Community Based Approach to Local Development
Project News
Tuesday, 07 July 2015

The joint EU/UNDP Project CBA held the fourth summer school in sustainable development

Read more...The joint UNDP / EU Project  "Community Based Approach to Local Development" togehter with a National network of partner universities held the foutrh summer school in "Sustainable community development." On June 30, 2015 more than 20 students from 13 universities of Ukraine gathered in the village Zatoka of Odessa region. Within five days, the youth participated in trainings and workshops. Students were taught the basics of fundraising, implementation of micro-projects and community mobilization. Participants also visited one of the communities visited Odesa and local development forum and saw in practice how local communities implement their initiatives into practice.Read more...

The idea of summer school in sustainable development appeared in Read more...2012 in the context of the UN Summit on the sustainable development Rio + 20 in Rio de Janeiro. Since then, the summer school has become a traditional annual event popular among students.

 
Thursday, 30 April 2015

Перший Медіа-день та Медіа-тренінг Проекту МРГ з місцевого розвитку успішно відбувся у Львові

Read more...Спільний Проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) в партнерстві з місцевою, районною, обласною владою та за підтримки обласних прес-клубів 23-24 квітня провів Перший Медіа-день у Львові зі сталого місцевого розвитку та енергоефективності для представників ЗМІ Західної України. Медіа-захід тривав два дні поспіль та включав Медіа-тренінг і секцію «Історія Успіху громади» з подальшим прес-туром та особистим знайомством журналістів з усіма її героями.

У Першому Медіа-дні МРГ узяли участь медіа з трьох кластерних областей - Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської. Саме ці області стали учасниками «спеціального пілотування» Енергоефективного компоненту Проекту (разом з трьома іншими на сході України – Харківської, Запорізької та Дніпропетровської) та представили оновлені регіональні стратегії в сфері енергоефективності. Львів було обрано для проведення Медіа-дня невипадково, адже для Львівщини було придбано мобільну лабораторію з енергоаудиту.Read more...

Під час першої частини Медіа-дня у місті Львові до уваги ЗМІ були представлені всі сторони, що беруть участь у виконанні спільних місцевих ініціатив з єдиною метою – покращення життя людей. Це – і представники Проекту на місцях, і партнери у місцевій, районній та обласній владі, й керівники прес-служб облрад та облдержадміністрацій, і лідери організацій громад, і професійні медіа-постійні партнери МРГ.  Упродовж усього Медіа-дня організатори підкреслювали важливу роль медіа у поширенні позитивного досвіду МРГ, у висвітленні успішного розвитку громад, ролі місцевих лідерів, у підвищенні рівня обізнаності громадськості саме через ЗМІ.

Медіа-день складався з таких різних Секцій, як то Презентації основних досягнень, Співпраця МРГ з владою, прес-службами та ЗМІ, Історія Успіху. У першому блоці результати впровадження Проекту в енергоефективному компоненті успішно представили координатори МРГ у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях Ігор Назар, Леся Попелюх та Любов Павлович. Про роль прес-служб й ЗМІ та їхню співпрацю з Проектом розповіла керівник прес-служби Львівської обласної ради Уляна Флишко. На важливості співпраці районної влади з громадами та ЗМІ наголосив пан Микола Никифоряк, представник Косівської райдержадміністрації та контактна особа Проекту. Пан Микола презентував кращі практики впровадження енергоефективних проектів на Івано-Франківщині.

Read more...Постійні партнери Проекту в ЗМІ – журналісти Галина Ярцева (Ужгород) та Роман Микитюк (Львів) - поділилися досвідом ефективної співпраці Проекту та медіа у висвітленні енергоефективності. В окремій секції «Історія успіху» координатор МРГ у Самбірському районі Віталій Кімак та голова функціональної групи ОГ «Агенція розвитку Луківської сільської ради» Ольга Возна представили історію громади села Луки Самбірського району, де на території школи спільними зусиллями було успішно реалізовано одразу два проекти з енергоефективності (наступного дня журналісти отримали унікальну можливість побачити результати впровадження цих проектів на власні очі). Також у даному блоці експерти представили журналістам обладнання, придбане для мобільної лабораторії з енергоаудиту в Львівській області.

