Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Субота, 28 травня 2011

Посол ЄС високо оцінив принципи та результати діяльності громади с.Побиванка Сумської області

IMG_1077

27 травня делегація Послів країн Європейського Союзу на чолі з Послом, Головою Представництва ЄС в Україні Жозе Мануелом Пінту Тейшейрою, відвідала пілотну громаду Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" с.Побиванка Сумській області.

Місцева громада зустріла гостей із традиційною гостинністю та розповіла про свій досвід із само-організації та успішні кроки з покращення умов життя. Голова громадьської організації пред  ставив непростий шлях із подолання недовіри мешканців щодо можливості вплинути на ситуацію. Але зрештою мешканці проголосували за створення організації громади, і до неї увійшли майже 100% домогосподарств. Громада спільно визначила основні проблеми та дійшла згоди, що головною проблемою є водопостачання. Саме цю проблему було вирішено за допомоги Проекту через виконання 2 мікро-проектів загальною ватрістю 452 052 грн. В результаті було приведено до належного стану водонапірну башту та свердловини, а також прокладено 4,7 км центрального водогону. Завдяки цьому жителі села отримали доступ до якісної пітної води, що відповідає санітарнім нормам. Гості також мали змогу відвідали декілька домогосподарств та скоштувати воду із нового водогону.

Голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра подякував громаді за теплий прийом та за надзвичайну роботу для покращення власного життя. На думку Посла ЄС, особливо вражає те, що більшість мешканців Побиванки виросли і жили за радянської доби, коли рішення за них приймала влада, а громадська активність каралась. Не зважаючи на це, вони змогли змінити світобачення, і перейняти на себе віповідальність за власний добробут, при йьому досягнувши таких успіхів. Особливо високої оцінки, на думку Посла ЄС, заслуговують принципи прозорості, підзвітності та демократичної моделі прийняття рішень в громаді.

IMG_1080 IMG_1099 P1040219

IMG_1130 IMG_1134 P1040196