Community Based Approach to Local Development
Thursday, 28 February 2008

Керівництво Івано-Франківської області підписує Угоду про партнерство з програмою розвитку ООН

28 лютого 2008 р. тристороння Угода про партнерство між Програмою розвитку ООН/ Проектом МРГ, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та обласною радою була підписана у приміщенні облдержадміністрації. Підписання було заплановано в рамках регіонального семінару для представлення Проекту посадовцям обласних та районних органів влади та самоврядування, представникам неурядових організацій та засобів масової інформації. Офіційна подія стала можливою завдяки ентузіазму та зацікавленості керівництва області в тому, щоб запровадити у дію механізм розвитку, орієнтованого на громаду на Івано-Франківщині.
Відповідно до положень Угоди, ОДА сприятиме впровадженню проекту на Полтавщині шляхом:
  • виділення приміщення ОДА для офісу обласного підрозділу впровадження проект/ресурсного центру громад;
  • призначення одного з працівників ОДА для поточної координації співпраці з обласним підрозділом впровадження;
  • сприяння створенню обласної координаційної ради Проекту, яку має очолити Голова ОДА;
  • включення ініціатив громад до програм ОДА.
Голова облдержадміністрації М.В.Палійчук привітав керівника Проекту на Івано-Франківщині та запевнив у підтримці  Проекту обласним керівництвом. Губернатор також  висловив упевненість, що результатом його впровадження стане не лише покращення умов життя у селах та селищах області, а і зміна ставлення громадян до самоорганізації та самодопомоги. На його переконання, підхід, запропонований Проектом, містить величезний потенціал до вирішення проблем регіону.
Голова обласної ради І.М.Олійник зауважив успішний досвід впровадження проектів Муніципальної програми врядування та сталого розвитку на Івано-Франківщині. Водночас, очевидною стала необхідність розповсюдження напрацювань цих проектів не лише на міста, а і на села та селища області. Таким чином, реалізація Проекту на Івано-Франківщині має істотну передумову для успіху з огляду на обізнаність мешканців області з прикладами самоорганізацій громад та результатами їх діяльності.
Д.Сах, міжнародний менеджер проекту, подякував за запрошення представити Проект у Івано-Франківській області. Керівник проекту коротко розповів про важливість механізму розвитку, орієнтованого на громаду,  для досягнення сталого місцевого розвитку у світлі рішень, задекларованих на Йоганнесбурзькому всесвітньому соціальному самміті та у Місцевому порядку денному ХХІ. Спеціалісти проекту МРГ пані Г.Яцюк та пан В.Шейгус  представили мету та завдання Проекту, стратегію, план та механізми його втілення, а також умови партнерства з місцевими органами влади. Б.І.Білик, муніципальний координатор Програми муніципального врядування та сталого розвитку ПРООН у м.Івано-Франківську, повідомив про діяльність та результати програми, подібних до проекту МРГ за підходом. На завершення виступу було наголошено на тому, що всі позитивні  зміни стали можливими тільки після об’єднання зусиль місцевих громад, міської ради та Програми розвитку ООН.
На закінчення семінару представник обласного керівництва подякував команді Програми розвиту ООН за поширення діяльності проекту на Івано-Франківську область та закликав місцевих представників долучатись до ініціативи Проекту щодо покращення умов проживання населення через подачу заявок на участь у проекті та започаткування партнерства із Проектом.


Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" фінансується Європейською Комісією в рамках програми  технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Проект підтримує громади з усіх областей України у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив