Community Based Approach to Local Development
Saturday, 28 February 2009

Громада кримського села Звіздне демонструє іноземній делегації перші результати самоорганізації

В рамках візиту до АР Крим делегація європейських партнерів завітала до громади села Звіздне (Красногвардійського району АР Крим), щоб ознайомитись із успіхами впровадження місцевих ініціатив в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Делегацію очолював Голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, до складу делегації також входили посли Німеччини, Великої Британії, Чеської республіки, Фінляндії. Європейський союз виділив близько 12 млн. євро на здійснення Проекту «Місцевий розвиток» в Україні, тому послам кран-членів ЄС було особливо цікаво побачити приклад застосування спільно-європейських фондів.

Голова Ленінської сільради В.Медведчук привітав гостей, зазначивши, що місцева влада повністю підтримує створення та діяльність організацій громад на території села, адже «люди об’єднані у організації громади мобілізовані, активні і відповідальні». Сільський голова підтвердив готовність включати пріоритети ОГ до планів розвитку села, а також виступати партнером у реалізації їх проектів та спів-фінансувати їх.

Представляючи свою громаду, голова місцевої організації Рустем Меметов відмітив, що найбільшою складністю було об’єднати людей і допомогти їм повірити в те, що лише об’єднавшись вони зможуть не лише вирішувати інфраструктурні проблеми, але і розвиватись і в економічному плані, і в духовному.

Громада вирішила взяти участь у проекті проекті ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у серпні 2008 року, зареєструвалась 23 вересня 2008, обравши форму громадської організації. На загальних зборах громада обговорила свої потреби та пріоритети, склала план розвитку, обрала керівництво, скарбника та функціональну групу. Пріоритетною проблемою для себе селяни визначили реконструкцію водопроводу, і підготували відповідну проектну пропозицію, захистила її на засіданні Форуму місцевого розвитку та на затвердженні комісії з відбору проектів у Києві. На сьогодні, громада вже отримала більшу частину коштів від проекту, а також спів-фінансування від сільради. Отримані кошти громада використала для закупівлі труб, лічильників та робіт по заміні дверей на насосній станції.

Скарбник організації громади «Звіздне» Люфтіє Аметова розпвіла про внески, які отримує громада, а також про суму заощаджень, які вже є для вкладу в проект. Голова функціональної групи ОГ, що займається безпосередньо втіленням проекту, розповів про деталі проекту, його вартість та вклади сторін. Громада вже розглянула питання передачі водопроводу на баланс місцевих органів влади та робила попередній розрахунок собівартості води. Очікується, що завершальна фаза робіт буде виконана, як тільки дозволять погодні умови. Згідно плану, водопровід має функціонувати вже наприкінці березня 2009 року.