13Хмельниччина стала першим регіоном в Україні, де на офіційному рівні була успішно представлена Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Презентація відбулася 17 вересня під час регіонального семінару за участі  міжнародного менеджера Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгха Саха, спеціаліста з розвитку громад  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олени Рудіч, голови Хмельницької обласної державної адміністрації Леоніда  Пруса, голови Хмельницької обласної ради Івана Гончара,  керівників районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

Під час представлення Третьої фази Проекту МРГ було підписано Угоду про партнерство мі11ж Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою та Програмою розвитку ООН. Голова обласної ради Іван Гончар урочисто вручив міжнародному менеджеру Проекту Джейсінгху Саху підписану керівництвом області тристоронню угоду, підписану на наступні чотири роки.

На семінарі-презентації голова Хмельницької облдержадміністрації Леонід Прус зазначив: “Життєвий рівень і самодостатність територіальної громади визначається не тільки її природно-ресурсним потенціалом, але й людським фактором». За словами голови Хмельницької ОДА, аби спонукати  громадськість та органи місцевого самоврядування до пошуку ефективних шляхів вирішення проблем громад, потрібна мотивація до спільних дій.  «Саме цьому нас сьогодні навчає  Проект МРГ», підкреслив Леонід Прус.

Під час вступного слова голова Хмельницької ОДА підкреслив, що «спільно буде вирішено ще чимало соціальних проблем у громадах, що дозволить й надалі покращувати добробут та якість життя  багатьох мешканців Хмельниччини».

«Сьогодні ми можемо впевнено сказати: реалізація Проекту МРГ на Хмельниччині дала прекрасні результати, які на початку здавалися недосяжними. Під час другого етапу Проекту реалізовано п’ятдесят мікропроектів громад на загальну суму понад 9,6 мільйонів гривень. І це завдяки, в першу чергу, самим громадам, які повірили у свої сили і у можливість змінювати своє життя на краще. Це  - й завдяки місцевим органам влади, які підтримали гарні ініціативи, і місцевим координаторам Проекту, які допомагали півсотні громадських організацій йти до успіху», зазначив під час свого вітального слова голова Хмельницької облради Іван Гончар.

3На регіональному семінарі було представлено План дій щодо впровадження Проекту в області. Під час представлення було також оголошено про початок конкурсного відбору районів на участь у проекті. Наразі райони матимуть змогу подати заявки на участь у Проекті до 30 вересня нинішнього року. Після цього конкурсна комісія визначить 8 районів-переможців, що братимуть участь у Третій фазі Проекту.  Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

Міжнародний менеджер Проекту МРГ Доктор Джейсінгх Сах поінформував присутніх, що під час третьої фази Проекту буде надано підтримку місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду в Хмельницькій  області. Діяльність Проекту буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури у таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання, розвиток малого аграрного бізнесу. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Учасники регіонального семінару в Хмельницькій області особливо зацікавилися можливістю підтримки сільськогосподарських кооперативів. Представники районів схвально відгукнулися та позитивно підтримали ініціативу міжнародних організаторів щодо підтримки саме сільських територій.

Нагадуємо, що процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Хмельницькій області розпочався в травні 2008 року.  Згодом  в Хмельницькій області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього  понад 40 тисяч чоловіків, жінок та дітей Хмельницької області покращили умови свого життя чере5з реалізацію мікропроектів щодо відновлення 67 дитячих садків та шкіл, 12 медичних пунктів, 8 доступу до якісної води, 5 шкільних автобусів, 8 енергозберігаючого  вуличного освітлення.  Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Основною метою впровадження Третьої фази Проекту МРГ є те, що місцеві громади та місцева влада будуть готові до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.  

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73