DSC 0325На Закарпатті було успішно представлено Третю фазу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Презентація відбулася 17 жовтня 2014 року під час регіонального семінару за участі голови  Закарпатської обласної державної адміністрації Василя Губаля, голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги,Старшого програмного менеджера ПРООН в Україні Оксани Реміги, спеціаліста з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олени Рудіч, керівників районних державних адміністрацій та рад, керівників міських та сільських рад.DSC 0333

Захід зібрав разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Закарпатської області.

Голова обласної ради Іван Балога зазначив, що для громад такі проекти є стимулом для розвитку. «З початку реалізації проекту  активно сприяв в його втіленні. Хочу вас запевнити – так буде і надалі.  За сім років реалізації проекту можна констатувати – він сприяє розвитку громадянського суспільства, організує та активізує жителів на вирішення нагальних питань життєдіяльності територіальних громад. Впровадження двох фаз  проекту на Закарпатті вважаю успішним та результативним. Це європейський підхід, коли люди самі визначають коло важливих питань, які потрібно вирішити, залучають необхідні фінансові ресурси та контролюють їхнє використання»

На думку голови обласної державної адміністрації Василя Губаля, така співпраця є важливою для регіону: «Як відомо, Європейський Союз та Програма розвитку ООН  виділяють кошти місцевим громадам для підвищення рівня та якості життя їх громадян. А громада, спільно з органами місцевої влади, визначає пріоритетний напрямок їх використання задля добробуту мешканців населених пунктів. У свою чергу обласна влада підтримувала і надалі буде  всебічно підтримувати, в тому  числі фінансово, такі  ініціативні громади сіл,  селищ, міст.  Впевнений, що  взаємодія усіх гілок  місцевої  влади та активу громад сприятиме успішному і своєчасному виконанню цілей  третього етапу  проекту», -наголосив він.

Під час регіонального семінару керівництво Закарпатської  області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано вісім районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.  

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Закарпатській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в  Закарпатській області розпочався в березні 2008 року. Згодом  в Закарпатській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року.     Протягом двох фаз Проекту МРГ більше 100 тис. чоловіків, жінок та дітей Закарпаття покращили умови свого життя через реалізацію 116 мікропроектів щодо відновлення 62 дитячих садків та шкіл, 24 медичних пунктів, 1 Центру громади, 5 доступу до якісної води, 1 охорони довкілля, 23 енергозберігаючого вуличного освітлення. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73