Community Based Approach to Local Development
Monday, 23 May 2011

Євроавтобус відвідав Святогорівку Добропільського району Донецької області

В травні міжнародний екіпаж проекту «Євроавтобус» вчетверте їде Україною. В рамках проекту «Євроавтобус 4: молодь Європи – українським громадам» 12 молодих людей з країн ЄС та троє українців подорожують  нашою країною на автобусі і проводять навчальні тренінги для місцевої молоді. В кожному з населених пунктів, куди прибуває Євроавтобус, відбувається святкування Дня Європи.P1060239

21 травня пізно ввечері Євроавтобус прибув до Святогорівки Добропільського району, а вже вранці 22  травня європейці розпочали навчальні тренінги для місцевих школярів та молоді.  Основними темами були: євроінтеграція України, інформація про Європейський Союз та можливості, які він надає, активність молоді, спільна результативна робота в громаді.

Після проведення тренінгу для молоді  розпочалося святкування Дня Європи в селищі Святогорівка,  в якому прийняли участь  координатори Донецького ОПВ Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Спеціально до приїзду Євроавтобуса, святогорівські школярі підготували «Європейське містечко» - зробили виставку з  інформаційних матеріалів про кожну європейську країну, яка мала представника в екіпажі Євроавтобуса та про нашу Україну. Крім інформації, кожну країну представляла лялька, одягнена в національний костюм.

Свято було розпочато виконанням Гімну України та Гімну Європейського Союзу.  Далі відбулася презентація європейських країн-учасниць Євроавтобусу. Про кожну з країн святогорівські школярі розповідали англійською мовою, а представник цієї країни презентував інтереси та уподобання молоді  своєї країни.

P1060262Цікавим моментом свята було проведення флеш-мобу «Європейська та українська молодь – за здоровий спосіб життя». На великому аркуші паперу святогорівці разом з європейцями написали та намалювали  все про здоровий спосіб життя.

Завершилось свято створенням пам’ятної стіни, де кожен з учасників Євроатобусу написав свої побажання та назву свого рідного міста.

Далі пройшла толока – учасники Євроавтобусу насадили клумби на Європейській алеї біля селищної ради.

В святкуванні Дня Європи приймала активну участь Святогорівська ОГ «Промінь», яка  успішно реалізувала мікропроекту по вуличному освітленню в рамках роботи  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».P1060318