- Деталі
- Створено: 02 жовтня 2014
2 жовтня 2014 р. Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) була успішно представлена в Дніпропетровській області за участі представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа. Під час заходу обговорювались перспективи подальшої співпраці щодо сприяння впровадженню місцевих ініціатив задля сталого розвитку та покращення умов життя людей в Дніпропетровській області.
На відкритті третьої фази були присутні Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради, Олена Рудич, Спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад
«Сьогодні ми гідно завершили другу фазу проекту і можемо спокійно починати третю. За час роботи проекту, жителі Дніпропетровщини взяли активну участь в його реалізації. Це говорить про те, що людям небайдужа доля території, на якій вони живуть, і вони спільно займаються її благоустроєм. Люди проявили ініціативу, визначили найбільш актуальну проблему своєї території, розробили проект її рішення і зібрали на це певні кошти. А отримавши додаткові фінансові ресурси, забезпечили реалізацію проекту. Обласна рада, в свою чергу, готова надавати всебічну підтримку активним та ініціативним жителям області», зазначив під час свого вітального слова голова обласної ради Євген Удод.
Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу. Під час третьої фази Проект МРГ сприятиме поширенню кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Дніпропетровській області. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.
Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Дніпропетровській області розпочався в липні 2008 року. Згодом в Дніпропетровській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього 112 163. чоловіків, жінок та дітей Дніпропетровської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 57 дитячих садків та шкіл, 23 медичних пунктів, 11 - доступу до якісної води, 19 енергозберігаючого вуличного освітлення, 2 шкільних автобуси, 12 енергоефективних мікропроектів з використанням альтернативних джерел енергії. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів
Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.