Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 21 July 2009

В Сумах обговорено результати Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

summy2.jpg21 липня в Сумах відбулася обласна координаційна рада за участі керівництва Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Захід відбувся під головуванням голови Обласної державної адміністрації Миколи Лаврика та голови обласної ради Володимира Токаря. Головним на порядку денному засідання ради було питання щодо прогресу в реалізації мікро-проектів громад в Сумській області. Наразі, в області укладено 14 грантових угод, за якими громади отримають фінансування для своїх ініціатив з покращення умов проживання. Деякі громади вже встигли провести тендерні процедури та готові до виконання робіт згідно із затвердженим планом.

Присутні голови районних державних адміністрацій наголошували на складну ситуацію із бюджетним фінансуванням, з якого має надійти 45% коштів для мікро-проектів громад. Наголошуючи на важливості підтримки ініціативності та активності громад, голова облдержадміністрації Микола Лаврик запевнив присутніх, що з обласного бюджету можуть бути виділені кошти для до фінансування проектів громад. Було домовлено, що  всі фінансові питання будуть погоджені з пілотними районами до кінця поточного року.

В свою чергу, менеджер проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінгх Сах надав учасникам обласної координаційної ради інформацію щодо планів ЄС/ПРООН на розширення у 2010 році діяльності Проекту в деяких регіонах.

Після засідання  було підписано грантову угоду з ГО «Промінь» (смт Знобь-Новгородське, Середино-Будського району), а також було проведено прес-конференцію для місцевих ЗМІ.

Користуючись нагодою перебування в Сумській області, керівники Проекту відвідали одну з пілотних громад у с. Чернеччина, Краснопільського району, де поспілкувались з представниками організації громади «Чиста вода». Селяни розповіли гостям про свою організацію, про стан впровадження мікропроекту і обмінялись думками щодо вирішення місцевих проблем.

На сьогодні підписано 8 грантових угод на фінансування проектів у сільських громадах, 6 громад з Краснопільського, Липоводолинського та Охтирського районів вже отримали перші транші для реалізації власних ініціатив. 14 мікропроектних пропозицій оцінено та затверджено в центральному офісі проекту. Серед них,наприклад, Краснопільський район:
- ГО (громадська організація) "Нептун" (с. Мезенівка) - будівництво водогону - 163150 гривень;
- ГО "Чиста вода" (с. Чернеччина) - реконструкція водогону - 132581 грн.;
- ГО "Рецепт відродження СПВП" (с. Славгород) - реконструкція амбулаторії та облаштування палати денного перебування для хворих - 122150 грн.;
- ГО "Ряснянська" - реконструкція амбулаторного закладу сімейної медицини с. Рясне та придбання медичного обладнання - 159912 гривень.

Конкретні об`єкти визначено і по решті районів - ремонт ФАПів, впровадження енергозберігаючих технологій, реконструкція водогонів, вуличного освітлення, придбання шкільного автобуса, заміна вікон і котлів опалення в школах та інше.