Community Based Approach to Local Development
Khmelnytskyi region
Thursday, 30 October 2014

Визначено вісім районів Хмельниччини, які братимуть участь у третій фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

30 жовтня 2014 року, відбулася скайп-конференція з відбору районів Хмельницької області для участі у третій фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У ході наради було проаналізовано хід впровадження Проекту на теренах Хмельницької області та підведено підсумки результатів проектної діяльності в першій та другій фазах Проекту впродовж 2008-2014 років.

Учасники наради розглянули пропозиції від 20 районів щодо можливостей участі у третій фазі Проекту МРГ, наявного потенціалу, готовності до співфінансування пропозицій громад та запропоновану Проектом МРГ-ІІІ методику оцінки та відбору районів.

За методикою оцінки та відбору районів, яку проведено у центральному офісі Проекту МРГ-ІІІ, було визначено:

 

Вісім районів в основний список:

 1.                   Ізяславський;
 2.                   Білогірський;
 3.                   Старосинявський;
 4.                   Новоушицький;
 5.                   Віньковецький;
 6.                   Волочиський;
 7.                   Шепетівський;
 8.                   Чемеровецький.

 

Три резервні райони:

 1.                   Городоцький;
 2.                   Красилівський;
 3.                   Летичівський.

 

Пані Оксана Реміга запропонувала затвердити рекомендований експертами список районів без змін та розпочати впровадження Проекту, здійснюючи постійний аналіз активності та зацікавленості районів основного списку.

Учасники наради погодилися з висновками і рекомендаціями пані Оксани Реміги та підтримали її пропозицію - затвердити список районів-учасників Проекту МРГ-ІІІ без змін. Пані Олена Рудіч підбила підсумки відбору районів до Проекту МРГ-ІІІ в Хмельницькій області, запропонувавши затвердити список районів-учасників, рекомендований експертною комісією з відбору.

Прийняті рішення:

1. Затвердити відбір 8 (восьми) наступних районів Хмельницької області для участі у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»:

 

 

 1.                   Ізяславський;
 2.                   Білогірський;
 3.                   Старосинявський;
 4.                   Новоушицький;
 5.                   Віньковецький;
 6.                   Волочиський;
 7.                   Шепетівський;
 8.                   Чемеровецький.

 

2. Затвердити відбір 3 (трьох) наступних резервних районів Хмельницької області для участі у Проекті:

 

 1.                   Городоцький;
 2.                   Красилівський;
 3.                   Летичівський.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Friday, 17 October 2014

Відзначили переможців конкурсу навчальних матеріалів з енергоефективності та ефективному використанню відновлювальної енергії

 

Read more...15 жовтня 2014 року на базі Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося відзначення переможців та лауреатів конкурсу, на який запросили завучів загальноосвітніх шкіл району. У ньому також взяли участь голова районної ради Василь Фурман, заступник голови райдержадміністрації Володимир Закордонець, заступник голови районної ради Любов Якушева, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Олена Заїка, координатор Хмельницького обласного підрозділу впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» В’ячеслав Третяк.

Конкурс  було організовано проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», Красилівською районною радою та управлінням освіти, молоді і спорту РДА.

На засідання конкурсного журі подано 74 роботи вчителів загальноосвітніх шкіл району в чотирьох номінаціях: «Учителів географії», «Учителів основ здоров'я», «Учителів початкових класів», «Касних керівників». Для визначення переможців конкурсу було створено журі, яке оцінило роботи і визначило переможців, призерів та лауреатів з кожної номінації.

Голова районної ради Василь Фурман і заступник голови райдержадміністрації Володимир Закордонець вручили переможцям конкурсу дипломи, подяки і цінні подарунки.

