Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 19 May 2009

Районні ресурсні центри громад відкриваються на Черкащині

Учасники квітневого засідання Черкаської обласної координаційної ради проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» обговорили основні завдання органів районної влади для розвитку місцевих громад в рамках виконання Проекту. Представники місцевих органів влади дійшли до висновку, що одним із пріоритетних інструментів, які районі ограни влади мають використовувати для підтримки ініціатив громад є районні Ресурсні центри громад та Форуми місцевого розвитку.

На сьогодні вже є перші результати діяльності таких центрів. В усіх районах що є учасниками проекту  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» створені та працюють Ресурсні центри громад, до яких можуть звернутися по інформацію та допомогу представники громад, голови сільських рад, представники ЗМІ та інші зацікавлені особи. В більшості районів Ресурсні центри створені на базі Управлінь економіки райдержадміністрацій. Обласний ресурсний центр громад, створений за підтримки Проекту «Місцевий розвиток» та обласного керівництва, забезпечив Районні ресурсні центри необхідними інформаційними матеріалами, літературою, канцприладдям.

Крім того, розпорядженням голів райдержадміністрацій в усіх районах створені Форуми місцевого розвитку. В Звенигородському, Шполянському, Кам’янському та Тальнівському районах вже відбулися перші засідання форумів, на яких розглядалися наступні питтання: роль районних органів влади в реалізації проекту,

  • ефективність методів запропонованих проектом у вирішенні нагальних проблем громад через об’єднання зусиль влади та громади,

  • можливості фінансування ініціатив громад з районного бюджету,

  • роль координатора проекту від Районної адміністрації,

  • стан створення та реєстрації організацій громад у відібраних сільських радах.

Те що засідання Форумів відбулися з ініціативи самих районів, а не представників Проекту, свідчить що, запропонований проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» інструмент вирішення проблем громади через її мобілізацію отримав високий рівень оцінки та зацікавленості з боку районних органів влади. Є чітке розуміння того, що проекти чи міжнародні організації не можуть і не мають вирішувати все за громаду, а шляхом до сталого розвитку є навчати громаду та владу ефективно працювати разом.