понеділок, 16 травня 2016

Для представників ОСББ у Рубіжному провели практичний семінар

 

IMG 0268 small13 травня 2016 р. у місті Рубіжному відбувся семінар для представників структурних підрозділів міської ради, співвласників багатоквартирних будинків, представників ОСББ, активістів ініціативних груп, які планують створити ОСББ. Захід відбувся у рамках спільного Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

На семінарі розглядалися правові аспекти створення та діяльності ОСББ, утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку, підвищення його енергоефективності.

Пазом з експертом МРГ Леонід Туловський учасники проаналізували нормативно-правову базу створення й діяльності ОСББ, використання професійної термінології членами правління ОСББ, майнові права, обов'язки і відносин між власниками приміщень в багатоквартирному будинку, функції органів управління ОСББ, складові та розрахунок витрат на утримання спільного майна, заходи з підвищення енергоефективності та інші важливі аспекти діяльності ОСББ. Пан Туловський також ділився практичними порадами щодо розрахунку кількості персоналу, необхідного для утримання будинку, прибудинкової території, способів наймання персоналу, складання кошторису. Особливо цікавою та змістовною була інформація про створення асоціацій ОСББ, повноважень, які можуть бути делеговані асоціації ОСББ її членами.

IMG 0266 smallТака інформація має неабиякий попит у співвласників багатоквартирних будинків, і не тільки в місті Рубіжне. Це пояснюється останніми змінами в чинному законодавстві, що стосуються створення та діяльності ОСББ, а також способу прийняття рішень щодо управління спільною власністю в багатоквартирному будинку. Сприяти становленню «ефективного власника житла», впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків – це одне із пріоритетних завдань, що виконує Проект МРГ із початку реалізації ІІІ фази його впровадження, яка розпочалася восени 2014 року.

Член Координаційної ради, що сприяє підтримці ініціатив ОСББ у м. Рубіжне, співвласник багатоквартирного будинку, в якому ще з 2006 року успішно функціонує ОСББ «Наш дім №22», пан Олександр Тоцький дав високу оцінку цьому заходу: «Я брав участь у багатьох подібних заходах, але можу сказати, що на цьому семінари інформація надається надзвичайно професійно. Особливо корисними для всіх нас було висвітлення проблемних та практичних  питань, з якими об’єднання співвласників багатоквартирних будинків дуже часто стикаються в своїй діяльності. Для мене, як для співвласника багатоквартирного будинку, на сьогодні надзвичайно важлива інформація про заходи з енергозбереження у житловому будинку».

«Я отримав повну інформацію про структуру теплових втрат у будинку, ознайомився з прикладами термограм теплових втрат у житловому багатоквартирному будинку, та почув відповіді на запитання, які мене хвилювали», – ділиться враженнями співвласник багатоквартирного будинку ОСББ «Мій будинок 16/27» Ігор Безгубенко.

 

*************************************************************************************************

понеділок, 28 березня 2016

 

Семінар з питань створення та діяльності ОСББ відбувся у Прилуках

IMG 400028 березня 2016 р у місті Прилуки в рамках спільного Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) відбувся інформаційно-навчальний семінар для представників структурних підрозділів міської ради,  співвласників багатоквартирних будинків, представників ОСББ, активістів ініціативних груп, які планують створити ОСББ.

Тема семінару - «Правові аспекти створення та діяльності ОСББ, утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку, підвищення його енергоефективності».

Огляд законодавства, що регулює створення й діяльність ОСББ, розуміння майнових прав, обов'язків і відносин між власниками приміщень в багатоквартирному будинку, функції органів управління ОСББ, складові та розрахунок витрат на утримання спільного майна, заходи з підвищення енергоефективності, інші важливі аспекти діяльності ОСББ, - усі ці питання висвітлював експерт МРГ Леонід Туловський, а також ділився практичними навичками щодо розрахунку кількості персоналу, необхідного для утримання будинку, прибудинкової території, визначення посадових обов’язків та обсягів роботи, способи наймання персоналу, складання кошторису.

Така інформація, досвід та знання є дуже актуальними на сьогоднішній день і мають неабиякий попит у співвласників багатоквартирних будинків, і не тільки в місті Прилуки. Це пояснюється останніми змінами в чинному законодавстві, що стосуються створення та діяльності ОСББ, а також способу прийняття рішень щодо управління спільною власністю в багатоквартирному будинку. Сприяти становленню «ефективного власника житла», впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків – це одне із пріоритетних завдань, що виконує Проект МРГ з початку реалізації третьої фази його впровадження, яка розпочалася восени 2014 року. Це ще одне свідчення, що Проект МРГ дуже своєчасно реагує на  зміни і завжди приходить на допомогу активним громадам, що хочуть покращити своє життя.

IMG 4046Член Координаційної ради, що сприяє підтримці ініціатив ОСББ у м. Прилуки, співвласник багатоквартирного будинку, в якому ще з 1997 року успішно функціонує ОСББ «Діамант 19», пан Віктор Горбаченко дав високу оцінку цьому заходу: «Я брав участь у багатьох подібних заходах, але можу сказати, що пан Леонід Туловський, на мою думку, надає інформацію надзвичайно професійно. Особливо корисними для всіх слухачів було висвітлення проблемних та практичних  питань, з якими об’єднання співвласників багатоквартирних будинків стикаються дуже часто в своїй діяльності. Це дуже гарна допомога всім, хто сьогодні мав можливість отримати ці знання та інформаційні матеріали».

Тож будемо сподіватись, що в подальшому співпраця організацій громад міста Прилуки з Спільним Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде ще успішнішою.

 

 

*************************************************************************************************

четвер, 24 березня 2016

ОСББ почали підготовку до комплексної термомодернізації будинків

Дев’ять об’єднань співвласників у п’яти містах-партнерах Проекту МРГ почали підготовку проведення комплексної термомодернізації будинків співвласників.

У грудні 2015 року Проект МРГ надіслав містам-партнерам інформацію щодо можливості взяти участь, у 2016 році, в реалізації на умовах спільного фінансування пілотних проектів з комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків, якими управляють ОСББ.

Заявки надіслали 20 міст-партнерів Проекту МРГ. 50 ОСББ з міст-партнерів запропонували в заявках 55 багатоквартирних будинків для розгляду та оцінки Проектом МРГ та визначення можливості реалізації пілотного проекту з комплексної термомодернізації. Ці ОСББ виказали бажання прийняти участь у пілотних проектах на умовах спільного фінансування та здійснити комплексну термомодернізацію будинків, якими вони управляють.

Будинки для проведення комплексної термомодернізації було обрано з огляду на відповідність таким  критеріям:

  •          наявність листа-зобов’язання міста з зазначеною сумою коштів, яку буде надано ОСББ з міського бюджету;
  •          відсутність обмежень щодо проведення термомодернізації будинку (пам’ятка архітектури, будинок в аварійному стані тощо);
  •          кількість будинків аналогічної серії в місті;
  •          загальна площа будинку;
  •          матеріал огороджуючих конструкцій;
  •          конструкційні особливості, що мають суттєве значення;
  •          спосіб опалення приміщень будинку;
  •          обсяг раніше виконаних заходів з підвищення ЕЕ.

Вивчення, оцінка та перевірка інформації наданої в заявках міст-партнерів, а також обстеження попередньо визначених багатоквартирних будинків фахівцями Проекту МРГ дозволили обрати із запропонованих будинків саме ті, які підходять для реалізації пілотних проектів з проведення комплексної термомодернізації: всього одинадцять будинків у п’яти містах-партнерах Проекту МРГ. Усі п’ять міст-партнерів додатково підтвердили їх готовність надати ОСББ необхідні кошти для реалізації проектів на умовах спільного фінансування.

Підготовку до проведення комплексної термомодернізації розпочали такі ОСББ:

м. Хуст

 (Закарпатська обл.)

Адреса будинку

Загальна площа приміщень будинку (м2)

Матеріал огороджуючих конструкцій

Система опалення

Орієнтовна вартість реалізації проекту (грн.)

ОСББ «Бартуші»

ОСББ «Бр. Бращайки-Хуст»

вул. Жайворонкова 42А

вул. Бр. Бращайків 8

3742 кв. м

3987 кв. м

панельний

панельний

індивід.

індивід.

5,37 млн

5,72 млн

м. Дрогобич

             (Львівська обл.)

ОСББ «Трускавецька,17»

ОСББ «Терем-4»

вул. Трускавецька 17

вул. Самбірська 92

3200 кв. м

3832 кв. м

силікатна цегла

індивід.

індивід

4,59 млн.

5,49 млн

м. Новоград-Волинський

(Житомирська обл.)

ОСББ «Чайка»

ОСББ «ЖБК-1»

вул. Леваневського 5

вул. Житомирська 53

2843 кв. м

4467 кв. м

панельний

червона цегла

індивід.

централ

4,09 млн.

5,30 млн.

м. Димитров           (Донецька обл.)

ОСББ «Істок»

ОСББ «Ніка»

Західний мікрорайон 74

Західний мікрорайон 32

2840 кв. м

2528 кв. м

панельний

панельний

централ

централ

4,08 млн.

3,63 млн.

м. Мерефа           (Харківська обл.)

ОСББ «Мерефа-Центральне»

 

вул. Зоріна 9

вул. Лесі Українки 74Б

вул. Гастелло 8

936 кв. м

841 кв. м

772 кв. м

панельний

панельний

панельний

індивід.

індивід.

 індивід

1,35 млн.

1,22 млн.

1,12 млн.

Одразу ж після попереднього вибору будинків та міст, фахівці Проекту МРГ зустрілися зі співвласниками кожного з обраних будинків, розглянули питання енергоефективності будинку, детально обговорили з ними очікувані результати та етапи проведення комплексної термомодернізації будинку, визначили орієнтовну вартість реалізації кожного етапу та кожного проекту в цілому.

Фахівці Проекту надали кожному ОСББ усі необхідні нормативні документи, що регулюють питання пов’язанні з проведенням термомодернізації житлових будинків, та вичерпні рекомендації щодо підготовки запитів цінових пропозицій, процедури їх оцінки, проведення конкурсних торгів, підготовки технічних завдань, контролю якості тощо.

Підготовка та проведення комплексної термомодернізації будинків здійснюватиметься в три етапи:

Етап 1 – Енергоаудит

-          запит цінових пропозицій, визначення виконавця енергоаудиту;

-          проведення енергетичного обстеження (аудиту) будинку, отримання звіту та рекомендацій.

Етап 2 – Розроблення проектної документації

-          підготовка технічного завдання на основі результатів та рекомендацій енергоаудиту;

-          проведення конкурсних торгів для визначення виконавця;

-          розроблення проектної документації виконавцем обраним на конкурсних засадах;

-          проведення експертизи проектної документації.

Етап 3 –  Здійснення комплексної термомодернізації будинку

-          проведення конкурсних торгів для визначення виконавця будівельних робіт;

-          запит цінових пропозицій, визначення виконавця послуг з технічного нагляду;

-          виконання робіт з комплексної термомодернізації будинку;

-          прийняття завершених робіт / об’єкта в експлуатацію;

-          проведення Громадського аудиту;

-          забезпечення утримання результатів, наочність, розповсюдження набутого досвіду.

Ознайомлення співвласників кожного з будинків з вищенаведеною інформацією сприяло кращому розумінню ними всього процесу та надало співвласникам можливість свідомо оцінити переваги, які вони отримують після завершення термомодернізації їх будинку.

Наприкінці лютого - початку березня, співвласники кожного будинку провели загальні збори ОСББ та затвердили, відповідно до вимог законодавства, їх рішення про проведення комплексної термомодернізації будинку на умовах спільного фінансування, у партнерстві з містом та ПРООН (Проектом МРГ).

ОСББ розпочали етап проведення енергетичного обстеження будинків. На цьому етапі об’єднання співвласників виступають Замовниками проведення енергоаудиту та оплачують цю роботу. Для визначення виконавців, усі ОСББ розмістили оголошення в ЗМІ, на сайтах їх міських рад, а також надіслали запити цінових пропозицій організаціям, які здійснюють цю професійну діяльність в Україні.

Об’єднання співвласників «Бартуші» та «Братів Бращайки-Хуст» з міста Хуст Закарпатської області вже визначили виконавців та підписали договори на проведення енергетичного обстеження їх будинків. Результати будуть отримані до кінця березня і тоді ОСББ зможуть перейти до другого етапу реалізації їх проектів. Усі інші ОСББ до кінця березня також оберуть виконавців і розпочнуть проведення енергоаудиту будинків.

 

*************************************************************************************************

понеділок, 2 лютого 2015

Інформація про завдання Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в сфері розвитку міст:

  • Запровадити кращі практики та знання щодо принципів мобілізації громад та участі організацій громад у вирішенні питань місцевого розвитку.
  •  Сприяти розвитку ефективного місцевого самоврядування, вирішенню питань децентралізації та соціально-економічного розвитку міст, запровадженню сучасних принципів та методів муніципального управління.
  • Підвищити спроможність місцевих громад та органів самоврядування впроваджувати кращі принципи та практики місцевого розвитку орієнтованого на громаду, спільно визначати та вирішувати пріоритетні питання розвитку.
  • Сприяти впровадженню ефективних моделей надання якісних муніципальних послуг.
  • Сприяти становленню «ефективного власника житла», впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.
  • v  Сприяти, на умовах спільного фінансування, реалізації ініціатив організацій місцевих громад, спрямованих на вирішення питань капітального ремонту та підвищення енергоефективності житлових будинків та будівель навчальних закладів, питань водопостачання та водовідведення в районах забудови садибного типу, раціонального використання ресурсів у житловому секторі, у впровадженні інноваційних технологій та підвищенні обізнаності населення в цих сферах.

Умови спільного фінансування реалізації місцевих ініціатив (мікропроектів):

    •          Фінансова участь Проекту МРГ у спільному фінансуванні ініціатив організацій місцевих громад становитиме до 50% кошторисної вартості мікропроекту.
    •          Обов’язкова фінансова участь організації громади – не менше 5% кошторисної вартості мікропроекту

За більш детальною інформацією можна звертатися по телефону: (050) 381-8902.

Відповідальна особа – Леонід Туловський, Спеціаліст з розвитку міст, Проект МРГ.  

Навчально-інформаційні презентації:

СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ВОДОПОСТАЧАННЯ

ДАХИ ПРАВИЛА УТРИМАННЯ

ОСН ЧИ ОСББ

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73