Community Based Approach to Local Development
Friday, 22 February 2008

Впровадження проекту на Луганщині розпочалось презентацією Проекту у Луганській обласній державній адміністрації

22 лютого 2008 р. відбувся регіональний семінар для представлення Проекту керівництву посадовцям обласних та районних органів влади та самоврядування, представникам неурядових організацій та регіональним засобам масової інформації. На зустрічі з керівництвом області, що передувала семінару, було обговорено перспективи підписання Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН/ Проектом МРГ, Луганською обласною державною адміністрацією та обласною радою.

Відповідно до положень угоди, ОДА братиме на себе зобов’язання сприяти впровадженню проекту на Луганщині шляхом:
  • виділення приміщення ОДА для офісу обласного підрозділу впровадження проект/ресурсного центру громад;
  • призначення одного з працівників ОДА для поточної координації співпраці з обласним підрозділом впровадження;
  • сприяння створенню обласної координаційної ради Проекту, яку має очолити Голова ОДА;
  • включення ініціатив громад до програм ОДА.

Заступник Голови ОДА Ю.А. Хунов висловив зацікавленість керівництва області в тому, щоб запровадити у дію механізм розвитку, орієнтованого на громаду на Луганщині та запевнив у зорієнтованості на результат. Ю.А. Хунов запевнив керівника проекту у підтримці впровадження Проекту на Луганщині.

Керівник Постійної комісії з питань бюджету обласної ради зауважив масштаб Проекту та закликав місцевих представників долучатись до ініціативи щодо покращення умов проживання населення через подачу заявок на участь у проекті та започаткування партнерства із Проектом.

Д.Сах, міжнародний менеджер проекту, подякував за запрошення представити Проект на Луганщині та подякував за гостинність. Керівник проекту коротко розповів про важливість механізму розвитку, орієнтованого на громаду, для досягнення сталого місцевого розвитку у світлі рішень, задекларованих на Йоганнесбурзькому всесвітньому соціальному самміті та у Місцевому порядку денному ХХІ. Він поділився досвідом Програми розвитку ООН в Україні щодо реалізації підходу розвитку із залученням громад. Спеціалісти проекту МРГ пані Г.Яцюк та пан В.Шейгус  представили мету та завдання Проекту, стратегію, план та механізми його втілення, а також умови партнерства з місцевими органами влади.


Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" фінансується Європейською Комісією в рамках програми  технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Проект підтримує громади з усіх областей України у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив