Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 25 March 2009

У Вінницькій області завершено перший мікро-проект громади


25 березня 2009 року у с. Северинівка Жмеринського району Вінницької області відбулось урочисте відкриття першого проекту місцевої громади, здійсненого в рамках всеукраїнського спільного Проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У відкритті взяли участь Оксана Ремига, старший програмний менеджер ПРООН, в.о. Голови Жмеринської районної ради Юрій Данилюк, голова районної ради Федір Гайдура, сільський голова села Северинівка Олександр Христюк та представники організації громади, яка здійснила Проект.


На урочистому відкритті автобусу були також присутні учні школи, які не стримували радості від нового придбання, адже деяким із них доводилось ходити до школи за 6 км. У своєму виступі в.о. Голови райдержадміністрації зазначив: «У громадах, що почали співпрацю з проектами ми спостерігаємо якісну зміну у відношенні до життя загалом і у відносинах із органами влади зокрема.  Якщо раніше його можна було охарактеризувати як «споживацьке відношення», коли громади приходили і просили/вимагали кошти, то тепер вони приходять із пропозиціями по співпраці».


Проект «Шкільний автобус» здійснено громадою «Моя Северинівка», це один із перших завершених проектів громад,  здійснений за співфінансування від Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (50 000 грн); Вінницької обласної державної адміністрації (49 690 грн.); Жмеринської районної державної адміністрації  та районної ради (45 000 грн.) та організації громади «Моя Северинівка» (8 000 грн). Загальна вартість проекту – 152 690 грн. Роботу над проектом громада «Моя Северинівка» розпочала у серпні 2008 року. Громадська організація налічує 48 членів, які представляють лідерів громадської думки. В ході обговорення та подальшого планування було визначено першим пріоритетом започаткування маршруту муніципального шкільного автобусу для більше як 50 дітей з двох віддалених сіл територіальної громади Северинівка. Важливим моментом становлення організації громади стала участь у конкурсах та програмах, що дали можливість  залучити додаткові кошти та реалізувати 2 проекти спрямованих на покращення умов в громаді.


На Вінниччині планується реалізувати ще 40 мікро-проектів з енергозбереження, навколишнього середовища, комунального водопостачання, комунального транспорту. Усі проекти започатковуються та виконуються самими громадами Бершадського, Мурованокуриловецького, Тростянецького, Тиврівського, Теплицького, Жмеринського, Хмільницького та Оратівського районів.
В лютому 2009 року було завершено реалізацію  проектів «Шкільний автобус» в двох інших пілотних громадах громадах с. Северинівка, Жмеринського району та в с. Флорино Бершадського району. Решта 6 проектів станом на лютий місяць виконані на 60%.

За докладнішою інформацією про хід реалізації проекту в Вінницькій області, будь ласка, звертайтесь:
У м. Вінниця: Наталія Гижко та Олег Левченко, асистенти з розвитку громад у Вінницькій області Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел. (+380 50) 416 3724; E-mail: oleg.levchenko@undp.org чи nataliia.guzhko@undp.org або у центральному офісі Проекту: Ганна Яцюк, Спеціаліст з моніторингу та зв’язків з громадськістю Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел./ факс: (+380 44) 502 1197; E-mail: ganna.yatsyuk@undp.org.ua.