Community Based Approach to Local Development
Monday, 04 February 2008

Проект розпочинає діяльність у Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій та Львівській областях

Наприкінці березня 2008 року відбулась серія Регіональних семінрів - презентацій Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернівцях (25 березня), Тернополі (26 березня), Хмельницькому (27 березня) та Львові (28 березня). У кожній з областей презентацію Проекту відвідали близько 70 представників районних оргінів влади та самоврядування, керівники ключових департаментів облдержадміністрації, голови окремих сільських рад, представники неурядових організацій та регіональних засобів масової інформації.

Презентація Проекту у Чернівецькій області викликала зацікавленість місцевих органів влади та самоврядування, а також широкої громадськості. Регіональному семінару передувала робоча зустріч Керівника Проекту Джейсінгха Саха з керівництвом області, під час якої Перший заступник Голови Чернівецької облдержадміністрації В.І. Павлюк зауважив свою обізнаність з позитивним досвідом впровадження подібних проектів в рамках Програми розвитку та інтеграції Криму ПРООН. Вітаючи представників Проекту  на Буковині, представники обласної адміністрації та ради оголосили про намір підписати тристоронню Угоду про партнерство та надавати необхідну підтримку впровадження Проекту у регіоні.

Заступник Голови Тернопільської облдержадміністрації А.А.Фліссак наголосив на цінності  підходу до розвитку, орієнтованого на громаду для сталого розвитку і наближення українських соціальних стандартів до європейських норм. Цей процес є особливо важливим з у контексті задекларованої Україною мети інтеграції до ЄС. На підтвердження наміру співпрацювати в рамках Проекту, керівництвом Тернопільської обласної державної адміністрації було підписано Угоду про партнерство між ОДА та Програмою розвитку ООН.

Від імені Хмельницької області, заступник Голови облдержадміністрації В.Б. Кирилюк та заступник Голови облради В.С. Грищук привітали ініціативу Європейського союзу та Програми розвитку ООН з підтримки розвитку громад сіл, селищ та невеликих міст. Проект є особливо актуальним для Хмельницького регіону з огляду на те, що одним з пріоритетів діяльності обласного керівництва є саме розвиток сільських територій. Під час обговорення 5 пріоритетів Проекту, представники районів розповіли про досвід запровадження прогресивних та недорогих енергозбезігаючих технологій у окремих населених пунктх області. Перспективність виконання такого роду Проектів дозволяє направити зекономлені на енергетичних витратах кошти на фінансування, зокрема,  соціальних програм.

Регіональний семінар Проекту у Львівській області відбувся за участі Голови обласної державної адміністрації П.М. Олійника та Голови обласної ради М.П. Сеника і розпочався підписанням Угоди про партнерство між Львівькою облдержадміністрацією, облрадою та Програмою розвитку ООН. Зазначивши успішний досвід області у впровадженні міжнародних програм, керівники області висловили впевненість у тому, що спільна діяльності громад, органів влади та самоврядування у Львівській області матиме визначні результати та продовжиться після завершення Проекту. Особливу цінність Проекту керівництво області вбачає у роботі з громадами для їх мобілізації та самоорганізації.

У кожній з областей було оголошено конкурсний відбір районів для участі у Проекті. Протягом наступних трьох тижнів райони мають можливість заповнювати заявки та надсилати їх на адресу Проекту. Кінцеві терміни подачі заявок від районів можна переглянути тут.