Матеріали конкурсу мають використовуватися учнями початкової, середньої та старшої школи, а також будуть оформлені та розміщені на офіційному сайті районного методичного кабінету Управління освіти, молоді та спорту  Красилівської  райдержадміністрації http://rmk-krasyliv.at.ua/

 

 
Friday, 27 September 2013

Успішне партнерство з реконструкції ФАПу у с. Западинці

Летичівський район успішно бере участь у реалізації проекту МРГ. У рамках модернізації первинної медичної допомоги у с. Западинці, найвіддаленішому населеному пункту Летичівського району, де проживає близько 240 чоловік, було проведено капітальну реконструкцію фельдшерсько-акушерського пункту (заміна вікон, встановлення системи опалення, підведення водопостачання) і забезпечено заклад усім необхідним обладнанням. Загальна вартість Проекту становить 110 тис. грн., з них за рахунок коштів ПРООН виконано робіт на суму 55 тис. грн., кошти громади склали 5,5 тис. грн., з місцевих бюджетів виділено 49,5 тис. грн., в тому числі з коштів бюджету Шрубківської сільської ради – 13,2 тис. грн., з районного бюджету – 36,3 тис. грн. Результатом реалізації проекту стане поліпшення якості надання медичних послуг сільському населенню, зміцнення матеріально-технічної бази медичного закладу.

«У всіх нас: і у влади, і у громад, і у наших міжнародних партнерів одна мета - покращити життя людей і разом з тим дати реальну можливість громадам не на словах, а на ділі, реалізовувати свої плани і мрії, втілювати ініціативу у конкретні добрі справи», - сказав голова облдержадміністрації Василь Ядуха, спілкуючись з жителями села під час відкриття оновленого закладу 18 вересня 2013р. Голова адміністрації наголосив, що саме влада має йти до людей, а не навпаки. «Ми бачимо реальну дію проекту на території області, адже вже реалізовано 50 мікропроектів громад».

У реалізацію Проекту буде залучено 40 сільських рад Хмельницької області, де втілюються 47 мікропроектів на загальну суму 9 мільйонів гривень. Більш активною стала позиція місцевого бізнесу щодо реалізації ініціатив громад. Згідно розподілу витрат на реалізацію мікропроектних пропозицій буде залучено спонсорських внесків від бізнесових структур в розмірі близько 300 тис. грн., в той час коли у першій фазі Проекту вони становили всього 40 тис. грн. по всіх 50 реалізованих в області проектах.

Представники громади задоволені наслідками партнерства і переходять до реалізації наступних пріоритетних завдань, визначених у планах місцевого розвитку.

Відео про події можна подивитись тут: http://www.cba.org.ua/index2.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=146&video_id=49

 

 
Monday, 21 January 2013

Результати реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2» в Хмельницькій області за 2012р

Основними напрямками діяльності в 2012 році в рамках реалізації  проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2» в Хмельницькій області були:

 1. Реалізація 32-х проектів з внеском Проекту МРГ-ІІ до 10 тис. доларів - основна квота у 8-ми районах (Красилівському, Летичівському, Деражнянському, Новоушицькому, Віньковецькому, Волочиському, Білогірському та Ізяславському районах);
 2. Діяльність по відтворенню методології в 2-х районах (невеликі проекти з часткою Проекту МРГ-ІІ - до $2600 у Старосинявському та Теофіпольському районах);
 3. Підготовка до впровадження компоненту з інноваційного енергозбереження, реалізація 6-ти проектів з внеском Проекту МРГ-ІІ до 20 тис. доларів у Ізяславському, Віньковецькому та Красилівському районах.

Станом на січень 2013 року досягнуто наступних результатів:

 • Активізовано діяльність та затверджені плани розвитку у 36-ти  громадах 9-ти районів Хмельницької області;
 • Створено 26 нових громадських організацій в основних районах;
 • Затверджено до впровадження 31 мікропроект громади (МП)
 • Отримали перші транші від Проекту – 31 МП
 • Отримали другі транші від Проекту - 28 МП
 • Отримали треті транші від Проекту – 4 МП
 • Повністю завершено ремонтно-будівельні роботи по – 4 об’єктах.

