Community Based Approach to Local Development
Vinnytsia region
Wednesday, 10 December 2014

Райони-партнери у ІІІ фазі Проекту Вінницької області

24 райони з 27 Вінницької області виявили бажання прийняти участь у третій фазі проекту МРГ, але згідно конкурсного відбору тільки 8 районів отримали право стати офіційними партнерами Проекту:
1. Ямпільський
2. Оратівський
3. Чечельницький
4. Барський
5. Іллінецький
6. Могилів – Подільський
7. Томашпільський
8. Калинівський
та три наступних райони були внесені до резервного списку:
1. Теплицький
2. Крижопільський
3. Козятинський
З 24 листопада 2014 року Вінницький обласний підрозділ впровадження Проекту розпочинає роботу з проведення презентації діяльності Проекту в ІІІ фізі у відібраних районах, відбору сільських/селищних рад та громад - учасниць, які зможуть протягом 2015-2017 рр. впровадити ініціативи для поліпшення життя сільських громад Вінницької області.

 
Friday, 14 November 2014

Поширення досвіду Проекту серед ВНЗ

З метою підтримувати місцеві ініціативи та мережу поширення кращих практик та знань 12 листопада 2014р. у рамках проекту ЄС/ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбувся семінар з компоненту «управління знаннями» для професорсько - викладацького складу з кафедри менеджменту, соціології та економіки ВІННИЦЬКОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ІНСТИТУТУ в м.Вінниця. На семінарі було представлено діяльність, яка вже протягом 3-х років ведеться у напрямку сталого місцевого розвитку разом з викладачами та студентами ВНЗ, опубліковані матеріали (курс зі сталого розвитку, монографії, збірка студентських робіт) в рамках даного компоненту. Партнерство з університетами в усіх регіонах України передбачає включення досвіду Проекту в навчальні плани вищих навчальних закладів для зміцнення національної/регіональної спроможності та бази знань для підтримки спільного врядування. Фотографії з заходу

 
Wednesday, 29 October 2014

Війтівка – курс на енергозбереження!

 

24 жовтня 2014 року в рамках впровадження Проекту ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" у Війтівській сільській раді на базі дошкільного навчального закладу "Мрія" відбувся кущовий семінар-практикум "Енергоефективне село". У семінарі взяли участь сільські голови, голови громадських організацій району та делегації з Теплицького та Чечельницького районів.

Із вітальним словом до учасників звернулися Володимир Ольшевський – перший заступник голови райдержадміністрації, Василь Бондаренко – заступник голови районної ради та Війтівський сільський голова Марія Замкова.Впровадження проекту “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, що є спільною ініціативою ЄС та ПРООН, розпочато в районі у 2008 році і є частиною тих масштабних заходів, реалізація яких здійснюється в області. Виконання у населених пунктах ініціатив, орієнтованих на громаду, дало можливість підвищити самосвідомість жителів завдяки діалогу між ними, сформувати колективне бачення майбутнього, впроваджувати спільні невеликі за обсягом ініціативи щодо розвитку громад. Детальніше

 

 
Monday, 20 October 2014

Cемінар - практикум "Енергоефективне село"

17 жовтня у смт.Томашпіль Вінницької області в рамках Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ" відбувся семінар - практикум "Енергоефективне село", в якому взяли участь представники 12 районів Вінниччини.
Це, зокрема, очільники райдержадміністрацій: Барської - Володимир Саволюк, Ямпільської - Михайло Вдовцов, Оратівської - Надія Мельничук, голова Оратівської районної ради - Опалюк Анатолій Миколайович. Крім того, в семінарі взяли участь понад 40 голів сільських і селищних рад зі Жмеринського, Тиврівського, Крижопільського, Шаргородського, Чернівецького, Тульчинського, Мурованокуриловецького, Томашпільського та Калинівського районів.
Учасники семінару мали змогу ознайомитися з позитивним досвідом роботи Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Томашпільському районі та почути перспективи роботи від координаторів на ІІІ етапі зазначеного Проекту у напрямку інноваційного енергозбереження та енергоефективності.
Також до участі у семінарі було запрошено начальника Вінницького територіального управління Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ренгача Ю.С. з презентацією такої важливої і актуальної теми як «Державні ініціативи щодо заміщення природного газу».
Представники громад с.Антонівка та смт.Томашпіль ознайомили всіх запрошених з особливостями співпраці з Проектом ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», поділилися досвідом, як покроково втілювалася в життя програма співробітництва з реконструкції Антонівського та Томашпільського дошкільних навчальних закладів.
Після теоретичної частини семінару його учасники мали можливість побачити на власні очі практичне втілення ідеї співпраці, побувавши у Томашпільському ДНЗ «Сонечко», що нині після реконструкції виглядає оновленим і сучасним. Завдяки участі у проекті у дошкільному закладі встановлені сонячні батареї, що дає можливість використовувати відновлювальні джерела енергії. Фотографії з заходу

