Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Середа, 25 червня 2014

Поширюємо досвід розвитку сільських територій

В рамках співпраці з Черкаським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та з метою поширення результатів впровадження Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» в Черкаській області, координаторами Черкаського ОПВ щомісяця проводяться семінари для сільських голів та представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На заходах обговорюються проблеми розвитку сільської соціальної інфраструктури та зайнятості сільського населення, шляхи підвищення рівня добробуту сільських мешканців та зменшення диференціації рівнів життя міських та сільських громад через призму діяльності Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІ на території області, отриманих результатів, досвіду громад та створених проектом можливостей.

Особливу зацікавленість в учасників викликали створення Національного порталу - Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку, а також два нових компоненти проекту: компонент з інноваційного енергозбереження та компонент з економічного розвитку сільських територій, які в світлі реалій сьогодення стають неабияк актуальними для розвитку сільських територій.

Цікаво, що обговорюючи результати впровадження ІІ фази Проекту ЄС/ПРООН МРГ на теренах Черкащини та аналізуючи досвід громад-учасників Проекту, сільські голови громад, яким не випала на долю участь в Проекті, висловлювали велику надію та сподівання, що і їхні громади зможуть об’єднуватися та вирішувати нагальні проблеми розвитку своїх населених пунктів, залучаючи місцеві органи влади, соціально орієнтовані підприємницькі структури та міжнародні донорські організації.