Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 25 August 2010

КЕРІВНИЦТВО ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ООН В УКРАЇНІ ВІЗДНАЧАЮТЬ ЗДОБУТКИ З РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД

news_pt.jpgОбласна координаційна рада відбулася 16 серпня 2010 року в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації. У засіданні головували Олександр УДОВІЧЕНКО, Голова Полтавської облдержадміністрації та Олександр МАРЧЕНКО, Голова Полтавської облради. У засіданні також взяли участь Оксана РЕМИГА, старший програмний Програми розвитку ООН в Україні та Олена РУДИЧ, координатор діяльності Проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” по східним областям. Учасниками засідання також були керівники профільних управлінь облдержадміністрації та облради, керівництво 25 районів та представники ЗМІ.
Керівники пілотних районів представили результати діяльності Проекту на Полтавщині та окреслили перспективи завершення мікро-проектів громад. На думку Голови ОДА, підхід до розвитку, орієнтований на громаду, довів свою ефективність для розбудови партнерства влади і громади, і зараз спостерігається великий попит серед інших районів області на запровадження цього підходу.
Керівники районів, контактні особи представили результати діяльності Проекту в області. Завершено і передано на баланс 10 об’єктів громад, ще 40 знаходяться на фінальній стадії впровадження. Найбільш проблематичним залишається питання виділення спів-фінансування з районних та обласного бюджетів (за умовами Проекту, 45% коштів маю надійти з місцевого бюджету). Найкритичнішою є ситуація зі спів-фінансуванням у Решетилівському, Котелевському та Оржицькому районах. Керівники районів та області пообіцяли посприяти вирішенню цього питання, таким чином, щоб громади мали змогу завершити свої проекти до кінця 2010 року.
Оксана Реміга привітала ентузіазм нового керівництва області та активну підтримку ідеї сталого місцевого розвитку, що є запорукою успішного впровадження таких ініціатив. Оксана Ремига подякувала за співпрацю партнерам обласного, районного та маісцевого рівнів та окремо підкреслила важливість зусиль самих громад у справу покращення свого життя.
Віктор Ванцак, начальник управління економіки Оржицької райдержадміністрації відмітив: «Сподіваємося, що співпраця проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з райдержадміністрацією, районною радою, органами місцевого самоврядування та громадами району забезпечить позитивний результат та підвищення рівня життя населення.»
Після засідання обласної координаційної ради представники ПРООН відвідали урочисте відкриття Семенівського районного ресурсного центру громад, створеного за ініціативою районного керівництва. У травні 2010 центр переміг у конкурсі, який проводив Проект, і отримав можливість придбати офісну техніку. Делегація також відвідала громаду селища Семенівка, де місцеві мешканці створили організацію вже завершили проект по заміні 61 вікна у школі, і зараз виконують другий проект по впровадженню у школі енергозберігаючих заходів.
На Полтавщині Проект реалізується з 19 лютого 2008 року. За цей час у сільських місцевостях самоорганізувалось 41 громада, які створили самоврядні організації, і в партнерстві з Проектом та місцевою владою працюють над підвищенням рівня життя в своїх громадах: відновлюють об’єкти соціальної інфраструктури, такі як дитячі садочки, школи та фельдшерсько-акушерські пункти, ремонтують водогони, встановлюють вуличне освітлення або закуповують шкільні автобуси. В стадії впровадження знаходяться 50 мікропроектів громад. Загальна вартість їх складає більше 7 млн. грн., на які Проект виділяє 3,5 млн. грн., кошти місцевих бюджетів – 3,2 млн. грн., а місцевих громад більше – 390 тис. грн.
Координаційна рада створена розпорядженням голови облдержадміністрації 15 червня 2009 року з метою забезпечення взаємодії громад, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», для сталого соціального, економічного й екологічного розвитку