Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Чернігівська область

Історія діяльності Проекту в області

25 квітня 2008 р. за участю заступника голови облдержадміністрації Олександра Бєльського відбувся регіональний семінар-представлення спільного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

У семінарі взяли участь заступники голів райрад та райдержадміністрацій, всього 55 осіб. Регіональний семінар розпочав впровадження в області Проекту, спрямованого на підтримку громад сіл, селищ і малих міст у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку та поліпшенні умов проживання. Відкриваючи захід, Олександр Бєльський наголосив на актуальності, своєчасності та важливості даного Проекту для територіальних громад області. На семінарі було представлено Проект, стратегію впровадження та план дій щодо його виконання на рівні області. Окрему увагу було приділено поясненню підходу, що покладений в основу всього проекту, а саме розвиток, орієнтований на громаду. Підхід передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку території, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для сталого розвитку свого села, селища чи міста.

Керівництво проекту спільно з обласним ресурсним центром впровадження Проекту протягом травня поточного року проводило роботу по реєстрації заявок районів, збору додаткових даних, аналізу та обробці інформації від районів, які виявили зацікавленість в залученні коштів від проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". В цілому заявки подали 19 з 22 районів області.

Результатом цієї кропіткої роботи стала нарада з фінального відбору районів, яка відбулася 3 червня 2008 року.

Порядок денний включав презентацію результатів, обговорення та відбір районів. В нараді брали участь представники обласної державної адміністрації, обласної ради, ПРООН та проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Згідно з рейтинговим відбором в ході наради були визначені 8 районів переможців - Коропський, Щорський, Срібнянський, Ріпкинський, Менський, Борзнянський, Корюківський, Куликівський та 4 райони, які поставлені в резерв – Варвинський, Бахмацький, Козелецький, Чернігівський, про що підписані відповідні протоколи.

В серпні поточного року завершено другий етап роботи по реалізації проекту.

Спільною комісією облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрацій районних рад та співробітниками обласного ресурсного центру Проекту на конкурсній основі відібрано по п‘ять сільських рад в кожному з восьми районів-переможців:

  • Борзнянський район – Тростянська, Носелівська, Миколаївська, Степанівська, Новомлинівська сільські ради;
  • Коропський район – Коропська селищна рада, Понорницька, Вишеньківська, Червоненська, Крисківська сільськи ради;
  • Корюківський район – Олександрівська, Прибинська, Сядринська, Будянська, Козилівська сільськи ради;
  • Куликівський район – Куликівська селищна рада, В. Муравійська, Виблівська, Кладьківська, Дроздівська сільські ради;
  • Менський район – Бірківська, Чапаєвська, Киселівська, Феськівська, Лісківська сільські ради;
  • Ріпкинський район – Ріпкинську, Любецьку, Замглайську селищні ради, Малиновську, Горностаївську сільські ради;
  • Срібнянський район – Срібнянська, Дігтярівська селищні ради, Калюжинська, Подільська, Савинська сільськи ради;
  • Щорський район – Петрівська, Тур‘янська, В. Щимельська, Кучинівська, Рогізківська сільськи ради.

Обласний ресурсний центр з реалізації Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду знаходиться за адресою – м.Чернігів пр.Миру, 14, кімната 102, 14000, приміщення надане Чернігівською обласною державною адміністрацією в серпні поточного року.

Партнери

Чернігівська обласна рада: http://chernihiv-oblrada.gov.ua

Чернігівська обласна державна адміністрація: http://cg.gov.ua

 

Мапа:

chernihiv

Відео: