Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 30 April 2008

Проект розпочинає діяльність у Київській, Миколаївській та Чернігівській областях

Серію регіональних семінарів Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було проведено у Київській (9 квітня 2008 року), Миколаївській (10 квітня 2008 року) та Чернігівській областях (25 квітня 2008). Регіональні семінари у кожній з областей відвідали представників районних оргінів влади та самоврядування, керівники ключових департаментів облдержадміністрації, голови окремих сільських рад, представники неурядових організацій та регіональних засобів масової інформації. 

Керівники областей високо оцінили актуальність підходу, що лежить в основі Проекту –  «розвиток, орієнтований на громаду» – який передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку території, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для сталого розвитку свого села, селища чи міста. 

На семінарі було представлено стратегію впровадження Проекту  та план дій щодо його виконання на рівні області та району. Крім того, було оголошено про початок конкурсного відбору 8 районів на участь у проекті. Протягом наступних трьох тижнів райони мають можливість заповнювати заявки та надсилати їх на адресу Проекту. Кінцеві терміни подачі заявок від районів можна переглянути тут.

У відібраних районах громади матимуть змогу сформулювати ініціативи для покращення їх умов життя; затверджені мікро-проекти отримають спів-фінансування від проекту та з місцевих бюджетів. Громадами-учасницями проекту можуть бути села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. осіб.