місцевих громад», - підкреслила Юлія Світлична.

 
Monday, 19 January 2015

Визначені об’єкти соціальної інфраструктури для переселенців

В рамках реалізації Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ», який фінансується і впроваджується в Харківській області Програмою розвитку ООН та Європейським союзом, були затверджені для подальшого фінансування перші об'єкти соціальної інфраструктури, де розміщені переселенці із зони АТО. А саме для подальшого фінансування були визначені наступні об'єкти: Балаклійська дитячо-юнацька спортивна школа та Хорошевський геріатричний пансіонат.
Очікується, що обсяг фінансування складатиме близько 1 млн. грн. Про це поінформував перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін.
«Об'єкти вже пройшли попередній моніторинг інженерів ПРООН на предмет визначення обсягу робіт, необхідних для модернізації цих будівель. Наразі закінчується процес розробки та затвердження проектно-кошторисної документації. Це дозволить нам забезпечити прийнятними умовами для проживання в зимовий період більше 100 соціально-незахищених осіб із зони АТО, серед яких інваліди, жінки з дітьми дошкільного віку, люди похилого віку», - зазначив Ігор Райнін.

 
Monday, 19 January 2015

Райони-партнери Проекту МРГ-ІІІ у Харьківській області

Визначені райони-переможці третьої фази проекту ПРООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Харьківськой області.
Згідно рішення комітету з конкурсного відбору від 24 листопада 2014р., були визначені райони області для участі у третій фазі проекту ЄС/ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ними стали: Балаклійський, Барвінківський, Великобурлуцький, Золочівський, Красноградський, Сахновщинський, Харківський та Чугуївський райони. Про це повідомила заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.
Також обрані резервні райони, що можуть бути залучені до роботи в разі відмови основних учасників. До нього увійшли: Дворічанський, Коломацький, Краснокутський та Первомайський райони Харківщини.
«Реалізація зазначеного проекту дозволить не тільки залучити додаткові кошти міжнародних донорів та забезпечити сталий місцевий розвиток, але й надати громадам дієві механізми та технології для ефективного вирішення власних проблем», - підкреслила заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.

 
  • «
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1 
  •  2 
  •  Next 
  •  End 
  • »


Page 1 of 2