Community Based Approach to Local Development
Luhansk region
Thursday, 07 November 2013

Перші кроки з пілотування Інструменту самооцінки для сталого місцевого розвитку

На першому етапі пілотування інструменту для самооцінки сталого місцевого розвитку «SAT4SLD» було вирішено, що оптимальним при апробації будуть 10 фокус-групових досліджень із заповненням питальників, за результатами яких будуть виявлені найбільш досвідчені респонденти. Згодом, вони візьмуть участь в окремих співбесідах, якщо виникне така потреба. Пілотування враховує наявність різноманітних цільових груп. Соціологи Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля рекомендували включили в процес дослідження населення з урахуванням вибірки, і тому додатково заплановано провести опитування за спеціально розробленою анкетою.

З 28-30.09.2013 вже проведено 4 фокус-групові дослідження, в яких взяли участь біля 60 осіб з числа цільових груп – бізнесу, громадських об'єднань, працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Протягом жовтня проведені ще 6 фокус-груп з іншими цільовими групами (молодь, соціальні установи тощо), за результатами яких буде підготовлено окремий звіт.

Read more...
 
Friday, 06 September 2013

120 активистів Луганської області пройшли навчання на тему: «Ефективні комунікації та управління знаннями в рамках Проекту МРГ»

Read more...В результаті тренінгів, проведених у вересні 2013 року, біля 120 активістів з числа представників організацій громад, місцевої влади та районних й сільських ресурсних центрів розвитку громад  змогли ознайомитися з основними поняттями у сфері комунікації. Слухачі детально опрацювали таку форму комунікації як повідомлення, визначили цільові групи одержувачів повідомлень, комунікаційні канали та базові піар-документи для ЗМІ – прес-релізи й прес-анонси.

Read more...
 
Thursday, 05 September 2013

Щоквартальні районні Форуми місцевого розвитку пройшли протягом серпня-вересня 2013 року

Read more...Протягом серпня-вересня п.р. у районах , що співпрацюють з Проектом ЄС/ПРООН МРГ 2 в Луганській області пройшли чергові районні Форуми місцевого розвитку.


Форуми провели в: 
• Антрацитівському http://an.loga.gov.ua/an-activity/press/news-an/2013/08/13/news-an_54679.html
• Міловському http://mil.loga.gov.ua/activity/press/news-mil/2013/08/13/news-mil_54867.html
• Лутугинському http://lu.loga.gov.ua/activity/press/news-lu/2013/08/14/news-lu_54779.html
• Попаснянському http://pps.loga.gov.ua/activity/press-pps/news-pps/2013/08/15/news-pps_54896.html
• Марківському http://www.facebook.com/media/set/?set=a.661937853835000.1073741844.315461985149257&type=1
• Краснодонському http://kd.loga.gov.ua/activity/press/news-kd/2013/08/29/news-kd_55593.html
• Сватівському • Новоайдарському http://denezhnikovo.at.ua/news/dorogu_osilit_idushhij/2013-08-13-186
• Перевальському http://prv.loga.gov.ua/activity/press/news-prv/2013/08/13/news-prv_54723.html
• Станично-Луганському http://www.facebook.com/media/set/?set=a.661942550501197.1073741845.315461985149257&type=1

 

 

Основні питання, що обговорювались: Read more...

• презентація поточного стану справ щодо реалізації Проекту МРГ 2 в Луганській області
• заслуховування звітів громадських організацій-партнерів Проекту МРГ 2 щодо поточного стану справ по реалізації мікропроектів та власних ініціатив. 
• досвід стійкого розвитку регіону громадськими організаціями Луганської області.
• презентація веб-порталу Національного ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку http://rozvytok.in.ua

 

Cлід зазначити, що за підсумками роботи Проекту МРГ 2 в Луганській області фактично:


• за «основним» напрямком роботи вже завершені  роботи на 37 об'єктах, які були модернізовані, реконструйовані і поліпшені в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Загальна вартість робіт, а по суті - сукупний обсяг соціальних інвестицій, внесених Проектом, обласним, районними, місцевими бюджетами і самими громадами, становить близько 8 мільйонів гривень. Як правило, наданіПроектом кошти громади використовували для освітлення сільських вулиць за допомогою енергозберігаючих ламп, поліпшення умов у ФАПах, школах та дитсадках, виконавши в них необхідні ремонтні та енергозберігаючі роботи. Також реалізовані і більш складні проекти - створення системи водопостачання, будівництво очисних споруд;

• за «інноваційним» напрямком роботи, де повінні реалізовуватись 6 мікропроектів, по кожному з них виникли непердбачені обставини та затягнуті сроки реаліації із-за відсутності якісної проектно-технічної документації, що в свою чергу привело до отримання зауважень з боку відповідних установ по експертизі кошторисів та в частині еенргозбереження. На сьогодні з лютого 2013 року тільки отримано позитивні висновки та погоджено мікроперокти на співфінансування тільки по 2-м з 6-ти мікропроектів: Read more...
• «Інноваційні енергоєфективні заходи вуличного освітлення селища Фащівка. Модернізація з використанням ВДЕ (енергія сонця)» (ГО "Оберіг", Антрацитівський район, сел.Фащівка)
• «Впровадження інноваційних технологій у с. Розкішне. Реконструкція вуличного освітлення шляхом встановлення автономного вуличного освітлення (за допомогою сонячних батарей)» (Лутугинський район, с. Розкішне).
Проекти ГО "Вектор" та ГО "Фенікс" по встановленню піролізних котлів в школах с. Рудівка Сватівського та с. Троїцьке Попаснянського районів, ГО "Майбутнє Міловщини" та ГО "Перлина Степу" по елетрозабезпеченню Міловської гімназії та Бобриківського дитячого садку (Антрацтівський зрайон) а допомогою фотомодулів та вітряку з точки зору служби державної експертизи потребують значного доопрацювання для отримання позитивних висновків. Строк доопрацювання цих проектів – до кінця вересня п.р. інакше Проект МРГ 2 вимушен буде перерозподілити фінаансову квоту для інших партнерів;

• за «реплікаційним напрямком». Області виділена квота для реалізації 16 мікропроектів в Перевальському, Новоайдарському, Станично-Луганському та Марківському районі. У теперішній час завершені 4 мікропроекти, 9 – в стадії завершення. Передбачалось, що в цих районах в кожном убуде реалізовано по 4 мікроперокти. Але, як виявилось, тільки дві громади Марківського району подали та мають можливість співфінансування мікропроектів громад. Залишається вільна квота – два мікроперокти. На засіданні Форуму місцевого розвитку Марківського району від 06.08.13 №5 дві громади відмовились від подальшої участі у Проекті та на Форумі було прийнято рішення щодо відмови району від двох квот. В Луганській області за реплікаційною складовою працює й Новоайдарський район, який ще на засідання Обласної Координаційної ради Проекту заявив про гоовність освоїти квоти у разі відмови від них Марківського району. Форум місцевого розвитку Новоайдарського району відбувся 12.08.13, де були присутні представники Новоохтирської та Олексіївської громад, які виявили бажання реалізувати мікропроекти. Рішенням Форуму місцевого розвитку Новоайдарський район підтвердив готовність щодо реалізації додаткових мікропроектів у разі відмови від квоти Марківського району. У теперішній час в Новоайдарському районі вже завершені вда мікропроекти громад сіл Гречишкине та Штормове, в процесі реалізації мікропроекти громад сіл Денежникове та Бахмутівка. 

Read more...

На Форумах також виступив Олег Михальов - директор ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», якій розповів учасникам Форумів про досвід стійкого розвитку регіону громадськими організаціями Луганської області та про відкриті конкурси спецфондів Європейського Союзу. Розповів про умови і характер співпраці між Агентством і організаціями-партнерами, про досягнення Агентства з реалізації проектів по напрямкам роботи: це і підготовка буклетів для формування привабливого інвестиційного іміджу територій, і розробка інвестиційних портретів територій, розробка стратегій розвитку територій. Олег Міхальов поінформував учасників Форуму про нові конкурси Європейського Союзу. Окремо зупинився на особливостях участі у конкурсах, можливих проблемах і труднощах. Розповів «покроковий» механізм роботи по залученню коштів Європейського Союзу та про можливі варіанти допомоги Агентства у підготовці і розробці проектів для участі в конкурсах Європейського Союзу. Також він представив партнерські проекти Агентства, Луганської міської ради та Луганської обласної ради, що занайшли підтримку за конкурсами Європейського Союзу, а саме: «Створення ресурсного центру компетенцій адміністративних послуг» та «Асоціація органів МСУ Луганської області-інноваційний інструмент участі у місцевому сталому розвитку".

Read more...
 
Friday, 19 July 2013

16-17 липня представники Луганської області відвідали тренінг «Інструмент самооцінки для сталого місцевого розвитку»

Read more...

 

16-17 липня представники Луганської області відвідали тренінг «Інструмент самооцінки для сталого місцевого розвитку» в офісі Проекту ЄС/ПРООН  МРГ (м. Київ).

Read more...
 
Tuesday, 09 July 2013

03.07.13 відбулось засідання Координаційної Ради Проекту ЄС/ПРООН МРГ 2 в Луганській області

Read more... 03.07.13 відбулось засідання Координаційної ради з питань реалізації  Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Луганській області. Голувував на засіданні заступник голови Луганської облдержадміністрації, Репицький Анатолій Василійович.

Read more...
 
Monday, 17 June 2013

Луганську область відвідав експерт від місії спостерігачів Європейського Союзу

Read more...13 червня 2013 Луганську область відвідав експерт від місії спостерігачів Європейського Союзу - Олег Кирієнко. В рамках візиту в першій половині дня була проведена зустріч в Луганській обласній раді з координатором Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" від Луганської обласної ради - Юлією Смаглюковою. Потім експерт з моніторингу відвідав громади селища Калинове Попасняского району та села Бобрикове Антрацитівського району. У селищі Калинове відбулись зустрічі з  представниками  Попаснянської райдежадміністрації (Роман Власенко) та активом ГО "Добробут" (Оксана Розумна, Світлана Давиденко, Ольга Батир).

Read more...
 
Wednesday, 22 May 2013

Луганщина відсвяткувала День Європи в селі Бобрикове

Read more...Цього року «Європейський квартал» побудували в с. Бобрикове Антрацитівського району http://bobrykove.open.lg.ua/. Захід відбувся  18 травня 2013 року. Починаючи з 11.00 на центральній площі с. Бобрикове Антрацитівського району. Як і в минулі роки, святкування пройшло під гаслом "Я поділяю європейські цінності". Учасників та гостей чекало багато цікавих конкурсів, присвячених пізнанню Європи та цінностей, святковий концерт та майстер-класи. До участі залучилися  представники навчальних закладів, публічних бібліотек, громадських організацій та муніципалітетів, а також просто свідомі та зацікавлені мешканці Луганської області з шістнадцяти територій.

Read more...
 
Friday, 17 May 2013

Обласне свято "День Європи - 2013" відбудеться в селі Бобрикове Антрацитівського району

Традиційне святкування Дня Європи цього року відбудеться 18 травня у с. Бобрикове, Антрацитівського райну.  Це буде святкування обласного маштабу, куди приїдуть делегації для показу своїх європейських досягнень зі всієї Луганської області.

Read more...
 
Friday, 03 May 2013

Луганські студенти дебатували з приводу актуальних питань зі сталого розвитку громад на Сумщині

Read more...Вже вдруге  у Сумському державному університеті за підтримки Програми розвитку ООН відбулись  міжрегіональні студентські дебати, присвячені актуальним питанням сталого розвитку громад. Відкривали дебати старший менеджер проектів ПРООН в Україні Сергій Волков та міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ"  - Джейсінгх Сах. У дебатах прийняли участь команди з Дніпропетровська, Сум, Ужгорода, Запоріжжя, Херсона, Полтави, Черкас, Чернігова, Чернівців та Луганська. Луганську команду представляли студенти кафедри Політології та міжнародних відносин Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля: Попов Олексій, Кандауров Богдан та Самойлов Олексій. 

Read more...
 
Tuesday, 30 April 2013

Лідери організацій громад Луганщини вивчають фінансові аспекти діяльності неприбуткових організацій, питання залучення грантових коштів та інвестицій

Read more...Наприкінці квітня поточного року відбулись чотири кластерні семінари-тренінги на тему:  "Фінансові аспекти діяльності ОГ на прикладі впровадження МПП Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІ. Залучення грантових коштів та інвестицій" для організацій-громад партнерських територій. Навчання проходили 68  активістів із 48 організацій громад. Ці всі люди займаються в своїх організаціях питаннями бухгалтерії та фінансового обліку та цього разу вони навчались за  вищевказаною тематикою на базі сільського ресурсного центру розвитку громад ГО "Добробут" селища Калинове Попаснянського  району, Новопсковського районного ресурсного центру розвитку громад та ГО "Осинівська" с. Осинове Новопсковського району, Сватівського районного ресурсного центру розвитку громад та ГО, сільського ресурсного центру розвитку громад ГО "Вектор" с. Бобрикове Антрацитівського  району.

Read more...
 
  • «
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  Next 
  •  End 
  • »


Page 1 of 3