Під час Медіа-дня був проведений спеціальний Медіа-тренінг щодо способів, підходів та важливості висвітлення в ЗМІ теми сталого соціально-економічного розвитку, підвищення обізнаності населення в сфері енергоефективності та підходу місцевого розвитку, орієнтованого на громаду. Керівник медіа-проектів Львівського прес-клубу Роман Шостак розповів журналістам, які жанри найкраще використовувати при підготовці матеріалів, як висвітлювати історії успіху. Тренер також проаналізував вже існуючі публікації про місцевий розвиток на предмет дотримання журналістських стандартів.

Основною метою Медіа-дня МРГ є формування проектного медіа-пулу та налагодження постійного «інформаційного каналу» зі ЗМІ з метою передачі найкращих практик про місцевий розвиток та методологію Проекту.

 
Thursday, 23 April 2015

На Львівщині представлено обладнання для мобільної лабораторії

Read more...У Львівській області офіційно представлено обладнання для мобільної лабораторії з енергоаудиту, придбаного за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Техніка допоможе області економити кошти на енергоаудитах об’єктів бюджетної сфери та реалізувати енергетичну стратегію Львівщини.Read more...

Енергоаудит є одним із необхідних заходів для визначення способів підвищення енергоефективності об’єктів соціальної інфраструктури. Таке енергетичне обстеження дозволяє зекономити в подальшому від 10 до 30% видатків за використання енергоресурсів. Для правильного використання високоточного обладнання експерти з енергоаудиту також провели практичні навчання для тих, хто вже прослухав відповідний теоретичний курс у Національному Університеті «Львівська політехніка» цього року.

Обладнання для мобільної лабораторії експерти та енерго-менеджери також представили й представникам ЗМІ одразу трьох областей – Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської – під час Першого Медіа-дня МРГ зі сталого розвитку та енергоефективності у Львові.

У 2012 р. Львівщина разом з іншими 5 областями України (Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Харківська), була обрана для реалізації пілотної програми з енергоефективності. У межах спеціального пілотування Енергоефективного компоненту в області була придбана мобільна лабораторія. За допомогою автомобіля, який буде укомплектований необхідними технічними засобами, проводитимуть роботи з енергоаудиту та виготовлятимуть енергопаспорти об’єктів бюджетної сфери. Загальна вартість обладнання склала понад 500 тис. грн. 

 
Friday, 17 April 2015

Armenian and Georgian representatives of ministries, city councils, Nongovernmental organizations, and International organizations came to Ukraine with a study tour

Read more...12 representatives from Armenian and Georgian ministries of regional development, city councils, Nongovernmental organizations, and International organizations came to Ukraine with an exposure visit. During 7 day study tour participants will learn experience of EU/UNDP Project “Community Based Approach to Local Development” of bottom up planning and community development. They have visited CBA partner communities in Kirovohradska oblast and will visit Zaporizka oblasts to see how local communities implement their initiatives.Read more...

In Kirovogradska oblast participants visited agricultural service cooperative created in terms of CBA Project. Community members shared their experience of economic initiatives implementation. They will also learn experience of Zaporizka oblast in the area of energy saving and energy efficiency.

The visit is designed to share experience and to learn best practices in the implementation of projects by Ukrainian local self-governments. It will also promote cross-border cooperation between local self-government bodies, communities and civil society organisations of Ukraine, Georgia and Armenia to jointly address the issues of social and economic development. 

 
Sunday, 12 April 2015

Ніл Вокер відвідав громади МРГ на Львівщині та Івано-Франківщині та обговорив з керівництвом Львівської області успіхи Проекту в регіоні

Read more...Координатор системи ООН в Україні та Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер та Міжнародний менеджер Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  (МРГ) Хендрік ван Зіл  з робочим візитом відвідали громади Львівщини та Івано-Франківщини, а також зустрілись з керівництвом Львівської області.

В офіційній зустрічі взяли участь голова Львівської обласної ради Петро Колодій, заступник голови обласної ради Валерій П'ятак, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик, начальник управління майном спільної власності Микола Бандри, начальник управління економічної політики Сергій Кіт,  перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський та директор департаменту економічного розвитку торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський. Проект МРГ також представляли спеціаліст з розвитку громад Олена Рудіч та координатори Проекту по Львівській області Ігор Назар та Ірина Галайко. Read more...

Координатор системи ООН в Україні та Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні під час зустрічі з представниками обласної влади Ніл Вокер зауважив, що досвід співпраці між Проектом МРГ та Львівщиною є важливим, оскільки його вже поширюють і в інших регіонах. «Беручи за основу нашу співпрацю, інші фонди розглядають можливість співпраці з різними областями України, реалізовуючи там свої проекти і вкладаючи в розвиток територій свій фінансовий ресурс», наголосив він.

Зі свого боку голова Львівської обласної ради Петро Колодій зазначив: «Львівська обласна рада визначила одним із головних своїх завдань сприяння розвитку громад. Ми переконані, що міцна громада є основою сильної держави. Ми раді, що вже восьмий рік Програма розвитку ООН та Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно працюють на Львівщині».

Високо оцінив співпрацю з Львівською областю Міжнародний менеджер Проекту МРГ Хендрік ван Зіл. Він підтвердив, що Львівська область одна із 12-ти інших, які були обрані для реалізації компоненту роботи з малими містами. «Наша співпраця з вами цілком може задати тон стандартів співпраці з іншими регіонами в Україні», - резюмував Хендрік ван Зіл.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ у Львівській області розпочався 28 березня 2008 року.  Згодом  у Львівській області успішно розпочалася друга фаза Проекту 11 липня 2011 року.    Протягом двох фаз Проекту МРГ понад  94,000 чоловіків, жінок та дітей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 83-ох мікропроектів щодо енергозбереження (відновлення дитячих садків та шкіл),  17-ох мікропроектів  з відновлення і реконструкції медичних пунктів / амбулаторій, 5-ох мікропроектів із покращення доступу до якісної питної води, 2-ох мікропроектів щодо охорони довкілля та 11-ох мікропроектів у сфері інноваційного енергозбереження та підвищення енергоефективності соціальних установ. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

 
Monday, 06 April 2015

Про результати оцінювання заявок надісланих містами Проекту МРГ

Read more...Як повідомлялося раніше, заявки на участь у Проекті МРГ надіслали 75 міст 12 областей України.

Усі отримані заявки були належним чином зареєстровані та ретельно проаналізовані. Інформація надана в кожній заявці була оцінена і отримала певну кількість балів. У такий спосіб були визначені міста, яким Проект МРГ може запропонувати партнерство для спільної реалізації заходів з покращення місцевого  врядування в 2015-2017 роках.

Результати оцінювання були погоджені з представниками обласних рад та державних адміністрацій Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернігівської, Харківської, Житомирської та Дніпропетровської областей, про що були підписані відповідні протоколи. Найближчим часом очікується підписання протоколів погодження також з представниками Київської, Полтавської, Луганської та Донецької областей.

Кожному місту, якому може бути запропоноване партнерство з Проектом МРГ, було направлено лист з пропозицією підтвердити зацікавленість міста щодо участі в Проекті, та спроможність міста виділити в бюджеті необхідні кошти для спільного фінансування мікропроектів громад. 

Read more...
 
Friday, 03 April 2015

За підтримки Проекту МРГ відбулась нарада-семінар для представників районних та обласних рад щодо реалізації концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Read more...У Києві за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбулась нарада-семінар з питань реалізації концепції реформи місцевого самоврядування. Захід організовано за ініціативи партнера Проекту - Української асоціації районних та обласних рад - спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Семінар відкрили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пан Геннадій Зубко, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов,заступник Міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негода. Захід зібрав представників Апарату Верховної Ради, Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, проектів міжнародної технічної допомоги та провідних експертів.Read more...

Під час наради учасники обговорили питання стратегічного планування регіонального розвитку, залучення інвесторів та реалізації проектів територіальних громад.

На думку експертів, ефективність реформи залежить від активності громад. Об’єднання територіальних громад має відбуватись за їхньої власної ініціативи. Штучно створені адміністративні одиниці довели свою недієздатність. Для підтримки місцевих ініціатив та належного впровадження реформи місцевого самоврядування в регіонах будуть створенні Офіси з реформи.

Учасники семінару також запропонували  варіанти вирішення існуючих проблем, ґрунтуючись на досвіді своїх областей.

Підсумовуючи результати наради, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов наголосив на важливості належної комунікації в питаннях реформи та відзначив важливість створених експертних груп при голові Верховної Ради України та Мінрегіону, які забезпечують координацію впровадження даних реформ.

 
Monday, 30 March 2015

Resource Centers of Six Partner Universities Won in the Contest For Best Activity Plans

Read more...

Six partner Universities of EU/UNDP Project “Community Based Approach to Local Development” won in the contest for the best activity plan of Resource Centers in sustainable development. Each university presented their activity plan during this year Annual review and planning meeting. Oleksiy Beketov Kharkiv national university for urban management, Uzhhorod national university, Cherkasy state technological university, National university “Ostroh Academy”, Zaporizhia national university and Sumy state university won in the contest. Resource centers get from CBA Project a set of office equipment – laptop and printer.Read more...

During 2015 Universities and resource centers will hold trainings for students and postgraduates, field-visits to communities, student conferences. Resource centers will also develop necessary practical materials and methodological recommendations for students, postgraduates and lecturers.

Read more...Capacity building is among key areas of interest for CBA Project. For further promotion of the methodology of sustainable local development the project developed partnership with academic institutions in 2012. As of today CBA established partnership with thirty universities from different regions. 

 
Monday, 16 March 2015

Thanks to join efforts of EU/UNDP Project "Community Based Approach" and local authorities internally displaced persons get the keys from their temporary hones in Balaklia

Read more...Little girls officially cut the ribbon to open their temporary shelter in Kharkivska oblast – reconstructed premise of youth sport school in Balaklia. The first stage of reconstruction was done with a support of joint EU/UNDP Project “Community Based Approach to Local Development” and local authorities. Now around 60 internally displaced people from Donetska and Luhanska oblasts will live here, including 15 children. The total budget of the microproject is more than UAH 450 ths.Read more...

Now families of internally displaced persons will move in the rooms of the reconstructed school on the first floor. After reconstruction necessary living conditions were created. New doors and windows, heating system were installed, a number of rooms were refurbished, bathrooms were reconstructed, kitchens were created, and in some premises the floor was refurbished.

Read more...Yulia Svitlychna the deputy head of Kharkivska oblast state administration, Olena Oleshko the first deputy head of Kharkiv oblast council, Stepan Maselsky the head of Balakliya rayon state administration participated in the official opening of the reconstructed school in Balaklia.

«It is a pleasure for me to mark that thanks to joint efforts of the EU/UNDP Project and authorities of all levels now we can provide a shelter for people who need this most of all. Together we do all we can to make the life of the internally displaced people in Kharkivska oblast easier, as many of them were not even able to take the first need things from their homes», said Yulia Svitlychna, deputy head of Kharkiv oblast state administration during the opening.Read more...

Olena Oleshko, first deputy head of Kharkiv oblast council mentioned, «for a short period of time authorities together with CBA Project and community implemented this project with all their heart and warmth, as all of us realized that we have to do everything we can for these people».

