Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Херсонська область

Історія діяльності Проекту в області

22 травня 2008 року відбувся регіональний семінар-презентація спільного проекту Європейського Союзу та ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". У семінарі взяли участь голова обласної державної адміністрації Борис Сіленков, міжнародний менеджер Проекту Джейсінгх Сах, спеціаліст з розвитку громад Володимир Шейгус, заступники голови обласної державної адміністрації, керівники відділов та управлінь ОДА, голови райдержадміністрацій, районих рад, керівники органів місцевого самоврядування та громадський об'єднань. По закінченні семінару керівництвом області було підписано тристоронню Угоду про партнерство в рамках виконання Проекту. Під час семінару також було оголошено про початок конкурсного відбору 8 районів на участь у проекті. Протягом трьох тижнів, до 12 червня, райони Херсонської області подавали заявки на участь у Проекті.

1 липня 2008 року було затверджено список районів Херсонської області, які отримали право брати участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Розгляд заявок та відбір районів відбувся під час робочої наради у центральному офісі Проекту у Києві за участі керівництва Проекту від Програми розвитку ООН та від обласного підрозділу впровадження Проекту, а також представника обласної державної адміністрації – заступника голови Херсонської ОДА Оленковської Лариси Павлівни. По Херсонській області 9 районів подали заявки для участі в Проекті.

За результатами обговорень, для участі в проекті відібрано наступні райони: Високопільський, Скадовський, Великоолександрівський, Білозерський, Голопристанський, Новотроїцький, Горностаївський, Великолепетиський, ще 1 район було включено до резервного списку: Цюрупинський.

17 липня 2008 року для представників мас-медіа Херсонської області була проведена прес-конференція щодо оголошення результатів конкурсу по відбору 8 цільових районів за участю начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Херсонської обласної державної адміністрації Самсоненко Людмили Афанасіївни, спеціаліста з розвитку громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Володимира Шейгуса та асистентів з розвитку громад Херсонського обласного підрозділу впровадженя Проекту- Оксани Сілюкової та Тетяни Прокопенко.

17 – 23 липня 2008 року. Впродовж тижня у всіх відібраних районах відбулися семінари, на яких було презентовано Проект, пояснено загальні засади діяльності Проекту на рівні області та районів, оголошено конкурс з відбору цільових населених пунктів.

У семінарах взяли участь більше 200 осіб – голови та заступники голів РДА, голови райрад, начальники управлінь РДА, сільські та селищні голови, журналісти, представники організацій громад, депутати. У всіх районах представники влади висловили готовність до співпраці у подальшій реалізації проекту та висловили впевненість у її результативності.

Під час семінару були підписані партнерські Угоди про партерство між районами та Програмою розвитку ООН в Україні. В тексті Угоди звертається особлива увага на те, що сторони співпрацюватимуть для покращення умов проживання місцевої громади та залучатимуть місцевих мешканців до визначення першочер-гових потреб із підвищення якості життя. Угода також закріплює зобов’язання партнерів співфінансувати 5 проектів громад, що будуть виконані у районі.

19 серпня 2008 року була проведена селекторна нарада з головами та заступниками районних державних адміністрацій, районних рад Високопільського. Великоолександрівського, Вели колепетиського, Горностаївського, Голопристанського, Скадовського, Новотроїцького, Білозерського районів в присутності заступника голови Херсонської ОДА Оленковської Л.П., головного спеціаліста управління зовнішніх зносин та зовнішньо-економічної діяльності Херсонської ОДА Павловської І. Д., начальника організаційно-методичного відділу Херсонської обласної ради Брюхань М. О. з питання відбору селищних/сільських рад 8 районів Херсонської області.
З 19 по 28 серпня 2008 року були затверджені 40 сільських/селищних рад із 8 районів області (по 5 з кожного району), які візьмуть участь у проекті “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ще 15 сільських/селищних рад внесено до резервного списку.

Відбір сільських та селищних рад відбувся за участю начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Херсонської обласної державної адміністрації Самсоненко Л.А., головного спеціаліста управління зовнішніх зносин та зовнішньо-економічної діяльності Херсонської обласної державної адміністрації Павловської І. Д., начальника організаційно-методичного відділу Херсонської обласної ради Брюхань М. О., асистентів з розвитку громад Херсонського обласного підрозділу впровадження Проекту, представників районних державних адміністрацій та рад. Конкурс на відбір сільських /селищних рад тривав місяць. Протягом зазначеного часу сільські /селищні ради надсилали заявки для участі у конкурсі.

При відборі сільрад до уваги брались наступні критерії: соціально-економічний стан території (зокрема, за загальним рейтингом району); стан та проблеми у галузі охорони здоров’я; комунальному водопостачанні та транспорті, енергетиці (впровадження енергозберігаючих технологій, використання відновних джерел енергії, тощо), навколишньому середовищі (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо). Одним із важливих критеріїв оцінки для відбору сільської чи селищної ради став показник готовності до співпраці та зобов’язань та готовність співфінансувати проекти громад.

Партнери

Херсонська обласна рада: http://www.oblrada.ks.ua

Херсонська обласна державна адміністрація: http://www.oda.kherson.ua

 

Мапа:

kherson

Відео: