Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 10 June 2008

Програма розвитку ООН та Міністерство житлово-комунального господарства співпрацюватимуть задля покращення житлової політики в Україні

Ця співпраця стала можливою завдяки попередньому діалогу на вищому рівні між представниками Міністерства житлово-комунального господарства України та ПРООН в Україні протягом 2007 та 2008 років, у ході якого сторони визнали існування серйозної основи для взаємовигідного співробітництва у сфері демократичного врядування із широким залученням громад. 

Ідеї Меморандуму обговорювалися під час офіційної зустрічі в Міністерстві. Серед учасників зустрічі були: зі сторони ПРООН – Френсіс О’Доннелл – Постійний Координатор Системи ООН та Постійний Представник ПРООН, Йоанна Казана-Вішньовецька – Заступниця Постійного Представника ПРООН, Сергій Волков – Старший програмний менеджер ПРООН, Джейсінгх Сах – Міжнародний менеджер проекту ПРООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Олена Урсу – в.о. керівника проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку»; зі сторони Міністерства – Олексій Кучеренко – Міністр житлово-комунального господарства України, Олександр Савенко – керівник департаменту координації міжнародної технічної допомоги та міжнародних зв’язків, та Ігор Дяченко – радник з дипломатичних питань.

Під час зустрічі Френсіс О’Доннелл та Олексій Кучеренко підписали «Меморандум про порозуміння» із метою сприяння принципам сталого розвитку та спільної підтримки реформи житлово-комунального господарства та покращення якості громадських послуг, що надаються жителям.

Френсіс О’Доннелл привернув увагу учасників зустрічі до проектів ПРООН, зазначених у Меморандумі, зокрема, тих, що пов’язані із сталим розвитком, демократичним врядуванням та наданням громадських послуг, таких як «Програма місцевого розвитку», «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», «Програма інтеграції та розвитку Криму», «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ці проекти спрямовані на посилення місцевого врядування та покращення якості життя людей у децентралізованому середовищі, та впроваджуються у всіх регіонах України.  Вони передбачають розбудову спроможності своїх партнерів через технічну та фінансову підтримку таких заходів, як ініціативи громад, підвищення рівня знань та навиків, сприяння розвитку бізнесу, розробка політики.

Робота, яку ПРООН виконує в Україні шляхом широкого залучення місцевих громад до процесу прийняття рішень щодо вирішення пріоритетних проблем у житлово-комунальному господарстві, освіті, охороні здоров’я, водопостачанні та водовідведенні та інших сферах місцевого розвитку, відповідає намірам Міністерства щодо формування житлової політики України, зосередженої навколо громадян та їхніх умов проживання. Підкреслюючи це, Олексій Кучеренко зазначив: “Надзавданням Міністерства у формуванні сучасної житлової політики є, з однієї сторони, зробити революцію у свідомості людей, мотивуючи їх відчути себе громадою, спроможною приймати рішення та вирішувати власні проблеми, та, з іншої сторони, створити сприятливе середовище для залучення інвестицій у житлове господарство України. Ми раді, що ці наші зусилля знаходять підтримку від ПРООН”.

Згідно із Меморандумом, ПРООН та Міністерство співпрацюватимуть заради реформування та сталого розвитку житлово-комунального господарства, виробляючи національні орієнтири розвитку у цій сфері, а також збираючи та розповсюджуючи найкращі практики надання громадських послуг жителям (через зміни до політики та законодавства, наукові дослідження, комунікаційні заходи). Особлива увага приділятиметься спільним заходам у галузі навколишнього середовища та ефективного використання енергії (наприклад, впровадження енергоефективних механізмів щодо комунальних послуг, реалізація ініціатив щодо удосконалення застарілих систем водовідведення та поводження із твердими побутовими відходами). Зусилля також зосереджуватимуться на сприянні створенню та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та створення конкурентного середовища на ринку комунальних послуг заради підвищення якості їх надання, для чого розбудовуватиметься спроможність як громад, так і місцевих органів влади.