Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Одеська область

Історія діяльності Проекту в області

Проведенням регіонального семінару у Одеській обласній державній адміністрації 11 березня 2008 року розпочалась дяльність Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" у Одеській області. Семінару передувала зустріч менеджера Проекту з Головою обласної державної адміністрації М.Д. Сердюком та Головою облради М.Л. Скориком. Керівники області висловили підтримку ініціативи з розвитку громад, а також заявили про намір укласни угоду про партнерство в рамках впровадження Проекту у Одеській області.

На регіональному семінарі було представлено Проект, стратегію впровадження та план дій щодо його виконання на рівні області. Окрему увагу було приділено поясненню підходу, що покладений в основу всього проекту, а саме «розвиток, орієнтований на громаду». Підхід передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку території, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для сталого розвитку свого села / селища чи міста.

Під час другої частини семінару Головам районних адміністрацій та рад Одеської області було представлено процес впровадження Проекту на районному рівні та Умови партнерства з районами. Керівник проекту п. Джейсінгх Сах оголосив про початок конкурсного відбору 8 районів на участь у проекті. Райони мають змогу подавати заявки на участь у Проекті протягом наступних двох тижнів. У відібраних районах громади матимуть змогу сформулювати ініціативи для покращення їх умов життя; затверджені мікро-проекти отримають спів-фінансування від проекту та з місцевих бюджетів. Громадами-учасницями проекту можуть бути села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. осіб.

18 липня 2008 року було затверджено список районів Одеської області, які отримали право брати участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Розгляд заявок та відбір районів відбувся під час робочої наради у центральному офісі Проекту у Києві за участі керівництва Проекту від Програми розвитку ООН та від обласного підрозділу впровадження Проекту, а також представників обласної державної адміністрації.

За результатами обговорень, для участі в проекті відібрано наступні райони: Іванівський, Савранський, Білгород-Дністровський, Болградський, Котовський, Фрунзівський, Кодимський, Арцизький та 1 район – Біляївський – для резервного списку.

 

Партнери

Одеська обласна рада: http://oblrada.odessa.gov.ua

Одеська обласна державна адміністрація: http://oda.odessa.gov.ua

 

Мапа:

odesa

Відео: