Місцевий розвиток орієнтований на громаду
П'ятниця, 15 лютого 2008

Регіональний етап впровадження Проекту розпочався семінаром у Рівненській області

13 лютого 2008 р. тристороння Угода про партнерство між Програмою розвитку ООН/ Проектом МРГ, Рівненською обласною державною адміністрацією та Рівненською обласною радою була офіційно підписана у приміщенні облдержадміністрації за присутності 50 місцевих представників, включаючи посадовців обласних та районних органів влади та самоврядування, представників неурядових організацій та засобів масової інформації. Офіційна подія стала можливою завдяки глибокій зацікавленості керівництва Рівненської області в тому, щоб запровадити у дію механізм розвитку, орієнтованого на громаду у Рівненському регіоні.

Сесійне засідання було розпочате паном С.І.Павлюком, Першим заступником губернатора, із зауваження про те, що неможливо досягти максимальних результатів у розвитку без об’єднання всіх зусиль. Вагомість такої концептуальної позиції зростає у сучасному контексті за умови виснаження ресурсів та зростання попиту на вирішення місцевих проблем. Він висловив своє переконання у тому, що підхід, запропонований Проектом, містить величезний потенціал до вирішення цієї проблеми.

Перший заступник Голови обласної ради пан Королюк привернув увагу аудиторії до масштабу проекту та закликав місцевих представників долучатись до ініціативи Проекту щодо покращення умов проживання населення через подачу заявок на участь у проекті та започаткування партнерства із Проектом.


Пан Д.Сах, міжнародний менеджер проекту, привітав Рівненщину як регіон, що став першим партнером Проекту МРГ. Керівник проекту також коротко розповів про важливість механізму розвитку, орієнтованого на громаду,  для сталого місцевого розвитку у світлі рішень, задекларованих на Йоганнесбурзькому Всесвітньому соціальному самміті та у Місцевому порядку денному ХХІ. Він поділився досвідом Програми розвитку ООН в Україні щодо реалізації підходу розвитку із залученням громад. Спеціалісти проекту МРГ пані Г.Яцюк та пан В.Шейгус  представили мету та завдання Проекту, стратегію, план та механізми його втілення, а також умови партнерства з місцевими органами влади. Пан П.Вахнюк, муніципальний координатор Програми муніципального врядування та сталого розвитку ПРООН у м.Рівному, повідомив про діяльність та результати програми, схожої за підходом з проектом МРГ. На завершення виступу було наголошено на тому, що всі позитивні  зміни стали можливими тільки після об’єднання зусиль місцевих громад, Рівненської міської ради та Програми розвитку ООН.

Після серії питань та відповідей, Перший заступник Голови ОДА та Перший заступник Голови облради підписали Угоду про партнерство. Відповідно до її положень, ОДА сприятиме вровадженню проекту на Рівненщині шляхом:
  • виділення приміщення ОДА для офісу обласного підрозділу впровадження проект/ресурсного центру громад;
  • призначення одного з працівників ОДА для поточної координації співпраці з обласним підрозділом впровадження;
  • сприяння створенню обласної координаційної ради Проекту, яку має очолити Голова ОДА;
  • включення ініціатив громад до програм ОДА.
Після підписання Угоди про партнерство представники керівництва області подякували команді Програми розвиту ООН за поширення діяльності проекту на Рівненську область запевнили у своїй готовності до досягнення відмінних результатів.


Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" фінансується Європейською Комісією в рамках програми  технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Проект підтримує громади з усіх областей України у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив