Community Based Approach to Local Development
Thursday, 22 May 2008

На Херсонщині розпочинає діяльність Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

22 травня 2008 року у Херсонській обласній державній адміністрації відбувся регіональний семінар-представлення спільного Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Під час семінару керівництвом області було висловлено підтримку впровадженню Проекту на Херсонщині та оголошено про намір підписати Угоду про партнерство з Програмою розвитку ООН в рамках виконання Проекту.

Регіональним семінаром У Херсоні розпочато впровадження у області ініціативи, спрямованої на підтримку громад сіл, селищ і малих міст у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку та поліпшенні умов проживання.

На семінарі було представлено Проект, стратегію впровадження та план дій щодо його виконання на рівні області. Окрему увагу було приділено поясненню підходу, що покладений в основу всього проекту, а саме «розвиток, орієнтований на громаду». Підхід передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку території, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для сталого розвитку свого села, селища чи міста.

Під час другої частини семінару Головам районних адміністрацій та рад області було представлено схему реалізації Проекту на районному рівні та Умови партнерства з районами. Керівник проекту п.Джейсінгх Сах оголосив про початок конкурсного відбору 8 районів на участь у проекті. Райони мають змогу подавати заявки на участь у Проекті протягом наступних трьох тижнів, до 12 червня.

У відібраних районах громади матимуть змогу сформулювати ініціативи для покращення їх умов життя; затверджені мікро-проекти отримають спів-фінансування від проекту та з місцевих бюджетів. Громадами-учасницями проекту можуть бути села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. осіб.