Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Середа, 25 червня 2008

У Тернопільській області обрано райони для участі у Проекті

25 червня 2008 року було затверджено список районів Тернопільської області, які отримали право брати участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Розгляд заявок та відбір районів відбувся під час робочої наради у центральному офісі Проекту у Києві за участі керівництва Проекту від Програми розвитку ООН та від обласного підрозділу впровадження Проекту, а також представників обласної державної адміністрації та ради.
 
За результатами обговорень, для участі в проекті відібрано наступні райони: Бережанський, Монастирський, Гусятинський, Підволочиський, Лановецький, Зборівський, Козівський, Теребовлянський
та 4 райони для резервного списку: Підгаєцький, Бучацький, Збаразький та Тернопільський.
 
Конкурс на відбір районів для участі у Проекті було оголошено під час регіонального семінару, що відбувся в обласній державній адміністрації за участі керівників області та районів. На семінарі було представлено стратегію впровадження Проекту на обласному та районному рівні, умови партнерства з обласними та районними органами влади та оголошено конкурс серед районів.
 
Протягом 3 тижнів з дня представлення Проекту райони надсилали заявки на участь у Проекті, у яких вказували інформацію про соціально-економічний стан району та засвідчували готовність до співпраці та зобов’язань (форма заявки розповсюджувалась під час семінару та розміщувалась на веб сайті Проекту).
 
У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у всіх сільських радах, де мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10.000 чол.) зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до $10.000), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).