Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 02 June 2015

ЗАПОРУКА УСПІХУ В АКТИВНОСТІ МІСЬКИХ ГРОМАД

У рамках муніципального компоненту третьої фази спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) у травні місяці було підписано Угоди про партнерство між Программою розвитку Організації Об'єднаних Націй з містами-партнерами Харківської області: Мерефа та Чугуїв. Заходи зібрали разом представників місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей.
Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме наступну підтримку в сфері розвитку міст:
Запровадити кращі практики та знання щодо принципів мобілізації громад та участі організацій громад у вирішенні питань місцевого розвитку. Сприяти розвитку ефективного місцевого самоврядування, вирішенню питань децентралізації та соціально-економічного розвитку міст, запровадженню сучасних принципів та методів муніципального управління. Підвищити спроможність місцевих громад та органів самоврядування впроваджувати кращі принципи та практики місцевого розвитку орієнтованого на громаду, спільно визначати та вирішувати пріоритетні питання розвитку. Сприяти впровадженню ефективних моделей надання якісних муніципальних послуг. Сприяти становленню «ефективного власника житла», впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Сприяти, на умовах спільного фінансування, реалізації ініціатив організацій місцевих громад, спрямованих на вирішення питань капітального ремонту та підвищення енергоефективності житлових будинків та будівель навчальних закладів, питань водопостачання та водовідведення в районах забудови садибного типу, раціонального використання ресурсів у житловому секторі, у впровадженні інноваційних технологій та підвищенні обізнаності населення в цих сферах.
Умови спільного фінансування реалізації місцевих ініціатив (мікропроектів): Фінансова участь Проекту МРГ у спільному фінансуванні ініціатив організацій місцевих громад становитиме до 50% кошторисної вартості мікропроекту. Обов'язкова фінансова участь організації громади – не менше 5% кошторисної вартості мікропроекту та від влади не менше 45%. Орієнтована сума коштів співфінансування від Проекту на кожне місто складає 62000$ на 2015 рік.2 Мерефа