Community Based Approach to Local Development
Friday, 11 December 2009

СІЛЬСЬКА ГРОМАДА ЗАВЕРШИЛА ПЕРШИЙ СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ З ПРООН

KV_10_12_2009.jpgЄрківці, Київська область, 3 грудня 2009: Протягом багатьох років Єрківецька сільська громада страждала через перебої з водопостачанням, що були пов’язані з регулярними поривами застарілих труб. Цю проблему не вдавалося вирішити ні за бюджетні кошти, ні за кошти громади. Влітку громада з ентузіазмом подала заявку на участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який пообіцяв навчити, як вирішувати місцеві проблеми, об’єднавшись.  Через рік громада вже святкує завершення свого першого проекту - відремонтованого водогону.

Для того, щоб спільно відсвяткувати цю подію, громада запросила Постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Олів’є Адама та Заступника голови Київської облдержадміністрації Юрія Ковбасюка на урочисте відкриття проекту, який громада здійснила за підтримки проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Олів’є Адам привітав громаду із таким досягненням та висловив радість від того, що партнерство між громадою, органами влади/самоврядування та ЄС і ПРООН принесли відчутний результат у формі відремонтованого водогону та кращу організованої, дієвої громади. 

Вигравши конкурс, місцева громада провела збори та вирішила створити організацію «Віра - 2008»., до складу якої увійшли 67 мешканців. У грудні 2008 організацію було юридично зареєстровано, і громада взялась за планування кроків з покращення життя у власному селі. Для цього мешканці провели збори та визначили пріоритетні проблеми.

Головною проблемою було визнано водопостачання, тож актив організації, за підтримки Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та місцевої влади, взявся за розробку проектної документації. Проект передбачав ремонт водогону, заміну труб та встановлення нового насосу. Загальна вартість проекту 140123 грн., із яких 5% зібрали сама громада, 45% надійшло з місцевого бюджету, 50% виділено Проектом. У березні 2009 проект було затверджено, громада провела тендер і обрала підрядника. Роботи по ремонту було завершено у вересні, і зараз, маючи постійне водопостачання, громад вже готує документацію для свого другого проекту.

Олів’є Адам наголосив на цінності таких проектів, які об’єднують громаду: разом вирішивши одну з місцевих проблем, мешканці крок за кроком пройшли процес, який дозволить їм в подальшому самостійно виконувати власні проекти з покращення умов проживання. Таким чином, громада може в подальшому використовувати цей досвід, набуті знання і навички, а також партнерські зв’язки з місцевими органами влади/самоврядування для вирішення місцевих проблем.