Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Луганська область

Історія діяльності Проекту в області

Як одна з масштабних ініціатив Європейського союзу зі сприяння перетворенням в Україні, Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» почав роботу в Луганській області фактично з квітня 2008 року – моменту організації його Обласного підрозділу впровадження.

Після завершення в Луганській області конкурсу районів на участь у Проекті, 19 травня 2008 року було затверджено список районів, які отримали право брати участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Розгляд заявок та відбір районів відбувся під час робочої наради у центральному офісі Проекту у Києві за участі керівництва Проекту від Програми розвитку ООН та від обласного підрозділу впровадження Проекту (Ганна Борова), а також представника обласної державної адміністрації (Юрій Атюшкін).

За результатами обговорень, для участі в проекті із 12 районів Луганської області, які подали заявки на участь у Проекті, було відібрано 8: Попаснянський, Сватівський, Біловодський, Білокуракинський, Кремінський, Старобільський, Антрацитівський, Станично-Луганський райони. Марківський та Лутугинський райони було занесено до резервного списку.

Впродовж червня 2008 року представник обласного підрозділу впровадження Проекту (Ганна Борова) разом з координатором Проекту від Луганської ОДА (Ольга Рибалко) провели у відібраних районах семінари, на яких було підписано трьохсторонні угоди про партнерство між райдежадмінітсраціями, районними радами вище перелічених 8 районів та Проектом. На семінарах також було презентовано сільським головам, лепутатам та громадськост:і умови роботи Проекту для сільських рад та умови конкурсу про обрання тільки 5 сільских територій для участі в Проекті від кожного обраного району.

Протягом липня 2008 року на спеціальних нарадах в Головному управлінні економіки за участю начальника управління – Ігоря Агібалова та його заступника – Бориса Червоного, згідно попередньо затвердженого графіку, пройшли відбори сільських та селищних пілотних районів Проекту. За результатами наради в кожному з вищевказаних районів обрано 5 пілотних сільських та селищних рад для впровадження проектів громад, а саме в:

  • Біловодському районі з 8 поданих заявок, на нараді 09.07.2008 відібрано Євсузьку, Плугатарьску, Новолимарівську, Кононівську та Біловодську сільські ради (та для резерву: Семикозівську, Новолександрівську, Литвинівську);
  • Старобільському районі з 12 поданих заявок, на нараді 09.07.2008 відібрано: Калмиківську, Вишнівськау, Бутівську, Половинкінську, Шульгинську сільські ради (та для резерву: Чмирівську, Нижньопокровську, Титарівську, Садківську, Байдівську, Караяшницьку, Шпотинську);
  • Станично-Луганському районі з 7 поданих заявок, на нараді 09.07.2008 відібрано: Широківську, Красноталівську, Ольховську, Петрівську, Миколаївську сільські ради (та для резерву: Ст.Луганську, Теплівську)
  • Антрацитівському районі з 8 поданих заявок, на нараді 10.07.2008 відібрано Єсаулівську, Кошарську, Бобриківську, Ребриківську, Нижнєнагольчанську сільські ради (та для резерву: Маломиколаївську, Краснолуцьку, Рафаїлівську);
  • Кремінському районі з 8 поданих заявок, на нараді 10.07.2008 відібрано: Нєвську, Єпіфанівську, Новокраснянську, Бараниківську, Варварівську сільські ради ( а для резерву: Новоастраханську, Голубівську, Боровенську) ;
  • Сватівському районі з 10 поданих заявок, на нараді 10.07.2008 відібрано: Райгородську, Мілуватську, Куземівську, Рудівську, Містківську сільські ради ( та для резерву: Коломичівську, Маньківську, Ковалівську, Оборотнівську, Гончарівську);
  • Білокуракинському районі з 12 поданих заявок на нараді 11.07.2008 відібрано: Просторівську, Червоноармійську, Олександропільську, Курячівську, Нещеретівську сільські ради (та для резерву: Лизинську, Білокуракинську, Бунчуківську, Демяніську, Шарівську, Лозно-Олександрівську, Тимошинську );
  • Попаснянському районі з 7 поданих заявок, на нараді 11.07.2008 відібрано: Калинівську, Малорязанцівську, Мирнодолинську, Вовчарівську, Комишуватську сільські ради (та для резерву: Врубівську).

Протягом липня та серпня 2008 року у відібраних сільських радах пройшли семінари та перші діалогі з громадами по розвитку партнерства з Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований н агромаду». Асистенти громад від областного підрозділу впровадження Проекту (Ганна Борова та Євгенія Гулокова), а також представники Головного управління економіки обласної державної адміністрації (Рибалко Ольга) відвідали кожну з 40 обраних для партнерства з проектом громад, де провели відповідні семінари та познайомились з активними представниками громад та їх проблемами. Всі брані сільські ради підписали угоди про співпрацю з Проектом, після чого було проведено роботу по самоорганізації активних не байдужих до проблем громад представників активного населення та започатковано роботу по мобілізації їх ресурсів.

Станом на 30 вересня 2008 року вже сформовано 28 потенційних організацій громад, в яких є членами біля 5 тис. осіб не байдужих до проблем своєї території, які готові збирати та мобілізувати власні кошти для реалізації Проекту. В найактивних громадах розпочато процес реєстрації організацій громад (в більшості як громадських організацій). Деякі контактні особи по Проекту від райдержадімністрацій (Олексій Прокопенко з Кремінської РГА, Людмила Єршова з Антарцитівської РГА, та ін.) відвідали 25-26.09.2008 року спеціальний тренінг в м.Сарни (Рівненська обалсть), на якому розглядались питання створення стійкого партнерства Проекту та районів а токож познайомились з тим як йде процес стовренн япартнерства з Проектом в інших областях України.

 

Партнери

Луганська обласна рада: http://oblrada.lg.ua

Луганська обласна державна адміністрація: http://www.loga.gov.ua

 

Мапа:

luhansk

Відео: