- Деталі
- Створено: 11 листопада 2014
У переддень зими ситуація на Луганщині загострюється, на території області збільшується кількість внутрішньо переміщених осіб. Люди продовжують прибувати до північних міст та районів регіону, не маючи житла та роботи.
«Ми маємо зробити все можливе, аби реалізація гуманітарних місій та проектів ООН в Луганській області мала швидкі результати надання допомоги та відновлення регіону», зазначив пан Ніл Вокер, координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні, під час свого візиту до Луганської області.
Пан Ніл Вокер відвідав завод «Пролетарій» у місті Лисичанську – унікальне підприємство міста, що виробляє енергозберігаюче скло. Сьогодні в Лисичанську Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) допомагає швидкому відновленню даного об’єкту.
Під час зустрічі з головою Луганської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем пан Вокер обговорив питання надання швидкої допомоги з боку ООН Луганській області, а також перспективи співпраці на найближчі декілька років.
«Ми вітаємо будь-яку допомогу та розміщення місій ООН і реалізацію проектів у місті Сєвєродонецьку, сьогодні нам необхідні швидкі дії», підкреслив голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль під час зустрічі.
Сторони погодились й надалі співпрацювати заради сталого місцевого розвитку, а також спільно вирішувати проблеми ВПО з південно-східної України. Луганська область суттєво постраждала від терористичних формувань. З початку проведення АТО було знищено приблизно 4,5 тис. об'єктів соціальної інфраструктури, а також житлового фонду та систем життєзабезпечення, на відновлення яких необхідні десятки мільярдів доларів. Як відомо, на звільнених територіях Луганщини багато зруйнованих промислових підприємств, бюджетних структур, пошкоджених лікарень, шкіл, дитячих садків, а також об'єктів інфраструктури.
ПРООН спільно з Європейським Союзом надає підтримку Луганській області з 2007 року. У рамках проекту МРГ всього було успішно впроваджено 117 мікропроектів на Луганщині (з них 62 – під час другої фази), створено приблизно 100 організацій громад. За цей час близько 100,000 людей покращили умови свого життя.