Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Дніпропетровська область

Історія діяльності Проекту в області

В Дніпропетровській області Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочав свою діяльність в серпні 2008 р. На регіональному семінарі 6 серпня 2008 р. відбулась презентація Проекту для керівництва області, керівництва обласних  структурних підрозділів та керівників всіх районів. На семінарі був оголошений конкурс серед районів на участь у проекті.

В період серпень – жовтень 2008 року, керівники районів Дніпропетровської області, які були зацікавлені в участі у Проекті МРГ подали на розгляд конкурсної комісії аплікаційні форми на відбір до участі.

16 жовтня 2008 року, під час робочої наради у центральному офісі Проекту МРГ у Києві за участі керівництва Проекту від Програми розвитку ООН, від обласного ресурсного центру Проекту, а також представників  Дніпропетровської обласної ради та облдержадміністрації  було затверджено список районів Дніпропетровської області, які вибороли право на конкурсній основі брати участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Із 9 районів, які подали заявки на участь у Проекті, було відібрано: Дніпропетровський, Васильківський, Павлоградський, Покровський, Синельниківський, Софіївський, Томаківський, Юр’ївський  райони. Петропавлівський район - зачислений до резервного списку.

В листопаді 2008 року Дніпропетровським обласним ресурсним центром Проекту (далі - ОРЦ) за підтримки Дніпропетровської обласної ради та облдержадміністрації було проведено 8 презентаційних семінарів для керівництва районів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій, районних рад, сільських/селищних голів відповідних районів, депутатів, представників районних ЗМІ та інших зацікавлених осіб.

Результатом проведення презентаційних семінарів стало:

 • ознайомлення керівників районів та представників органів місцевого самоврядування  з умовами участі в Проекті;
 • представлення результатів роботи ПРООН в Україні за останні 3-4 роки;
 • відпрацювання навичок заповнення аплікаційних форм на участь в Проекті з сільськими, селищними, міськими головами відповідних районів для вирішення нагальних соціальних проблем громади.

Наступним етапом реалізації Проекту був збір та аналіз аплікаційних форм на участь в Проекті від сільських, селищних рад зацікавлених у співпраці.

Всього до Дніпропетровського ОРЦ Проекту від відібраних районів надійшло 54 заявки на участь в Проекті від сільських, селищних рад.

10 грудня 2008 року, за участю координаторів проекту у Дніпропетровській області, керівництва Дніпропетровської ОР, голів районних рад і районних держадміністрацій відібраних районів, з використанням рейтинговї оцінки та ранжування було відібрано 40 населених пунктів (по 5 сільрад в кожному з 8 районів).

Протягом грудня 2008 - січня 2009 року координаторами Дніпропетровського ОРЦ Проекту за підтримки Дніпропетровської обласної ради, керівництва районів були проведені 40 сільських  семінарів для активу відібраних сільрад. Участь у відповідних семінарах  взяли:

 • представники від райдержадміністрації та районної ради;
 • сільські, селищні, міські голови відповідних місцевих рад;
 • члени виконкому місцевої ради;
 • депутати місцевої ради;
 • представники сфер охорони здоров'я, освіти та ін. сфер місцевої інфраструктури;
 • суб'єкти господарювання та інші зацікавлені особи.

У сільській місцевості презентаційні семінари проводились з метою:

 • ознайомлення учасників семінару з метою та завданнями Проекту;
 • ознайомлення активу населених пунктів з умовами участі в Проекті;
 • навчання активу громад принципам і методам проведення інформаційної кампанії серед широких кіл мешканців населених пунктів щодо участі в Проекті;
 • попередній аналіз проблем в населеному пункті, які можливо вирішити на умовах співфінансування.

Після проведення сільських семінарів почалась безпосередня співпраця з населенням. В кожній громаді на загальних зборах (ЗЗГ) відбулась Презентація Проекту та проведені певні заходи з її мобілізації.

На наступному кроці впровадження Проекту відбулась реєстрація громадських організацій. Всього на Дніпропетровщині зареєстровано 43 громадських об’єднання, з яких  16 – громадських організацій, 27 - благодійних організацій.

Для надання допомоги і більш ефективного впровадження Проекту представникам громадських організацій, головам та активу сільських/селищних рад, представникам районного керівництва, управлінь проведено 58 тренінгів, в яких прийняло участь 2691 осіб,  з яких  1091 – чоловіків, 1600 жінок. Загальна кількість учасників від ОГ – 2369, від влади – 322.

Згідно умов впровадження проекту, Дніпропетровською обласною радою в березні 2009 р. було надано приміщення під обласний ресурсний центр.

Протягом 2009 - 2010 років були підписані Угоди про співпрацю між Проектом МРГ на всіх рівнях всіма учасниками: областю, районами, сільськіми/селищними радами, громадськими організаціями.

В 2009 році створені 8 форумів місцевого розвитку, за весь період діяльності Проекту проведено 41  засідання.

З червня 2009 по січень 2010 громади підготовили 40 мікропроектних пропозицій, які успішно захистили на засіданнях ФМР  і були розглянуті Командою управління проектом (КУП) та ухвалені до фінансування від ПРООН.

Завдяки економії коштів в ході реалізації Проекту МРГ, менеджментом Проекту МРГ було прийнято рішення надати можливість найбільш активним громадам реалізувати додаткові мікропроекти. Так в березні 2010 року громади Дніпропетровщини вибороли право отримати додатково 6 мікропроектів квоти «40+», в травні 2010 року – 10 мікропроектів квоти «40++».

Всього в Дніпропетровській області були затверджені 56 мікропроектів. Реалізовано 55. Один мікропроект вибув в зв’язку з виникненням надзвичайної ситуації під час реалізації МП.

 

Партнери

Дніпропетровська обласна рада: http://oblrada.dp.ua

Дніпропетровська обласна державна адміністрація: http://www.adm.dp.ua

 

Мапа:

dnipropetrovsk

Відео: