Місцевий розвиток орієнтований на громадуНОВИНИ ПРОЕКТУ

У Києві відбувся кластерний тренінг з питань впровадження проектів розумних міст

 _DSC0333_s.jpgЗа підтримки спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», 29-30 червня у м. Києві відбувся кластерний тренінг для міст-партнерів по розробці та втіленню проектів з питань інноваційного врядування.

Протягом двох днів представники 22 міст, ініціативи яких вже затверджені для реалізації у рамках компоненту «Smart City», дізнавалися про специфіку реалізації мікропроектів з інноваційного врядування, правила і процедури впровадження Проекту МРГ та досвід інших міст розвитку електронного врядування.

Під час тренінгу координатор Ініціативи Kyiv Smart City Юрій Назаров поділився досвідом впровадження електронних технологій для надання послуг у столиці. Представники партнерських міст дізналися про впровадження інноваційних підходів у врядуванні в Києві. Також про розумні рішення в інноваційному врядуванні учасникам розповідали представники Фундації інновацій та розвитку.

 DSC0999 sПротягом другого дня тренінгу представники проекту МРГ – спеціаліст із розвитку громад Олександр Рябий, Координатор з питань інноваційного врядування Тетяна Кудіна, інженери проекту Олег Баранецький та Лариса Батченко – розповідали про процедури та специфіку впровадження мікропроектів з інноваційного врядування.

Станом на сьогодні спільний проект ЄС/ПРООН МРГ затвердив ініціативи 22 міст-партнерів.  Такі мікропроекти сприятимуть покращенню надання послуг у малих містах, використовуючи найновітніші технології. Ці заходи сприятимуть налагодженню взаємодії влади та громади, покращать партнерські відносини між органами місцевого самоврядування та громадянськими інституціями, а також сприятимуть більш прозорому врядуванню та довірі громади до влади. 

 

 

 

На Чернігівщині відбулися тренінги з енергоефективності

 

IMG 497510 червня 2016 р. у містах Ніжин та Прилуки Чернігівської області відбулися чергові тренінги за темою «Планування енергоефективних заходів та їх впровадження: Енергозбереження та енергоаудит житлових будинків». Тренінги організовано в рамках спільного проекту ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ).

У тренінгах взяли участь представники ОСББ, громадських організацій, місцевих органів самоврядування, а також будівельних організацій цих міст, які вчилися не лише як правильно планувати заходи з енергозбереження та енергоефективності при впровадженні мікропроектів МРГ, а й вивчали кращі практики застосування альтернативних джерел енергії. Це ще один спільний захід, організований координаторами проекту МРГ в Чернігівській області та ВНЗ-партнером проекту МРГ – Чернігівським національним технологічним університетом. Тренерами виступили Олександр Велігорський, кандидат технічних наук, завідувач кафедри біомедичних, радіоелектронних апаратів і систем ЧНТУ, та Сергій Іванець, кандидат технічних наук, декан факультету електронних та інформаційних технологій. Такий симбіоз вчених і практиків у одній залі забезпечив надзвичайно цікаву дискусію про практичні заходи та стратегічні цілі енергозбереження та енергоефективності.

 


Детальніше...

Заступниця директора ПРООН зі зв’язків з громаськістю відвідала громади Київщини

 

 DSC02279 червня 2016 р. до України з робочим візитом прибула пані Керолайн Хупер-Бокс, Заступниця директора ПРООН зі зв’язків з громадськістю. Мета її візиту – дізнатися про реалізацію ініціатив місцевих громад, що впроваджуються за сприяння спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), та інших проектів ПРООН.

Зокрема, вона відвідала село Коржі Київської області, яке  співпрацює з МРГ, починаючи з 2011 р. За цей час у селі було впроважено проект із покращення енергозбереження у місцевому дитсадку. Завдяки заміні вікон на металопластикові 135 вихованців садочка тепер граються і навчаються у теплі. Впродовж третьої фази проекту МРГ громада втілила свій другий проект і здійснила реконструкцію системи водопостачання. Зараз сільська громада активно ділиться своїм досвідом із іншими громадами.


Детальніше...

Розпочато реєстрацію на безкоштовний дистанційний курс «10 кроків підготовки успішного проекту»

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за підтримки ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» запрошує керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевого рівня, керівників органів самоорганізації населення та активних людей для участі у дистанційному навчанні на веб-платформі Асоціації – Портал з управління знаннями.

Електронний курс «10 КРОКІВ ПІДГОТОВКИ УСПІШНОГО ПРОЕКТУ» проводиться через дистанційну форму навчання, за результатами якої учасники здобудуть:

 • Уміння ефективно досліджувати, планувати і проекти.
 • Уміння створювати і успішно керувати проектною групою.
 • Здатність розробляти основні проектні документи (статут проекту, план проекту, матрицю відповідальності, плану по опорним точкам).
 • Уміння вибудовувати відносини в команді проекту.
 • Здатність ефективно організовувати потоки ділової інформації проекту.
 • Навчання проводиться на безоплатній основі, не потребує спеціальної фахової підготовки учасників, достатньо мати е-mail та постійний доступ до мережі Інтернет, а також бажання навчатися та працювати на курсі у зручний час.

  Щоб зареєструватися, заповніть АНКЕТУ та надішліть її до 11.06.2016.

  Старт курсу: 13 червня 2016 року

  Тривалість курсу: 4 тижні.

  За додатковою інформацією звертайтеся на електронну пошту project@kp.org.ua

  Тел: 096 817 76 08

  Контактна особа: Юлія Юненко

   

  Запрошення до участі у дистанційному курсі: «Комунікаційні стратегії для розвитку сільських громад: практичні аспекти»

  Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за підтримки ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» запрошує представників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевого рівня, керівників органів самоорганізації населення та активних представників громад до участі у дистанційному навчанні на веб-платформі Асоціації – Портал з управління знаннями.

  Якщо ви керівник або депутат органу місцевого самоврядування, лідер громадської організації, який зацікавлений у розвитку своєї громади, налагодженні співпраці між територіальними громадами, партнерських стосунків з вітчизняними та зарубіжними донорами та інвесторами, хочете дізнатися про інструменти розвитку громад, де знайти кошти для реалізації ідей та як досягти результатів за короткий термін, реєструйтесь для участі у навчанні на курсі.

  Електронний курс «Комунікаційні стратегії для розвитку сільських громад: практичні аспекти» передбачає дистанційну форму навчання, за результатами якої учасники дізнаються про ефективні сучасні інструменти комунікацій, здобудуть практичні навички формування комунікаційних стратегій у розвитку громад, отримають  сертифікати та навчально-методичні матеріали та продовжать співпрацю у спільноті.

  Учасники повинні бути готовими представити свою територіальну громаду на порталі ВАССР, презентувати власні ідеї та надбання, успішні проекти (якщо такі є). Натомість експерти нададуть учасникам консультативну, інформаційну допомогу у реалізації запропонованих ідей на Порталі з управління знаннями.

  Навчання проводиться на безоплатній основі, не потребує спеціальної фахової підготовки учасників, достатньо мати е-mail та постійний доступ до мережі Інтернет, а також бажання навчатися та працювати на курсі у зручний час.

  Щоб зареєструватися, заповніть АНКЕТУ та надішліть її до 12.06.2016.

  Старт курсу: 13 червня 2016 року

  Тривалість курсу: 4 тижні.

  За додатковою інформацією звертайтеся на електронну пошту project@kp.org.ua

  Тел: 096 817 76 08

  Контактна особа: Юлія Юненко

   

  Перейти до розділу "Новини Проекту"...

  ПРО ПРОЕКТ

  Третя фаза Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" розпочалась у 2014 році. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Більше інформації...