Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 20 February 2008

Підписанням Угоди про партнерство у Сумах Проект розпочинає діяльність у Сумському регіоні

20 лютого 2008 р. тристороння Угода про партнерство між Програмою розвитку ООН/ Проектом МРГ, Сумською обласною державною адміністрацією та обласною радою була офіційно підписана у приміщенні облдержадміністрації за присутності близько 70 місцевих представників, включаючи посадовців обласних та районних органів влади та самоврядування, представників неурядових організацій та засобів масової інформації. Офіційна подія стала можливою завдяки ентузіазму та зацікавленості керівництва області в тому, щоб запровадити у дію механізм розвитку, орієнтованого на громаду на Сумщині.

У вступному слові Голова облдержадміністрації П.С.Качур зауважив співзвучність місії Проекту та ініціативи ОДА, пов’язаної з заснуванням Центрів місцевого розвитку, що діє на Сумщині. Губернатор привернув увагу керівників районних органів влади до змагальності районів та громад за участь у Проекті як до важливого чинника та стимулу для самовдосконалення. На переконання П.С.Качура, має цінність не лише додатковий грошовий ресурс, а передусім підхід, запропонований Проектом, який містить величезний потенціал до вирішення проблем регіону.

Голова обласної ради В.І.Шапошнік привернув увагу аудиторії до масштабу Проекту та закликав місцевих представників долучатись до ініціативи щодо покращення умов проживання населення через подачу заявок на участь у проекті та започаткування партнерства із Проектом.

Д.Сах, міжнародний менеджер проекту, подякував за запрошення представити Проект на Сумщині та подякував за гостинність. Керівник проекту коротко розповів про важливість механізму розвитку, орієнтованого на громаду, для досягнення сталого місцевого розвитку у світлі рішень, задекларованих на Йоганнесбурзькому всесвітньому соціальному самміті та у Місцевому порядку денному ХХІ. Він поділився досвідом Програми розвитку ООН в Україні щодо реалізації підходу розвитку із залученням громад. Спеціалісти проекту МРГ пані Г.Яцюк та пан В.Шейгус  представили мету та завдання Проекту, стратегію, план та механізми його втілення, а також умови партнерства з місцевими органами влади.

Після обговорення за участі керівництва районів, Голова ОДА та Голова облради підписали Угоду про партнерство з ПРООН в рамках виконання Проекту. Відповідно до її положень, ОДА сприятиме впровадженню проекту на Сумщині шляхом:
  • виділення приміщення ОДА для офісу обласного підрозділу впровадження проект/ресурсного центру громад;
  • призначення одного з працівників ОДА для поточної координації співпраці з обласним підрозділом впровадження;
  • сприяння створенню обласної координаційної ради Проекту, яку має очолити Голова ОДА;
  • включення ініціатив громад до програм ОДА.

Після підписання Угоди про партнерство представники керівництва області подякували команді Програми розвиту ООН за поширення діяльності проекту на Сумську область запевнили у своїй готовності до досягнення відмінних результатів.


Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" фінансується Європейською Комісією в рамках програми  технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Проект підтримує громади з усіх областей України у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив