Community Based Approach to Local Development
Monday, 03 November 2008

В Одеській області відбулися перші діалоги з громадами

Білгород-Дністровський район, 2 листопада 2008 р.

2008-11-03_OD1.jpgс. Гончарівка, Семенівскої с/р. На збори громади зібралися понад 30 мешканців Гончарівки, яка попередньо була обрана цільовою громадою у Семенівській селищній раді. Серед проблем, які є в селі, мешканці називали поганий стан доріг, відсутність газопостачання, віддаленість пошти та інших установ, але головною проблемою одностайно визнано низьку якість води в колодязях. В селі наразі добудовується артезіанська свердловина, і мешканці села вирішили створити організацію громади, аби побудувати від свердловини магістральний водогін для всього села. На зборах були обрані голова, секретар та скарбник новоутвореної організації. Попреду – реєстрація організації та навчання її активу.

2008-11-03_OD2.jpgОСББ «Квартал», Шабської с/р. Перші поточні збори щойно створеної організації співвласників 32 квартир 4-поверхового будинку були відкритими: вони відбувалися просто на дворі, за участю мешканців сусідніх будинків, які зараз обмірковують – чи створювати їм окремі ОСББ, чи приєднатися до вже існуючого. Адже, головна проблема мешканців спільна – відсутність централізованого опалення. В окремих квартирах встановлено автономне опалення, але електричні мережі вже відносно старого (40 років) житлового фонду не витримують навантаження.

Члени «Кварталу» за підтримки проекту МРГ хочуть знайти таке технічне рішення, яке найкраще врахує інтереси всіх мешканців – й тих, в кого опалення нема взагалі, й тих, хто вже витратив значні кошти на облаштування власної квартири. А поки шукатиметься це рішення, мешканці не сидять склавши руки – зараз вони вкривають стіни будинку теплозберігаючим шаром.