Слід відзначити більш активну позицію місцевого бізнесу щодо реалізації ініціатив громад. Згідно розподілу витрат на реалізацію мікропроектних пропозицій буде залучено спонсорських внесків від бізнесових структур в розмірі близько 500 тис. грн., в той час коли у першій фазі Проекту вони становили всього 40,1 тис. грн. по всіх 50 реалізованих в області проектах.

Загальний бюджет на реалізацію 31-го проекту по основній квоті у 8-ти районах становить майже 12 млн.грн, зокрема по кожному із районів:

Район

Загальний бюджет  МП

Красилівський

1 057 721

Летичівський

442 305

Деражнянський

550 914

Новоушицький

726 444

Ізяславський

797 052

Білогірський

1 097 001

Віньковецький

823 235

Волочиський (3 МП)

499 284

По відтворенню методології в 2-х районах проведено наступну діяльність:

 • Визначено 2  райони для діяльності по відтворенню методології місцевого розвитку, орієнтованого на громаду (Теофіпольський, Старосинявский);
 • Відібрано 8 громад для діяльності по відтворенню методології;
 • Створено 4 нових ГО, проведені навчання.

 

По впровадженню компоненту з інноваційного енергозбереження:

 • Визначено три райони для впровадження даного напрямку відповідно до поданих заявок: Ізяславський, Віньковецький, Новоушицький (замінено на Красилівський район);
 • Оголошено конкурс ідей громад по інноваційному енергозбереженню(подано 13 заявок: Ізяславський район – 7, Віньковецький - 4, Новоушицький – 2). Оголошено конкурс ідей громад по резервному Красилівському району;
 • На сьогоднішній день відібрано п`ять громад для впровадження інноваційних заходів з енергозбереження (ОГ «Добробут заради майбутнього» с. Нове село; ОГ «Мислятин-Євродім» с. Мислятин, ОГ “Сахновецький добробут” с. Сахнівці  Ізяславського району); та (ОГ «Віньківчанка» смт. Віньківці, ОГ “Майбутнє Зінькова у руках громади” с. Зіньків Віньковецького району).

Варто відмітити:

 • Значно зросла довіра до Проекту та активність місцевих громад;
 • Умови для реалізації 2-ої фази Проекту МРГ складніші через зміни нормативних актів щодо будівництва, відсутність співфінансування з обласного бюджету, проблеми з виділенням бюджетних коштів у 2012 році;
 • Існує чітке розуміння того, що успіх кожної громади, успіх кожного району – це загальний успіх та перспектива області в Проекті загалом.

 

 

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

За докладнішою інформацією про виконання проекту в Хмельницькій області, будь ласка, звертайтесь:Вячеслав Третяк  та Ігор Клепач, координатори Хмельницького обласного ресурсного центру громад МРГ. Тел. (050) 4163605; (050) 3869162; E-mail: vyacheslav.tretyak@undp.org.ua та igor.klepach@undp.org.ua

Контактна особа  у центральному офісі Проекту: Олена Трощинска, спеціаліст з моніторингу та зв’язків з громадськістю. Тел./ факс: (+380 44) 584 3479(050) 417-96-68. E-mail: olena.troshchynska@undp.org

 
Thursday, 07 July 2011

The second phase of the joint European Union and UNDP project "Community Based Approach to Local Development” (CBA – II) launched in Khmelnytskyi region

On July 5, 2011 the session of the Regional Seminar of the second stage of the project "Community Based Approach to Local Development (CBA)", funded by the European Union and co-funded and implemented by UNDP took place at the session hall of the House council. The workshop was attended by Chairman of the Regional Council Nikolai Derykot, Deputy Head Leonid Gural, Deputy Head of the Department liaison with the Verkhovna Rada of Ukraine and the Cabinet of Ministers of the regions of Ukraine Tatyana Matiychyk, International Project Manager Dr. Jaysingh Sah, Community Development Specialist Dennis Poltavets and Coordinators of the CBA project in Khmelnitsky region Viacheslav Tretiak and Igor Klepach, heads of rayon councils, heads of rayon administrations, heads of departments and units of the Regional State Administration.

Read more...