Community Based Approach to Local Development
Thursday, 25 September 2008

В Одеській області визначено 20 сільрад, які візьмуть участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

В Одеській області продовжує діяльність спільний Проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».


16 вересня відбувся відбір цільових громад у 4-х районах: Котовському, Кодимському, Савранському та Фрунзівському. В результаті проведеного конкурсу були обрані 20 сільських/селищних рад із 4 районів області (по 5 з кожного району), які візьмуть участь у проекті “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ще 7 сільрад внесено до резервного списку.


Конкурс на відбір сільських /селищних рад був оголошений під час районних семінарів, які проходили в Одеській області з 7 по 14 серпня. Загалом з 4-х зазначених районів надійшло 40 заявок від територіальних громад на участь у Проекті.


Комітет з відбору сільських та селищних рад складався із заступника начальника головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції, координатора та асистентів Одеського обласного підрозділу впровадження Проекту, представників районних державних адміністрацій. Під час проведення відбору були присутні голови сільських та селищних рад.


При відборі сільрад до уваги брались наступні критерії: соціально-економічний стан території (зокрема, за загальним рейтингом району); стан та проблеми у галузі охорони здоров’я; комунальному водопостачанні та транспорті, енергетиці, навколишньому середовищі. Одним із важливих критеріїв оцінки для відбору сільської чи селищної ради став показник готовності до співпраці та зобов’язань та готовність співфінансувати проекти громад.


Відповідно до затвердженого переліку, Програма розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» планує фінансувати ініціативи громад у наступних сільських та селищних радах:

  • Котовський район: Петрівська, Борівська, Бочманівська, Новоселівська, Чапаєвська, сільські ради, та Нестоїтську сільську раду віднесено до резерву;
  • Кодимський район: Тимківська, Загнітківська, Крутівська, Баштанківська, Смолянська сільські ради та три внесено до резервного списку, а саме: Будеївську,  Петрівську, Пиріжнянську сільські ради;
  • Савранський район: Байбузівська, Кам’янська, Капустянська, Савранська, Дубинівська, сільські ради та Бакшанську сільську раду віднесено до резерву;
  • Фрунзівський район: Фрунзівська, Затишанська, Ленінська, Войничівська, Марьянівська, сільські ради та дві внесено до резервного списку , а саме  Павлівську та Перехрестівську сільські ради.

Також 02 вересня 2008 року були обрані 20 сільських/селищних рад ще із 4 районів області (по 5 з кожного району), які візьмуть участь у Проекті. 10 сільрад внесено до резервного списку.

Конкурс на відбір сільських /селищних рад був оголошений під час районних семінарів, які проходили в Одеській області з 7 по 14 серпня. Загалом з 4-х районів зазначених районів (Арцизького, Білгород-Дністровського, Болградського та Іванівського) надійшло 49 заявок від територіальних громад на участь у Проекті.

Відповідно до затвердженого переліку, Програма розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» планує фінансувати ініціативи громад у наступних сільських та селищних радах: 

  • Арцизький район: Холмська, Новоіванівська, Острівнянська, Прямобалківська, Виноградівська сільські ради, та Надеждівську сільську раду віднесено до резерву;
  • Білгород-Дністровський район: Семенівська, Приморська, Бритівська, Шабівська, Салганська сільські ради та три внесено до резервного списку, а саме: Великомарьянівська, Краснокосянська, Удобненська сільські ради.
  • Болградський район: Табаківська, Жовтнева, Дмитрівська, Городненська, Баннівська сільські ради та три внесено до резервного списку, а саме: Василівська, Криниченська, Червоноармійська  сільські ради.
  • Іванівський район: Бузинівська, Більчанська, Коноплянська, Петрівська, Радісненська сільські ради та три внесено до резервного списку , а саме Баранівська, Благоєвська, Павлинська  сільські ради.

За докладнішою інформацією про хід реалізації проекту в Одеській області, будь ласка, звертайтесь до Людмили Ямщикової та Тетяни Маяк, асистентів з розвитку громад, Одеський обласний підрозділ впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел. 8 (050) 417 74 48,  Email: liudmyla.yamschikova@undp.org.ua або tetyana.mayak@undp.org.ua. Координатор від ОДА Вікторія Хмельниченко-Калабіна, тел. 8 (048) 718-93-17