Before the official opening the object which was under reconstruction by EU/UNDP Project visited the Neal Waker, UN Resident Coordinator and UNDP Resident Representative in Ukraine. During the meeting with internally displaced persons in Balaklia Neal Walker stressed on the importance of the partnership of donors, local authorities and communities during this uneasy time for the country..

Beside the reconstruction of youth sport school in Balaklia, EU/UNDP Project implements one more project in Kharkivska oblast – in village Khorosheve of Kharkiv rayon for internally displace people with special needs (disabled people and disabled people in wheelchairs). In the house for elderly people new windows and doors will be installed, halls and additional bathrooms will be equipped accordingly, special handrails for the people with special needs will be installed in the corridors, halls, elevators, rampant will be constructed, also bathrooms will be equipped with stairlifts.

Read more...«Support of the internally displaced persons and renovation of the social infrastructure is one of our top priorities now. CBA promotes community-led development to improve the quality of life of Ukrainian citizens. Thus we are ready to support people in their needs in this situation. Further, communities play a critical role in solving these kinds of problems’», underlined CBA International Project Manager Mr. Hendrik van Zyl.

UNDP jointly with European Union and in partnership with local authorities supports community projects to restore social infrastructure objects in 7 oblasts – Dnipropetrovska, Kharkivska, Poltavska, Zaporizka, Odeska, Donetska and Luhanska – with a total budget of around half a million dollars (more than UAH 12 mln )

 
Monday, 16 March 2015

Керівництво Проекту МРГ відвідало відремонтовані об’єкти для розміщення внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області

Read more...Запорізьку область із робочим візитом відвідав Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) Хендрік ван Зіл разом із спеціалістом з розвитку громад Проекту Оленою Рудіч. Представники Проекту зустрілися з керівництвом обласної влади та обговорили основні напрямки подальшої співпраці в регіоні.

Під час зустрічі перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак підкреслив готовність обласної влади до співпраці: «Підтримка Проекту МРГ є вкрай важливою для області. Дещо ми робимо власними силами, проте наших фінансових можливостей недостатньо», зазначив пан Самардак.

«Проект МРГ зробив неоціненний внесок у розвиток громад нашого регіону, в їхню соціальну мобілізацію. Ви – саме ті, хто допомагає обласній владі Запоріжжя вселяти в людей надію щодо кращого майбутнього», підкреслив під час зустрічі голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко.Read more...

У свою чергу, Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Хендрік ван Зіл подякував керівництву обласної влади за допомогу та сприяння, «адже без цього реалізація Проекту була б неможливою».

Представники Проекту МРГ відвідали відремонтовану районну лікарню для прийняття та розміщення внутрішніх переміщених (ВПО) в населеному пункті Нововасилівка Приазовського району за підтримки спільного Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) та місцевої влади. По завершенні ремонтних робіт у цій будівлі знайдуть притулок 146 людей.  

Завдяки реконструкції частини Нововасилівської медичної амбулаторії переселенці проживатимуть у максимально сприятливих  побутових умовах. У лікарні відремонтовано систему опалення, двері замінено на металопластикові, проведено водопостачання та водовідведення. Загальна вартість даного мікропроекту становить близько 380 тисяч грн.

Read more...Пан Хендрік ван Зіл поспілкувався з першими мешканцями відбудованої лікарні, обговорив з людьми питання побуту. Представники Проекту МРГ також зустрілися з внутрішньо переміщеними особами, які наразі мешкають у приміщенні стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування села Давидівка Якимівського району Запорізької області. Цю будівлю також модернізовано за сприяння Проекту ЄС / ПРООН МРГ та місцевої влади. Зокрема, вікна та двері замінено на металопластикові. Центр готується прийняти до 60 внутрішньо переміщених осіб.

Крім цього, міжнародний менеджер Проекту МРГ під час візиту ознайомився з роботою наукового ресурсного центру зі сталого розвитку при факультеті соціології та управління Запорізького національного університету. 

 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »


News Archive