Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Про ПРООН в Україні

Програма розвитку ООН (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя.

Ми співпрацюємо з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу використовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола наших партнерів.

Світові лідери зобов’язалися виконати Цілі Тисячоліття в галузі розвитку, включно із такою всеохоплюючою ціллю, як скорочення бідності вдвічі до 2015 року. Мережа ПРООН координує та допомагає країнам об’єднувати глобальні та національні зусилля, які спрямовуються задля досягнення означених Цілей. Ми зосереджуємося на допомозі країнам спільно виробити та поділитися рішеннями щодо проблем в таких сферах діяльності:

  • Демократичне врядування
  • Подолання бідності
  • Запобігання кризи та її подолання
  • Енергія та навколишнє середовище
  • ВІЛ/СНІД

ПРООН допомагає країнам, що розвиваються, отримувати та використовувати технічну допомогу ефективно. У всіх видах діяльності ПРООН виступає на захист прав людини та створення рівних соціальних можливостей для жінок та чоловіків.

ПРООН в Україні: будуємо краще життя разом

Присутність ПРООН у країнах Східної Європи є вигідним не лише через довготривалу ізольованість  від міжнародного суспільства, але й через те, що  ПРООН може забезпечити, щоб ці країни ефективно почали нову главу власної історії, яка буде базуватись на людському розвитку. ПРООН в Україні підтримує національні зусилля у досягненні Цілей розвитку тисячоліття через достаток українського народу.

Країни, які отримали незалежність з розпадом Радянського Союзу у 1991 році зараз відчувають трійний перехід: від Радянської республіки до незалежної держави; від централізованої системи управління до демократії; та від системи державного планування в економіці до ринкової економіки. Україна є однією з країн, перед якою постали такі виклики. Початкові труднощі, що пережила країна, стали причиною відкриття офісу ПРООН у Києві в 1992 році. Перша Рамкова програма допомоги ООН для України була представлена у 1993 році.

Спільні зусилля ПРООН, уряду та народу України спрямовані на представлення та просування головних принципів демократичного врядування на всіх рівнях шляхом підтримки адміністративних реформ та залучення громадянського суспільства до участі у процесі прийнятітя рішень. Програми щодо малого та середнього підприємництва та програми соціальної допомоги сприяли економічному розвитку країни. ПРООН також виступає на захист концепції сталого розвитку як істотної політики та наголошує важливість розвитку мереж НДО.

Після значних проблем, під час перехідного періоду, 2001 рік став наріжним для історії України як незалежної країни, після позитивної економічної зміни в Україні останніми роками.  Друга Рамкова програма допомоги ООН для України, підписана ПРООН  та урядом України на початку 2002 р. , приділяє особливу увагу питанню людського розвитку у країні.

ПРООН в Україні продовжує підтримувати уряд у досягненні європейських стандартів політики, інституційної спроможності та практики через трансформацію відносин між державою та населенням, ефективну децентралізацію, активність приватного сектору у більш ліберальній ринковій економіці, заохочення громадян користуватися рівними можливостями доступу до послуг, здійснення прав людини та процвітання.

ПРООН переслідує цю ціль у загальній рамці та програмній синергії разом з агенціями ООН, донорами та партнерами, користуючись гнучким та модульним розвитком міжнародної експертизи та національним досвідом користуючись кращім глобальним досвідом, пропагуючи гендерну рівність та повністю інтегруючи суспільство у глобальну економіку.

ПРООН та Україна: Співробітництво

У червні 2005 року Система Організації Об’єднаних Націй в Україні та український уряд  підписали Рамкову програму допомоги для України, яка була розроблена на базі недавньої Загальної оцінки країни. Керуючись загально стратегічною рамкою, агенції ООН разом з урядом України координуватимуть програми, розроблятимуть об’єднані ініціативи та плани на 2006-2010 роки.

ПРООН разом з іншими агенціями ООН, які представлені в Україні, будуть приділяти особливу увагу чотирьом основним сферам:

  1. Інституційна реформа, яка розширить програму допомоги та надасть рівний доступ до прав людини.
  2. Заохочення громадського  суспільства до користування наявними послугами та правами.
  3. Охорона здоров’я та медичні послуги, з особливою увагою на покращенні якості та досяжності.
  4. Процвітання через збалансований розвиток та підприємництво.

У серпні 2006 року Уряд України та Програма Розвитку ООН (ПРООН) в Україні підписали новий План дій ПРООН в Україні на 2006-2010 роки. Цей План дій є колективною, логічною та всеохоплюючою відповіддю на пріоритети національного розвитку. Документ також поглиблює наші взаємні домовленості та співпрацю, метою яких є реалізація Декларації тисячоліття, Цілей розвитку тисячоліття та конвенцій ООН, що їх зобов'язалися виконувати Уряд України та ПРООН. Крім того, він визначає низку конкретних заходів з метою покращення умов життя на загальнонаціональному рівні.

Ознайомитися з текстом Плану дій ПРООН в Україні на 2006-2010 роки можна тут.

powerpoint.gifСистема ООН та ПРООН в Україні

Посилання: