Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 24 June 2008

Програма розвитку ООН та Київська обласна державна адміністрація підписали Угоду про партнерство

В тексті Угоди звертається особлива увага на те, що сторони співпрацюватимуть для розробки механізму прийняття рішень за принципом участі громадськості та для мобілізації ресурсів для фінансування проектів, спрямованих на соціальну інтеграцію, відновлення та сталий розвиток.


Угода, також закріплює зобов’язання щодо співфінансування Проектів громад. Очікується, що на виконання домовленостей Проект витратить до 400 000 дол. США, в той час як внесок з місцевих бюджетів на фінансування проектів громад становитиме близько 360 000 дол. США.


У заході взяли участь Голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко, Голова Київської обласної ради Володимир Майбоженко, Координатор системи ООН та Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Френсіс О’Доннелл, а також в.о. Керівника Програм допомоги Представництва Європейської Комісії в Україні Ремі Дюфло.


Під час урочистого підписання Угоди було оголошено список районів Київської області, які було відібрано для участі у Проекті на конкурсній основі. Цими районами стали Тетіївський, Сквирський, Переяслав-Хмельницький, Ставищенський, Іванківський, Миронівський, Фастівський та Кагарлицький райони, а також м. Ржищів. Для подальшого розгортання діяльності Проекту на районному рівні керівництвом зазначених районів було підписано Угоди про партнерство.


У відібраних районах мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10 тис. чол.) зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект. У кожному з 8 районів області на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікро-проекти громад співфінансуватимуться Проектом (50% від загальної вартості проекту, але не більше ніж 10 тис. дол. США), з коштів місцевого бюджету (від 45%) та безпосередньо громадою (5%).


Пріоритетними сферами щодо подальшої підтримки громадських ініціатив є: охорона здоров’я (підтримка функціонування мережі фельдшерсько-акушерських пунктів); енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновлювальних джерел енергії, тощо); навколишнє природне середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо); розвиток комунального водопостачання та комунального транспорту (з метою подолання ізольованості в сільській місцевості).


Діяльність Проекту у Київській області було розпочато 9 квітня 2008 року проведенням Регіонального семінару за участі керівництва області та районів. На семінарі було представлено стратегію впровадження Проекту та план дій щодо його виконання на обласному рівні. Тоді ж було оголошено конкурс на відбір 8 районів для участі у Проекті. Заявки від 11 районів, що надійшли на адресу Проекту, були належним чином проаналізовано, рішення про відбір районів було прийнято спільно з представниками облдержадміністрації.


Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підтримуватиме та спів-фінансуватиме громадські ініціативи у всіх областях України та Автономній Республіці Крим. На сьогодні, проект розпочав діяльність у 20 областях та АРК, підписано Угоди про партнерство з 13 областями.


Проект було започатковано у вересні 2007 року. Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, за підтримки Уряду України. Бюджет проекту складає 13,3 млн. євро Орієнтовна кількість коштів, яку планується виділити на фінансування проектів громад в кожній області становить близько 400 000 дол. США.