 
Wednesday, 27 August 2014

Моніторинг інноваційних мікропроектів громад

З метою моніторингу та поширення практичного досвіду щодо впровадження громадами с. Війтівка, с. Кудіївці та с. Устя Вінницької області компоненту з інноваційного енергозбереження, 21-22 серпня з робочим візитом відвідав інженер Проекту МРГ- ІІ Микола Коломієць. В обох громадах впроваджується мікропроекти з реконструкції системи опалення у дитячих садках із застосуванням модульної твердопаливної котельні та піролізних котлів. Фотографії за посиланням

 
Monday, 14 July 2014

На Вінниччині розпочали навчання фахівців, відповідальних за залучення в область грантових коштів

 

За дорученням голови облдержадміністрації Анатолія Олійника 10 липня у Вінниці відбувся навчальний семінар для визначених осіб, відповідальних за підготовку та супровід проектних пропозицій для залучення в область зовнішніх джерел фінансування (грантів та міжнародної технічної допомоги).
До центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій області, де проходило зібрання, приїхали понад вісімдесят осіб з числа делегованих управліннями та департаментами ОДА, райдержадміністраціями та районними радами.
Організатор заходу - управління міжнародного співробітництва. За словами його начальника Олександра Шипука, це перший навчальний семінар такого формату, але є сподівання, що вони стануть традиційними.
Загалом семінар-навчання було розподілено на три блоки. Зокрема, розповідали про спільний проект Європейського Союзу та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Як повідомила учасникам навчання координатор у Вінницькій області Анастасія Ланіна, до кінця серпня буде оголошено про третю фазу реалізації даного проекту.
У другому блоці навчання головний спеціаліст управління міжнародного співробітництва Юлія Кулакова розповіла відповідальним за підготовку та супровід проектних пропозицій особам про можливості транскордонного співробітництва. Зокрема, ознайомила з умовами участі у Державній програмі розвитку транскордонного співробітництва та Програмі територіального співробітництва країн Східного партнерства. В рамках останньої у жовтні місяці поточного року буде оголошено конкурс проектів, на реалізацію яких передбачено 3,3 мільйони євро.
У третьому блоці навчання директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець окреслив практичну сторону залучення зовнішніх джерел фінансування, зокрема, яким чином здійснюється моніторинг грантових проектів та розробка проектної заявки. Фотографії

 

 
Thursday, 22 May 2014

Урочисте відкриття ІІІ фази проекту МРГ

20 травня, 2014 року у м . Київ. голова Вінницької обласної державної адміністрації Анатолій Олійник взяв участь в урочистому відкритті третьої фази спільного Проекту ЕС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Read more...
 
Monday, 19 May 2014

Europe Day Celebration in Vinnytsia

Read more...On 17 May 2014 Vinnytsia celebrated Day of Europe. It was the seventh time when Vinnytsia was celebrating it, but this year taking into account complicated political situation festive events were mostly of informative and educational character. On this day nearly all young people were wearing national embroided shirts. Joint EU/UNDP Project "Community Based Approach" also participated in celebration. On this day community development officers of Vinnytsia implementation unit were interacting with people, raising public awareness about CBA Project activities and its experience in Vinnytsia oblast. More photos her.

 

 

 
Monday, 21 May 2012

Vinnytsia community hosts the Head of the EU Delegation to Ukraine and the delegation of ambassadors of European countries

Read more...On May 18, 2012 in honor of the Europe Day the Head of the European Commission to Ukraine Jose Manuel Pinto-Teixeira visited Vinnytsia Oblast, along with the ambassadors of Austria, the United Kingdom, Denmark, the Netherlands, Romania and Sweden, as well as representatives of the Embassies of the Czech Republic, Germany, Slovakia and Slovenia. The agenda of EU representatives` visit included along with the participation in celebrating activities also acquaintance with experience of a number of projects supported by EU, including - EU/UNDP Project "CBA to Local Development". The delegation was met by the community of the village Selysche (Tyvrivsky Rayon) and activists of the NGO “Selysche”. They presented the stages of organization development and activities, showed the results of community actions - illuminated streets, heated kindergarten and renovated House of culture.

Read more...