- Деталі
- Створено: 19 вересня 2014
Буковина стала другим регіоном, де сьогодні було успішно представлено Третю фазу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Презентація відбулася 18 вересня 2014 року під час регіонального семінару за участі міжнародного менеджера Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінгха Саха, спеціаліста з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олени Рудіч, керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради, керівників районних державних адміністрацій та рад, керівників міських та сільських рад.
Захід зібрав разом представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Чернівецькій області.
Під час регіонального семінару керівництво Чернівецької області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Чернівецькою обласною державною адміністрацією, Чернівецькою обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано вісім районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba
Учасники регіонального семінару-презентації обговорили роль Проекту МРГ у соціально-економічному розвитку територій та заохоченні громадських ініціатив на місцях. Голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру та міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінгх Сах окреслили пріоритети спільної роботи для Чернівецької області.
Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Чернівецькій області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу.
Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Чернівецькій області розпочався в серпні 2008 року. Згодом в Чернівецькій області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього 41854 чоловіків, жінок та дітей Чернівецької області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення дитячих садків та шкіл28, медичних пунктів 4, доступу до якісної води 5, 8 енергозберігаючого вуличного освітлення. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.
Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні .