IMG 0001 small15 квітня 2016 р. у місті Краматорську Донецької області у рамках спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) відбувся тренінг для представників структурних підрозділів міської ради, представників ОСББ та ініціативних груп із міст Добропілля, Димитрова та Артемівська, які планують створити ОСББ.

Темою тренінгу було вивчення і аналіз нормативно-правової бази діяльності ОСББ, а також енергоефективність у будинках (енергоаудит і модернізація). Тренінг провів експерт ПРООН/МРГ Леонід Туловський.  

Учасники розглянули Закон України про «Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», що регулює створення й діяльність ОСББ, розуміння майнових прав, обов'язків і відносин між власниками приміщень в багатоквартирному будинку, функції органів управління ОСББ.  Леонід Туловський не тільки висвітлював всі ці питання, але й ділився практичними навиками.

Така інформація має неабиякий попит у співвласників багатоквартирних будинків, а подібні тренінги формують ефективного власника житла. Впровадження методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків – це одне із пріоритетних завдань Проекту МРГ з початку реалізації третьої фази його впровадження.  

Л.Туловський також дав корисні роз’яснення щодо практичних питань, зокрема розрахунку кількості персоналу, необхідного для утримання будинку, прибудинкової території; визначення посадових обов’язків та обсягів роботи, способів наймання персоналу; складання кошторису, складових та розрахунку витрат на утримання спільного майна; заходів з підвищення енергоефективності та інших аспектів діяльності ОСББ.

Оксана Соколовська з міста Артемівська висловила вдячність Л.Туловському за висвітлення проблемних та практичних  питань, з якими ОСББ часто стикаються в своїй діяльності. «Це дуже гарна допомога всім, хто сьогодні мав можливість отримати ці знання та довідкові матеріали».

IMG 0007 small

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73