Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Новини проекту
Середа, 01 червня 2011

Райони Черкащини успішно переймають методологію проекту СВА.

25 травня депутати районної ради Шполянського району майже одноголосно прийняли районну цільову програму "Підтримки та розвитку територіальних громад та місцевих ініціатив територіальних громад Шполянського району в 2011-2012 році" яка передбачає впровадження в практику діяльності району конкурсних механізмів спів фінансування проектних ініціатив громад району. Розробили програму та висунули на розгляд депутатів районної ради працівники районного ресурсного центру громад. Керівник центру від районної ради Сергій Гребеніченко зауважив, що саме вивчення досвіду реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Переяслав-Хмельницького, Сарненського районів та наших Черкаських колег із Звенигородщини підштовхнули нас до прийняття такого рішення. Та й власний досвід участі у проекті довів ефективність методології проекту СВА для розвитку сільських територій.

 
Вівторок, 31 травня 2011

Угоду про фінансування другого етапу Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" підписано.

31 травня у Брюсселі Україна і Європейська комісія уклали угоду про фінансування проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, етап ІІ”. Угоду підписали перший віце-прем‘єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій КЛЮЄВ та член Єврокомісії з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан ФЮЛЕ.

Детальніше...
 
Субота, 28 травня 2011

Посол ЄС високо оцінив принципи та результати діяльності громади с.Побиванка Сумської області

27 травня делегація Послів країн Європейського Союзу на чолі з Послом, Головою Представництва ЄС в Україні Жозе Мануелом Пінту Тейшейрою, відвідала пілотну громаду Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" с.Побиванка Сумській області.

Детальніше...
 
Четвер, 26 травня 2011

Регіони обмінюються досвідом з впровадження підходу з місцевого розвитку, орієнтованого на громади

26-27 травня 2011 року до Миколаївської області завітала делегація представників АР Крим з метою обміну досвідом по впровадженню ініціатив з розвитку, орієнтованого на громаду.

Детальніше...
 
Четвер, 26 травня 2011

Тернопільські та Івано-Франківські громади демонструють донорам здобутки з покращення умов життя власними силами

24-25 травні відбувся робочий візит представників керівництва ПРООН в Україні та Представництва ЄС в Україні до пілотних громад Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Детальніше...
 
Середа, 25 травня 2011

Студентська практика на користь громаді

Студентка Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці Ірина Безкровна успішно пройшла навчальну практику в Черкаському офісі проекту СВА. 

Детальніше...
 
Понеділок, 23 травня 2011

Навчальні візити до пілотних громад на Черкащині.

 

20 травня 2011 відбувся навчальний візит сільських голів Чигиринського району до  Вершацької сільської ради.  За час участі  села у проекті СВА  громада досягла неабияких успіхів.  Створено та зареєстровано громадську організацію "Відродження" діяльність якої дійсно виправдовує свою назву. Завдяки організації громади в село прийшла вода, відремонтовано та обладнано фельдшерсько-акушерський пункт. Опікується громада і своїми пам'ятниками. Традиційно займається благоустроем села. Розробляє та надає на конкурс проекти до різних донорських організацій. Саме зараз закінчують роботу над заявкою  на конкурс Кабінету Міністрів України. Готують чергову заявку до Міжнародного Фонду "Відродження", приймають участь у проекті "Волонтерський еко-автобус "Чисті схили Дніпра", готуються прийняти обласний  трудовий табір. Молодь села виграла грант та  розпочала роботи по ремонту сільського клубу.  Не забувають і про діяльність спрямовану на залучення коштів  -  самі гроші здають  та і бізнес  їх підтримує,  бо бачать сільськи підприємці результати. І  саме для вивчення унікального досвіду соціальної мобілізації Вершацької громади і збиралися сільськи голови та депутати районної ради Чигиринського району. Учасники семінару вирішили, що досвід соціальної мобілізації Вершацької громади має бути поширений на всій території Чигиринського району.

 
Понеділок, 23 травня 2011

На Луганщині пройшли святкові заходи до Дня Європи

21 травня 2011 року для мешканців та гостей міста Луганськ було відкрито Європейський квартал в рамках Всеукраїнської кампанії «Я поділяю європейські цінності», присвяченої святкуванню Дня Європи в Україні. Спеціальне місце в кварталі були присвячено сільським та районним експозиціям партнерів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Луганській області.

Детальніше...
 
Понеділок, 23 травня 2011

Євроавтобус на Черкащині

Традиційно на Черкащині, як і в усій Україні, у травні проходять дні Європи. Черкаський офіс проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» не лишився осторонь цих подій. 12-13 травня 2011 року на Звенигородщину завітав Євроавтобус. А саме місто Звенигородка та громада села Козацьке радо зустрічали європейську молодь. Серед різноманітних заходів до дня Європи, які відбувалися протягом двох днів було організовано і презентацію результатів реалізації проекту  у Звенигородському районі та на Черкащині  в цулому. А 29 травня успіхи пілотних громад проекту СВА були представлені під час проведення Європейського параду в м. Черкаси. Дитячі малюнки, брошури, листівки, буклети розповідали відвідувачам Європейського містечка  про діяльність проекту на Черкащині та в Україні. І усім було зрозуміло, що разом таки дієвіше.  

Детальніше...
 
Понеділок, 23 травня 2011

Євроавтобус відвідав Святогорівку Добропільського району Донецької області

В травні міжнародний екіпаж проекту «Євроавтобус» вчетверте їде Україною. В рамках проекту «Євроавтобус 4: молодь Європи – українським громадам» 12 молодих людей з країн ЄС та троє українців подорожують  нашою країною на автобусі і проводять навчальні тренінги для місцевої молоді. В кожному з населених пунктів, куди прибуває Євроавтобус, відбувається святкування Дня Європи.P1060239

21 травня пізно ввечері Євроавтобус прибув до Святогорівки Добропільського району, а вже вранці 22  травня європейці розпочали навчальні тренінги для місцевих школярів та молоді.  Основними темами були: євроінтеграція України, інформація про Європейський Союз та можливості, які він надає, активність молоді, спільна результативна робота в громаді.

Після проведення тренінгу для молоді  розпочалося святкування Дня Європи в селищі Святогорівка,  в якому прийняли участь  координатори Донецького ОПВ Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Спеціально до приїзду Євроавтобуса, святогорівські школярі підготували «Європейське містечко» - зробили виставку з  інформаційних матеріалів про кожну європейську країну, яка мала представника в екіпажі Євроавтобуса та про нашу Україну. Крім інформації, кожну країну представляла лялька, одягнена в національний костюм.

Свято було розпочато виконанням Гімну України та Гімну Європейського Союзу.  Далі відбулася презентація європейських країн-учасниць Євроавтобусу. Про кожну з країн святогорівські школярі розповідали англійською мовою, а представник цієї країни презентував інтереси та уподобання молоді  своєї країни.

P1060262Цікавим моментом свята було проведення флеш-мобу «Європейська та українська молодь – за здоровий спосіб життя». На великому аркуші паперу святогорівці разом з європейцями написали та намалювали  все про здоровий спосіб життя.

Завершилось свято створенням пам’ятної стіни, де кожен з учасників Євроатобусу написав свої побажання та назву свого рідного міста.

Далі пройшла толока – учасники Євроавтобусу насадили клумби на Європейській алеї біля селищної ради.

В святкуванні Дня Європи приймала активну участь Святогорівська ОГ «Промінь», яка  успішно реалізувала мікропроекту по вуличному освітленню в рамках роботи  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».P1060318