Місцевий розвиток орієнтований на громадуНОВИНИ ПРОЕКТУ

П’ятий об’єкт для розміщення ВПО відкрито на Дніпропетровщині

 

DSCF2389 fbВчора 24 травня 2016 року відбулася довгоочікувана подія – відкриття відремонтованого соціального гуртожитку для переселенців з Донбасу у смт Софіївка у Дніпропетровській області. Капітальний ремонт будівлі із заміною вікон, ремонтом даху та внутрішніми опоряджувальними роботами було здійснення за підтримки спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

У гуртожитку можна буде розмістити до 70 осіб. Чотири родини переселенців вже стали новоселами. Цей гуртожиток – вже п’ятий об’єкт, відремонтований у рамках співпраці Програми Розвитку ООН з місцевою владою. На ремонт будівля було витрачено майже півтора мільйони гривень.

На відкритті заходу був присутній голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов, координатор проекту МРГ в Дніпропетровській області, представники НУО, які займалися впровадженням проекту, та родини ВПО-новоселів.


Детальніше...

Українська делегація розповіла про досвід розумних міст на Міжнародному форумі у Римі

 

photo 3 FB lukov CROP18-19 травня 2016 р. у Римі проходить міжнародний форум на тему «Формування розумніших та більш сталих міст: курс на досягнення Цілей сталого розвитку». Цей стратегічний захід покликаний стимулювати країни до ефективного вирішення  проблем, перед якими постають сучасні міста, та запровадження нешкідливих для довкілля послуг із застосуванням сучасних технологічних інновацій задля розвитку розумної транспортної системи, охорони здоров’я, енергетики і освіти.

Захід організовано комісією з Європейською економічною комісією ООН спільно з Міністерством економіки і фінансів Італії та Римською комерційною палатою.

На Форум завітала і українська делегація. Зокрема, своїм новаторським досвідом поділився мер міста Вознесенська Миколаївської області Віталій Луков. Вознесенськ із 2006 року співпрацює з Програмою розвитку ООН, яка підтримує місцеві ініціативи із запровадження енергоефективних заходів та електронного врядування. До прикладу, кожен житель Вознесенська має свою електронну медичну картку, а всю медичну інформацію від лікарень міста зведено в єдину електронну базу.


Детальніше...

Оголошено університет-переможець Всеукраїнських студентських дебатів

 

DSCN6324 fb MAIN17 травня 2016 р. в Одесі завершилися Всеукраїнські студентські дебати зі сталого розвитку, яку організувала мережа університетів-партнерів  проекту ПРООН/ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” (МРГ). Нагадаємо, що тематикою цього річних дебатів були Цілі Сталого Розвитку.

Переможцями дебатів стала команда Донецького національного університету, який зараз працює у Вінниці. Учасники команди-переможниці отримали планшети. Окрім того, вони поїдуть до літньої школи, яка цього року пройде у Кам’янці-Подільському.

Друге місце у дебатних перегонах здобула команда Одеської юридичної академії, яка приймала захід. Глядацькі симпатії також отримала команда Ужгородського національного університету.


Детальніше...

Делегація депутатів Європарламенту приїхала подивитися проекти громад на Львівщині

 

13174094 1044802405600610 8708114931874475487 n MAIN17 травня 2016 р. делегація із чотирьох депутатів Європейського Парламенту відвідала Львівську область, де впроваджуються проекти місцевих громад за сприяння спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Депутати, які є членами Комітету Європейського Парламенту з бюджетного контролю, що відповідає за контроль над витратами коштів ЄС, здійснюють ознайомчу місію щодо використання фінансової допомоги ЄС задля підтримки процесу стабілізації та реформ в Україні.

Голова місії Інґе Ґресслє (Німеччина) та її колеги Йоахім Целлер (Німеччина), Дерек Воган (Великобританія) і Ришард Чарнецкі (Польща) ознайомилися із досвідом впровадження Проекту МРГ у Львівській області в період 2008-2016 рр. Зокрема, високі гості відвідали с.Луки Самірського району, де їм представили два реалізовані мікропроекти з енергозбереження та підвищення енергоефективності у місцевій школі та дитсадку, зокрема реконструкція котельні, в якій старе обладнання було замінене на енергоощадні газові конденсаційні котли. Завдяки цьому впродовж минулого опалювального періоду сільська громада зекономила 19 тис. кубів газу.


Детальніше...

Сільськогосподарський кооператив у Запорізький області отримав сільськогосподарську техніку до Дня Європи

 

245605402 fbГромада села Кінські Роздори Запорізької області вже відзначила День Європи, що традиційно святкують у травні. 16 травня 2016 року відбулася святкова церемонія передачі сільськогосподарського обладнання, придбаного за сприяння спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) для місцевого сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу.

На святковому заході були присутні представники керівництва області, зокрема Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, Голова обласної ради Григорій Самардак, а також координатори Проекту МРГ у Запорізькій області, представники Асоціації об’єднаних територіальних громад Запорізької області, представники громадського об’єднання «Євромолодь» та учні місцевої школи.

Громада села Кінські Роздори, де було створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Злагода-2015», бере участь у проекті МРГ. За рахунок коштів Проекту для кооперативу було придбано сільськогосподарську техніку для переробки рослинних залишків на енергетичні паливні брикети. Зокрема, кооператори отримали ударно-механічний прес для виробництва паливних брикетів, роторну косарку, граблі-ворошилки, екструдер, подрібнювач біомаси, дискову борону та іншу спеціалізовану техніку.


Детальніше...
Перейти до розділу "Новини Проекту"...

ПРО ПРОЕКТ

Третя фаза Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" розпочалась у 2014 році. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Більше інформації...