Community Based Approach to Local Development
Thursday, 19 February 2015

Візит Нила Вокера да громад Харківської області

18 лютого з робочим візитом на території району перебувала делегація від ООН на чолі з Нілом Вокером, Координатором системи ООН, Постійним Представником ПР ООН в Україні, в зв'язку з тим, що через небезпечну ситуацію в зоні АТО чимало постраждалих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) шукають притулку в сусідніх областях. Кількість таких людей з кожним днем невпинно зростає. Для надання допомоги переселенцям ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримав ряд мікропроектів у тих регіонах, що приймають людей зі сходу.

За участі голови райдержадміністрації Масельського С.І., заступника голови районної ради Чуприна В.В. та координаторів обласного підрозділу впровадження Проекту МРГ в Харківській області Чалої Г.Б. та Умерової Д.Е. делегація відвідала амбулаторію загальної практики-сімейної медицини с. Гусарівка КЗОЗ БРР "Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги", гребну базу Балаклійської дитячо-юнацької спортивної школи та готель "Ювілейний", де відбулася зустріч з переселенцями з Донецької та Луганської областей. Кількість таких людей з кожним днем невпинно зростає. Для надання допомоги переселенцям ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримав ряд мікропроектів у тих регіонах, що приймають людей зі сходу.

Завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), місцевої влади та організацій громад створюються всі необхідні умови для благоустрою найбільш нужденних ВПО: матерів із дітьми, людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями. Так, у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській областях проект підтримав по два мікропроекти на загальну суму понад 12 млн. грн.

У Харківській області Проект ЄС / ПРООН МРГ реалізує одразу два мікропроекти щодо створення сприятливих житлових умов для ВПО – в м. Балаклея (ремонт у дитячо-юнацькой спортивної школи) та смт. Хорошево (геріатричний пансіонат).

Один із таких об'єктів МРГ в місті Балаклея 18 лютого відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер, представники Управління по координації гуманітарних питань від ООН Іване Бочорішвілі та Гульсара Пулатова, представиники ПРООН Оксана Реміга та Олена Рудич. У місті в приміщенні дитячо-юнацькой спортивної школи Проект ЄС / ПРООН МРГ створює умови для розміщення ВПО. У 2-титиповерховій будівлі вже відремонтовано систему опалення, встановлено новий котел для опалення, встановлені нові металопластикові вікна та двері, у окремих приміщеннях встановлені душові кабінки та санвузлі, а також кухня.

Ніл Вокер, зокрема, ознайомився з приміщенням та процесом впровадження проекту, особисто поспілкувався з переселенцями.

У свою чергу, люди подякували ПРООН за надання допомоги та підкреслили, що така підтримка сьогодні для них є дуже важлива. Мешканці будівлі висловили сподівання на те, що по завершенні ремонтних робіт їхнє життя зміниться на краще.

По завершенні ремонтних робіт біля 50 людей розмістять у приміщенні дитячо-юнацької спортивної школи. Загальна вартість мікропроекту – понад 400 тисяч грн. Загалом спільний Проект МРГ надає підтримку Харківській області з 2008 року. Фотографії з заходу