Community Based Approach to Local Development
Friday, 26 September 2008

На Рівненщині відбувся тренінг для координаторів Проекту від районних адміністрацій з 8 областей

23-24 вересня у м.Сарни Рівненської області відбувся тренінг для 35 координаторів Проекту від районних державних адміністрацій 8 областей: Луганської, Полтавської, Івано–Франківської, Львівської, Тернопільської, Житомирської, Волинської та Рівненської областей.

У тренінгу взяли участь заступник голови райдержадміністрації Світлана Усик та спеціаліст управління економіки Сарненської райдержадміністрації Марії Цицюри, яка також є контактною особою від Саренської райдержадміністрації.  Тренерами виступили міжнародний менеджер Проекту Джейсігх Сах, спеціалісти з розвитку громад Володимир Шейгус та Югеш Прадхананг, а також координатори  Рівненського обласного підрозділу Ольга Кашевська та Володимир Філіц.

 

Під час першої частини тренінгу учасники обговорили сучасні проблеми місцевого розвитку, та ознайомились із соціальною мобілізацією та підходом, орієнтованим на місцевий розвиток на прикладі світового досвіду, розглянули діяльність Проекту, його стратегію та умови реалізації. Крім теоретичних занять, для учасників було також організовано навчальну поїздку до села Удрицьк Дубровицького району на Рівненщині. Таким чином, учасники тренінгу змогли пересвідчитись у результатах використання підходу, орієнтованого на громади та поспілкуватись з місцевою громадою, яка попередньо брала участь у Чорнобильській програмі відродження та розвитку ПРООН.


Другий день семінару було присвячено ознайомленню із соціально-економічним розвитком Сарненського району, гостям запропонували перегляд відеофільмів та слайдів для більш чіткого уявлення про досягнення та здобутки Сарненщини у різних галузях. Після чого учасники тренінгу взяли участь у практичних заняттях  на тему: “Роль районної влади у зміцненні партнерського підходу (спільне планування та прийняття рішень – Форум місцевого розвитку)”.


Під час зустрічі із представниками проекту “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, голова райдержадміністрації Петро Рухер зауважив:  «Цінність проекту у тому, що кошти виділяються активним громадам, які, не сидять, склавши руки, а самі включаються в роботу, ініціюють і сприяють вирішенню проблем, переймаються ходом ведення робіт тощо. На сьогодні є можливість облаштовувати ФАПи,  школи та інші важливі соціальні об’єкти. Словом, проект – потрібен, він несе в собі європейські цінності і стандарти життя, що не менш важливо. Ми переконані, що зміниться і погляд населення місцевих громад, щодо необхідності впровадження даного проекту. Усе це, зрештою, передбачено Європейською конвенцією прав людини. То ж, не виключено, що згодом наші самоврядні громади напишуть своєрідний Кодекс активної та прозорої співпраці з владою, що самі шукатимуть донорських коштів для свого розвитку. Але на даному етапі реалізації даного проекту, ми маємо своєрідний девіз: Не чекати, а діяти!
     А тим часом влада разом і з представниками проекту докладатимуть максимум зусиль, аби допомогти громадам зробити в цьому напрямку перші чи не найскладніші кроки. Попереду – чимале поле діяльності. Ці об’єднання, створюватимуться не тільки під згаданий донорський проект, а й для усіх наступних, які громади зможуть залучити. У цілому, новостворені громадські об’єднання представлятимуть інтереси громади, її думку,  погляди, потреби, найактуальніші проблеми, які потребують неодмінного вирішення. Це – реально, отож необхідно докласти усі зусилля щоб підтримати ці громадські об’єднання, громади  та  допомагати їх подальшій самореалізації”.


По закінченні свого виступу Петро Рухер подякував організаторам та учасникам даного тренінгу, побажавши усім плідної співпраці та досягнення найголовнішої мети цього Проекту.